linux nedir ne ise yarar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baypars

Katılımcı Üye
5 Eyl 2010
485
0
Linux az kullanılan güçlü bir işletim sistemidir..Windowsa oranla daha çabuk gelişir çünkü bedavadır.Yeni kodlara ve programlara açıktır.Linuxun özellikle backtrack hackerlar için özel bir sistemdeir.Bir siteye başkasının ip adresi ile saldırabilirsin bunu ben çok yapıyorum mesela :)

Cnokyc

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
523
0
dünya üzerinde virüs programı gerektirmeyen tek sistemdir diyebilirim. anlayacağın dille hiç bir virüs linuxta çalışmaz (buna keylogger trojan vs hepsi dahil) şu an bankacılık sektörü başta olmak üzere çoğu kritik sektörlerde bu yönünden dolayı tercih ediliyor. normal hayatta kullanılmasının sebeplerine gelince yazılım uzmanları ve çoğu hacker bu sistemi kullanıyor çünkü program kodlama bu sistemde çok rahat olarak yapılabiliyor.

veyselaydin

Katılımcı Üye
12 Ocak 2011
368
0
Ankara
linux açık kaynak kodlu bir işletim sitemidir yani isteyen programcıların istediği gibi geliştirebilceği bir sistem
tubitak tarafından yapılan ilk türk işletim sitemi PARDUSta linux tabanlıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.