Laptop önerisi

Gameplayer

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
258
6
Yazılım ve oyun tasarımı, geliştirmesi için laptop önerebilir misiniz ayrıca piyasadaki tüm oyunları ultrada oynatabilecek

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
monster al ama altına bir soğutucu koy laptoplar çok ısıya gelemezler cip arızası yaşarsın.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
monster al ama altına bir soğutucu koy laptoplar çok ısıya gelemezler cip arızası yaşarsın.
Monster'ların Abra serileri sorunlu,alınmaz.
Yazılım ve oyun tasarımı, geliştirmesi için laptop önerebilir misiniz ayrıca piyasadaki tüm oyunları ultrada oynatabilecek
Bütçe vermen lazım.

Madem bütçe vermedin : https://www.hepsiburada.com/msi-cre...165hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001XOSQN

Ama bu istediklerini en düşük bütçede yapabilecek laptob : https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82k200jwtx-p-HBCV00000BDM22

Tabii ki RDR 2,Cyberpung 2077 gibi AAA+ oyunları ultrada oynayamazsın,böyle bir şey istiyorsan 30-35K'ya çıkman lazım.Attığım linkteki laptobu kendimde kullanıyorum soğutması vs. başarılı.

Gameplayer

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
258
6

Bütçe vermen lazım.

Madem bütçe vermedin : https://www.hepsiburada.com/msi-cre...165hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001XOSQN

Ama bu istediklerini en düşük bütçede yapabilecek laptob : https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82k200jwtx-p-HBCV00000BDM22

Tabii ki RDR 2,Cyberpung 2077 gibi AAA+ oyunları ultrada oynayamazsın,böyle bir şey istiyorsan 30-35K'ya çıkman lazım.Attığım linkteki laptobu kendimde kullanıyorum soğutması vs. başa

Bütçe vermen lazım.

Tabii ki RDR 2,Cyberpung 2077 gibi AAA+ oyunları ultrada oynayamazsın,böyle bir şey istiyorsan 30-35K'ya çıkman lazım.Attığım linkteki laptobu kendimde kullanıyorum soğutması vs. başarılı.
25k limitim 30 zor

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
imkanın varsa masaüstü toplama al daha rahat edersin
1-Masaüstü rahatlık değildir
2-Masaüstü mü alıyım laptob mu alıyım dememiş ???
25k limitim 30 zor

Aldığınız zaman 16 GB RAM daha eklemeniz gerekir,çünkü bu laptobtaki 16x1 RAM.

Mux Switch özelliği olması efsane bir şey,çok rahat her oyunu oynar her işini yaparsın,6-7 yıl götürür seni.

Alcatraz0657

Katılımcı Üye
14 May 2020
284
80
kendim zamanında oyun geliştirme ile ilgilendiğim için tecrübeme dayanarak söylüyorum, en aşağı 16gb ram ve 11.nesil i5 veya onun gücünde bir işlemci alman gerekiyor ayrıca en az 1tb ssd lazım, oyun yapım aşamasındayken daha optimize olmadığı için sadece eklediğin kod parçacıkları çalışırken bile kasabilir, depolama konusunda ise oyun geliştirirken oyun motoruna yüklediğim texturelar 50gb'ı geçmişti ayrıca eğer o bilgisayarda render alacaksan rtx serisi bir ekran kartı gerekiyor ve kesinlikle bir soğutucu kullanmalısın

23 Haz 2021
85
39
23
monster almanı tavsiye ederim 2 aydan belli kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşatmadı bütün oyunları destekliyor ben kendime hem oyun için hemde yazılım ve geliştirme için almıştım şu anlık memnunun arıca her 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı veriyorlar macun ve cihaz iç temizliğini yapıyorlar. ve teknik servisi harika denecek seviyede aşşagıdaki linkten kendi pc ni fıyatına ve isteklerine göre şekillendirebilirsin. Monster Notebook | Performans Tutkunlarına Özel Notebook'lar

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
monster almanı tavsiye ederim 2 aydan belli kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşatmadı bütün oyunları destekliyor ben kendime hem oyun için hemde yazılım ve geliştirme için almıştım şu anlık memnunun arıca her 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı veriyorlar macun ve cihaz iç temizliğini yapıyorlar. ve teknik servisi harika denecek seviyede aşşagıdaki linkten kendi pc ni fıyatına ve isteklerine göre şekillendirebilirsin. Monster Notebook | Performans Tutkunlarına Özel Notebook'lar
Pardon ama bu konularda bir bilgin var mı ? Önemli olan servisi vs. değil İşlemci ve Ekran kartı'dır.

