Nasıl Anonim Kalırız ? Anonsurf Nedir ? Nasıl Kurulur ?

zipeX

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
265
94
Cambridge
Selamlar Sevgili Türk Hack Team Üyeleri

Bugün Kali Linux’ta vpn vb., uygulamaları kullanmadan ‘’İnternette’’ nasıl Anonim kalabileceğimiz konusunda ‘’Anonsurf’ ’den bahsetmek istedim.

Peki Anonsurf Nedir ?

Anonsurf, tüm paketleri hiçbir vpn ve benzeri uygulamalar olmadan Tor bağlantısı ile yönlendirme yaparak ‘’ İnternette’’ Anonim olarak dolaşmamızı sağlar.

* Kısacası ‘’ Tüm Bağlantımızı Tor Ağına aktarma veya Tor Ağı üzerinden gösterme diyebiliriz.’’

İlk önce Terminalimizi açıp Vermiş olduğum komutları sırasıyla yazıyoruz ;

Kod:
git clone https://github.com/Und3rf10w/kali-anonsurf.git

Daha sonra vermiş olduğum kodları sırasıyla yüklüyoruz.
cd kali-anonsurf
./installer.sh

Komutlar ;
anonsurf start > veri bağlantısını başlatıyoruz. ( Artık Tor ağı üzerinden Normal tarayıcılardan işlem yapabilirsiniz.)

anonsurf stop > veri bağlantısını durduruyoruz.
anonsurf status > işlem detaylarını görebilmemizi sağlar.

* Ekstra olarak ise Tor ağına bağlı olduğunuzu nasıl anlarımz diye soracak olursanız ;
''Arama Motoru üzerinden Tor Check yazarak, Tor ağına bağlı olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Son düzenleme:

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,218
894
22
Bugün Kali Linux’ta vpn vb., uygulamaları kullanmadan ‘’İnternette’’ nasıl Anonim kalabileceğimiz konusunda ‘’Anonsurf’ ’den bahsetmek istedim.

Peki Anonsurf Nedir ?

Anonsurf, tüm paketleri hiçbir vpn ve benzeri uygulamalar olmadan Tor bağlantısı ile yönlendirme yaparak ‘’ İnternette’’ Anonim olarak dolaşmamızı sağlar.

* Kısacası ‘’ Tüm Bağlantımızı Tor Ağına aktarma veya Tor Ağı üzerinden gösterme diyebiliriz.’’

İlk önce Terminalimizi açıp Vermiş olduğum komutları sırasıyla yazıyoruz ;

Kod:
git clone https://github.com/Und3rf10w/kali-anonsurf.git

Daha sonra vermiş olduğum kodları sırasıyla yüklüyoruz.
cd kali-anonsurf
./installer.sh

Komutlar ;
anonsurf start > veri bağlantısını başlatıyoruz. ( Artık Tor ağı üzerinden Normal tarayıcılardan işlem yapabilirsiniz.)

anonsurf stop > veri bağlantısını durduruyoruz.
anonsurf status > işlem detaylarını görebilmemizi sağlar.

* Ekstra olarak ise Tor ağına bağlı olduğunuzu nasıl anlarımz diye soracak olursanız ;
''Arama Motoru üzerinden Tor Check yazarak, Tor ağına bağlı olup olmadığınızı görebilirsiniz.
eline sağlık ama bazı kullancılar şey düşünüyor özelikle 18 yaş üstüler devlet beni bulamaz da ben tanrıyım ben kralım diye toru acar yanınada vpn acar en ünlü hackerlar bile yakalaniyor :D değil mi knka o yüzden tavsiyen nedir

jogacan

Katılımcı Üye
20 Mar 2022
421
210
Anonim kalınmaz anonimmiş gibi hisseder yürekleniriz. Sonra bir salı sabahı saat 05:00'de kapımızı çalarlar ne olduğunu anlamayız :)
Ellerine sağlık

zipeX

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
265
94
Cambridge
eline sağlık ama bazı kullancılar şey düşünüyor özelikle 18 yaş üstüler devlet beni bulamaz da ben tanrıyım ben kralım diye toru acar yanınada vpn acar en ünlü hackerlar bile yakalaniyor :D değil mi knka o yüzden tavsiyen nedir
Yani tabiki de konuda da belirttim sadece İnternette Anonim kalmak bu yoksa çok var günümüzde öyleleri 😂

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.