olabilecek en güvenilir alışveriş siteleri?

pakara

Yeni üye
14 Şub 2023
8
1
Darkweb üzerindeki olabilecek en güvenilir alışveriş sitelerini merak ediyorum. Biliyorum darkweb de güven diye bir şey olamaz fakat bazı siteler "scam or not scam" listesi tutuyorlar ya o tarz bir liste varsa atabilirseniz çok sevinirim.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,350
868
anka.html
Neden olmasın?

Darkweb, hidden wiki'den ibaret bir yer değil.
Aklımdaki soru zaten o neden olsun ? Güvenilir bir şirket vs. Neden darkweb üzerinde alışveriş yapsın ? clearnet ortamında açacağı site ile daha fazla kullanıcıya ulaşabilecekken neden darkweb üzerinde açıpta daha az kullanıcı erişimini istesin ?

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
715
always, everywhere
Aklımdaki soru zaten o neden olsun ? Güvenilir bir şirket vs. Neden darkweb üzerinde alışveriş yapsın ? clearnet ortamında açacağı site ile daha fazla kullanıcıya ulaşabilecekken neden darkweb üzerinde açıpta daha az kullanıcı erişimini istesin ?
Kara para, hızlı para, yasadışı olan her şey. Arkadaşın ne istediğini bilmiyoruz. Darkweb'de sattığın bir NFT ile normal olarak sattığın bir NFT denk değildir. Birinde 1 ay beklersin, darkweb'de 1 gün. Ek olarak, konuyu açan arkadaş bir şirket değil ve şirket sahiplerinin kirli işlere girip girmediğini bilemeyiz. Red room'un ne olduğunu biliyormusun bilmiyorum, ancak o yere yüklü miktarda parası olanlar giriyor.

Güvenilir bir şirket vs. Neden darkweb üzerinde alışveriş yapsın
Kara para, hızlı para.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,350
868
anka.html
Kara para, hızlı para, yasadışı olan her şey. Arkadaşın ne istediğini bilmiyoruz. Darkweb'de sattığın bir NFT ile normal olarak sattığın bir NFT denk değildir. Birinde 1 ay beklersin, darkweb'de 1 gün. Ek olarak, konuyu açan arkadaş bir şirket değil ve şirket sahiplerinin kirli işlere girip girmediğini bilemeyiz. Red room'un ne olduğunu biliyormusun bilmiyorum, ancak o yere yüklü miktarda parası olanlar giriyor.

Kara para, hızlı para.
Şirket derken şirket vs. dedim yani bir şirket veya bir bakkal yani satış yapan herhangi bir yerden bahsettim. Dedikleriniz doğru. Peki kişi böyle yerlerde satış yapan birine nasıl güvenecek ?
Ek: Böyle yerlerde açılan marketlerin güvenilir olduğunu belirten kişiler ya o marketin yetkilileri ise ?

pakara

Yeni üye
14 Şub 2023
8
1
dostum bir araştırma için istemiştim. trendyol gibi bir şirkete girip "uyuşturucu ticareti" adı altında bir araştırma yapamam o yüzden darknet marketi istedim ki araştırma yapabileyim ki zaten ilk yazımda böyle bir yorum geleceğini tahmin ettiğim için "biliyorum darknette çok da güvenilir bir market zaten bulunamaz ama illa vardır" tarzında bir yazı yazdım. silkroad gibi illa olanları soruyorum. %100 güvenilir olamaz zaten anonim bir site hiçbir zaman sadece yanlışı çok olmamış siteler üzerine bir araştırmam var ve yardımcı olursanız sevinirim tartismak yerine ikiniz de haklısınız kendi açınızdan

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
715
always, everywhere
Şirket derken şirket vs. dedim yani bir şirket veya bir bakkal yani satış yapan herhangi bir yerden bahsettim. Dedikleriniz doğru. Peki kişi böyle yerlerde satış yapan birine nasıl güvenecek ?
Ek: Böyle yerlerde açılan marketlerin güvenilir olduğunu belirten kişiler ya o marketin yetkilileri ise ?
Şöyle açıklayayım: Onion linklerde güvenilir kişilerin sayısı sınırlıdır.

Ancak daha ileri seviyelerde güvenilirlik artar. Bu konuda kesin bir garanti veremem, ancak genel olarak daha ileri seviyelerde güvenilirlik daha fazladır.

100%100 istiyorsan verebileceğim bazı uzantılar var, ama oraya da kolay kolay ulaşamazsınız.

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
Darkweb üzerindeki olabilecek en güvenilir alışveriş sitelerini merak ediyorum. Biliyorum darkweb de güven diye bir şey olamaz fakat bazı siteler "scam or not scam" listesi tutuyorlar ya o tarz bir liste varsa atabilirseniz çok sevinirim.
Güvenilir değil fakat forumlarda escrow ile derler yinede güvenilir değil internetteki yorumlara bak.
Neden olmasın?

Darkweb, hidden wiki'den ibaret bir yer değil.
Neden olsun?daha mantıklı soru eğer escrow gibi bir sistem olursa belki fakat çoğu şeyin anonim olduğu yerde dolandırıclık ve scammerlık çoktur.

Kara para, hızlı para.
Hızlı para fakat bir sonraki süreçleri zordur

Şöyle açıklayayım: Onion linklerde güvenilir kişilerin sayısı sınırlıdır.

Ancak daha ileri seviyelerde güvenilirlik artar. Bu konuda kesin bir garanti veremem, ancak genel olarak daha ileri seviyelerde güvenilirlik daha fazladır.

100%100 istiyorsan verebileceğim bazı uzantılar var, ama oraya da kolay kolay ulaşamazsınız.
Kolay kolay ulaşılmaz derken sizi test etmelerini diyorsanız doğrudur fakat chcptası zordur fln derseniz atıyorsunuz ben forumda çok gördüm uzman üye yazıyor fakat yok katman list ve saçma şeyler paylaşmış zordur fakat biraz bilen kişiler girer.Artık herşey çocukların seviyesine indi.Zor olan konu gizlilik ve güvenliktir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.