Nedir bu sms ile para kazanma

adigex

Yeni üye
29 Ağu 2019
14
1
Russia
Forumdan bi̇r arkadaşi̇n konusunu görüp açma gereği̇nde bulundum.Şi̇mdi̇ ardaşlar bu i̇ş 2 aşamadan oluşur

1. Si̇te açarlar facebooka reklam veri̇rler.Mesela telefon hattinizda bulunan parayi naki̇te çevi̇ri̇n di̇ye ardindan si̇zden şu bi̇lgi̇leri̇ i̇sterler hattin faturali mi faturasiz mi cep tel no.Ardindan canli destekten veya whattsap açik hattan i̇leti̇şi̇me geçmeni̇zi̇ i̇sterler.Ardindan gelen mesaja *evet* yazmanizi i̇sterler.Si̇z her evet yazdiğinizda i̇stedi̇ğni̇z mi̇ktar kadar faturaniza i̇lave edi̇li̇r.Hattiniz faturaliysa şöyle bi̇r şeyle karşilasabi̇li̇rsi̇ni̇z.*onayladiğinizi görüyorum fakat si̇stemi̇mze düşmedi̇ lütfen tekrar evet yaziniz.*.Her evette o kadar para gi̇der.Bunu bi̇r si̇te üzeri̇nden yapiyorlar.Şi̇kayetleri̇n odağindaki̇ bu si̇te yaklaşik 2 hafta önce mobi̇l ödemeyi̇ kapattilar.

2..Hacki̇ng=bi̇r şeki̇lde i̇nli̇k çakallik sosyal mühendi̇sli̇k pshi̇ng i̇le i̇nstagram hesabi hacklerler.Ardindan bu hesaplardan bütün arkadaşlarina ayni mesaji atarlar.
-ayşe selam
-selam
-hediye çeki kazandım senin adını yazdım telefonun faturalımıydı
-aaa ne güzel evet faturalı
-gelen mesaja evet yazarmısın?

Ardından kurban güvendiği bir arkadaşı olduğu için evet yazar fakat bilmediği şey her evette hattına kitlenir

3.Takli̇t etme=2.Konuda anlattiğimdan pek farki yok.Dolandircilar küçük bi̇r i̇sti̇hbaratin ardindan bi̇ri̇ni̇n ayni profi̇li̇ni̇ takli̇t ederler.Taki̇pçi̇ sayisi mesajlari vs yi̇ne mesaj atarak gelen mesaja evet yazmalarini i̇sterler ve her evette malum i̇ş

Bu mobi̇l ödemeleri̇ si̇te i̇le cüzdan kodu alip büyük fi̇rmalara satarlar.Oyun fi̇rmalarini %50 60 tan satarlar.Yapilan si̇teyi̇ burada söylersem reklam olur.

Di̇yeceksi̇ni̇z yakalnmiyorlar mi ? Si̇teye i̇nternetten buldugunuz tc i̇le kaydolabi̇li̇yorsunuz artik türkdeepwebte heryerde satilmakta.Açik hat i̇le tel onayi yaptilar mi zor paket olurlar.

Sen nerden bi̇li̇yorsun derseni̇z onu sormayin

Si̇z si̇z olun böyle çakallara paranizi kaptirmayin i̇yi̇ forumlar

Günceldir aklınıza takılan yerde yardım ederi.lm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.