Lİ-Fİ Nedir!

ImMadara

Üye
20 Haz 2013
167
0
kocaeli
Işık hızı internete gireceksiniz desek belkide inanmazsınız ama gerçek. Alman bilim adamı Harald Hass ve ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucu Li-Fi yani ışığın fiber optikten fiber sağlanarak bilgilerin, LED ampül aracılığı ile iletilmesi sağlandı. Radyo dalgaları yerine ışık sinyallerinin kullanılmasıyla veri gönderme yoluyla çalışan Li-Fi saniyede 800 megabit veri aktarımı hızlanacak. Ensitünün laboratuarında gerçekleştirilen deneyde, LED lambalar kullanıldı.

Alman bilimadamı Harald Haas, yaptığı çalışmalarda radyo dalgalarını kullanarak, onları görülebilir bir ışık spektrumuna dönüştürüyor ve radyo dalgalarından 10.000 kat daha hızlı olan bu sistem ile veri transferini sağlayabiliyor.

8 sene boyunca Edinburg Üniversitesindeki ekip ile çalışan Haas bu çalışmanın sonucunda Led lambalar ile Işık hızı kadar hızlı veri aktarımı yapabiliyor. Bu veri transferi için lambanın olduğu her yerden bu işlemi yapabiliyor.

Başka bi siteden alıntıdır gördüm ve paylaşmak istedim arkadaşlar bilgiiz olsun şimdiden

:)

Son düzenleme:

db43

Katılımcı Üye
1 May 2013
799
0
root@db43
Hayırlısı.Fakat şöyle bir durum var ki internet veya genel olarak aktarım hızı ne kadar artarsa dosya boyutları da devamlı olarak artıyor.Yani birşey değişeceğini zannetmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.