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
840
370
JAPAN
10 yıl kadar samsung 5 yıl kadarda monster kullandım, bu yıl macbook a geçtim bir çok kişi apple fanı sanmasın beni fakat Macbook Air M2 çip 8gb ram olan üstünden konuşayım. Yazılım Oyun Geliştirme Alanındaki Her Programı Çok Rahat Kaldırıyor. Oyun Kısmına Gelecek Olursak örnek olarak ets diyeyim arkadaşlarımla oturup 5 6 saat rahat oynuyorumdur (ultra ayar) her hangi kasma donma özelliklede ısınma yapmıyor cayır cayır fan sesi yok ki fan sesi hiç yok : D , üni öğrencisi isen indirim 24k ya almıştım ve yanında kampanya ile airpods hediye ediyorlar. İsteyen cevap verip hayır bu bilgisayar 32 gb ram çok daha iyi marka seçimi bu diyebilir fakat ne marka nede 32gb ram arkadaşlar kalite ne yazıkki çok iyi yapmışlar şarzı 9 10 saat gidiyor ayrıca monster da bilgisayarın fişte olunca max performans verir fişi çekince oyunlar kasmaya başlıyor apple da bu yok. İnce ve şık illa rgb demiyorsan gayet yazılımcı bilgisayarı , oyun geliştirici bilgisayarı parana kıyıp biraz üstünüde alabilirsin senin seçimin.

23 Haz 2021
85
39
23
sitede kendine uygun bir şekilde kişiselleştirebilirsin kardeşim herkesin ihtiyacına göre özellikler farklılık gösterebilir.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Masaüstü hazır sistemlere bakmanı tavsiye ederim ben hazır sistem aldım tüm oyunları rahatça oynayabiliyorum siber güvenlik ile de ilgileniyorum
Siber güvenlik ile ilgilen öyle konuş o zaman kardeşim.
10 yıl kadar samsung 5 yıl kadarda monster kullandım, bu yıl macbook a geçtim bir çok kişi apple fanı sanmasın beni fakat Macbook Air M2 çip 8gb ram olan üstünden konuşayım. Yazılım Oyun Geliştirme Alanındaki Her Programı Çok Rahat Kaldırıyor. Oyun Kısmına Gelecek Olursak örnek olarak ets diyeyim arkadaşlarımla oturup 5 6 saat rahat oynuyorumdur (ultra ayar) her hangi kasma donma özelliklede ısınma yapmıyor cayır cayır fan sesi yok ki fan sesi hiç yok : D , üni öğrencisi isen indirim 24k ya almıştım ve yanında kampanya ile airpods hediye ediyorlar. İsteyen cevap verip hayır bu bilgisayar 32 gb ram çok daha iyi marka seçimi bu diyebilir fakat ne marka nede 32gb ram arkadaşlar kalite ne yazıkki çok iyi yapmışlar şarzı 9 10 saat gidiyor ayrıca monster da bilgisayarın fişte olunca max performans verir fişi çekince oyunlar kasmaya başlıyor apple da bu yok. İnce ve şık illa rgb demiyorsan gayet yazılımcı bilgisayarı , oyun geliştirici bilgisayarı parana kıyıp biraz üstünüde alabilirsin senin seçimin.
8 GB RAM yeterli değildir,32 GB RAM neslinin geldiği bir zamandayız.

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
840
370
JAPAN
Siber güvenlik ile ilgilen öyle konuş o zaman kardeşim.

8 GB RAM yeterli değildir,32 GB RAM neslinin geldiği bir zamandayız.
işte bu yüzden sormayın dedim... 32 gb ram hangi marka kankam biz apple kalitesinden bahsediyoruz bende sizin gibi düşünüyordum iyiki almamışım diyorum her yere taşıyabilirsiniz mantıken, eğer yazılımla cidden uğraşıyorsanız zaten ileride bu bilgidayarı yedek kullanır evinize kendi bilgisayarınızı kurarsınız masaüstü olarak. Ayrıca Seçip yükseltebiliyorsun 8gb ile bir çok ram a zaten fark atıyor...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.