Neden Web Tabanlı Uygulamalar Kullanıyoruz?

spotokki

Üye
2 Ocak 2011
104
0
argomafya
Bundan 10 yıl önce belki yeni yeni fikirleri ortaya atılmaya başlanan web tabanlı uygulamalar artık günümüzün vazgeçilmezleri arasında.
En basit şekliyle örneklersek; bir ev hanımı kendi el işlerini internet üzerinden açtığı bir sanal marketten satışa sunabiliyor. Hem maliyetin az olması hem kitlelere kolay ulaşım açısından mükemmel bir yenilik
.

Biraz daha geniş düşünürsek artık firmalar gelişmiş web uygulamalarıyla yönetimleri ve denetlemeleri merkez ofisinden gerçekleştirebiliyorlar. Her türlü bilgilendirme, karar ve sonuç tüm şubelere aynı anda ulaşabiliyor.

Bunun sağladığı kolaylık tartışılmaz. Ancak şimdi de olaya teknik açıdan bakalım. Web tabanlı uygulamalar bize ne kazandırır? Bunun en öncelikli ve net cevabı bağımsız platform yapısıdır. Başta işletim sisteminden bağımsız çalışmak size ve firmanıza büyük avantajlar sağlar. Ayrıca kullanıcılara Mac, Linux., PC kullanıcısı olarak değil de tümünü bir arada değerlendirebileceğiniz browser kullanıcısı olarak yaklaşmanızı sağlar. Böylece uygulamanızı istemeniz halinde tarayıcısı olan herhangi bir cihaza sahip herkes kullanabilir.

Ayrıca kullanıcıların programı kullanabilmesi için bir CD veya program kurması gerekmez. Yazılım yükseltmeye veya yama takibine vakit harcamazsınız. Güvenlik sorunlarını ve teknik detayları düşünmeniz gerekmez. Bunlar yazılım sağlayıcınız tarafından hazırlanarak gerek anında gerekse belli periyodlarla size sunulacaktır.

Web tabanlı bir uygulamada bilgisayarım çalındı, sistemim çöktü… gibi sorunları düşünmeniz gerekmez. Gerekirse anında farklı bir makineye geçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Günümüz mobil teknolojisinin geldiği noktayı ve mobil cihazlar üzerine kurulmuş olan browserların kapasitesini düşünürsek; herhangi bir ortamdan, her şart altında, çok az bir maliyetle işlerinizi yönetebilirsiniz. Bilgilerime ne zaman nereden ulaşabilirim sorununuz olmaz. Evde, işte, arabada, otelde… Kısaca bir web bağlantısı ve cihazınızın olduğu her yerde…

Web tabanlı uygulamalar böylelikle çalışanları, müşterileri, tedarikçileri bir arada buluşturur ve işletim sistemi, cihaz ayrımı yapmadan sorunsuzca hizmet sunulmasını sağlar.

Son düzenleme:

ptom

Yeni üye
15 Eyl 2012
11
0
tesekkr eDYrum.actgn knuları cok yararlı buluyorum emegne saglık tesekkure bogdum seni.d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.