Neden PHP Kullanmalıyız ?

Bugs Bunny

Uzman üye
29 Tem 2016
1,487
35
MSFVenom
Herkese Merhaba TurkHackTeam Üyeleri,

Ben Uchiha-Sasuke

Bu Konumda Sizlere Biraz PHP'den Bahsedeceğim.

Konunun İçeriği

• PHP Nedir ?
• Neden PHP ?
• PHP Kurulumu

giphy.gif

PHP Nedir ?

PHP 1995 Yılında Ortaya Çıkan Web Tabanlı Bir Programlama Dilidir.

NaKJWN.png

Neden PHP ?

• Herkes tarafından geliştirilip ve destek verildiği için kaynak sıkıntısı cekmezsiniz.

• PHP aslında linux tabanlıdır. Ancak sanal sunucu sayesinde tüm sunucularda sorunsuz çalışır.

• Az Kod İle Çok Şey yapmaya Yarar.

• Çoğu Platformda Bulunması

• Diğer Programlama Dillerine Göre Basit Olduğu için Keyiflidir,Eğlencelidir. Sıkılıcağınızı Düşünmüyorum.

• Günümüzde Kullandığımız Bazı Uygulamaların İlgi Odağıdır.

NaKJWN.png

PHP Kurulumu

{Windows İçin}

İlk Olarak Linkimizi Açalım.

eadGAx.png

Sayfamızı Açtıktan Sonra İndirme İşlemini Yapalım,

Ben Windows İçin İndireceğim, O yüzden Windows Download Tıklıyorum

Siz İsterseniz Farklı Türünüde İndirebilirsiniz.

aNLcU2.png

Azcık Alta İndirdikten Sonra Karşımıza Sürümler Çıktı Ben 7.3 Sürümünü Kullanıcam, Zip Yazan Yere Tıklıyalım.

IWP6A3.png

Dosyamız İnmiş Bulunmakta.

{Linux İçin}

Bu Linkten Linux İçin Kurulumu Yapabilirsiniz.

NaKJWN.png

Bu Konumunda Burda Sonuna gelmiş Bulunmaktayım.

Uchiha İyi günler Diler.

oKEKz1.gif

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.