oyunlarda lag duruma son!!(ozelikle avrupda kalanlar)

muro30

Yeni üye
7 Eyl 2007
12
0
Bir World of Warcraft oyuncusu olarak bu sorunun ne demek olduğunu sanırım en iyi bilen insanlardan biriyim. Deneyip yeterli verim aldığım bir yolu sizlere anlatacağım.

Hepimiz biliriz ki online oynanan oyunlarda lag yüzünden birçok şeyi yapamıyoruz ya da yaparken gına geliyor! Size göstereceğim iki adet program ve kullanımı sayesinde bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Şimdi gelelim gereken programlara;

Birinci program Your Freedom ( www.your-freedom.net adresinden edinebilirsiniz ).

İkinci program ise SocksCap ( http://soft.softoogle.com/ap/socksca...oad-5157.shtml adresinden edinebilirisiniz ).

Freedom için;

İlk önce www.your-freedom.net adresine girip kendinize bir üyelik alın. Ana sayfada sağ tarafta Register kısmını göreceksiniz ( hemen login kısmının altında ki ufak yazı ). Üyelik işlemini bitirdikten sonra kullanıcı adını ve şifrenizi girip üye olun. Üstte ki kısımdan download ı seçip Windows full installer kısmında ki programı ( 11 MB boyutunda ) yükleyin.

SocksCap için:

Programı yükleyip kurun.

Ayarlar:

Freedom için;

Burada ki ayarlara dikkat etmemiz gerekiyor arkadaşlar. Sıradan başlıyoruz.

Your Freedom programını açın. Dil seçeneğiniz Türkçe dil dışında olabilir. Bu yüzden Almanca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 3 dilde anlatacağım. İlk olarak dili türkçeye çeviriyoruz. Eğer dil seçeneğiniz Almanca ise; ortada ki Aktionen kısmında en solda ki Einstellungen seçeneğine girin.

Çıkan pencerede Zugangsdaten kısmına girip Sprache kısmından Türkçe' yi seçip aşağıda bulunan 3 adet seçenekten ortada bulunana tıklayın ve programı kapatıp açın. Dil türkçeye dönecektir.

İngilizce ise; Actions kısmından Configure ayarlarına girin. Çıkan pencerede Account Information seçeneğine girin. Language kısmında Türkçe' yi seçerek dili türkçe yapın. Aşağıda ki 3 adet seçenekten Save and Exit butonuna tıklayıp programı kapatıp tekrar açın. Dil türkçe olacaktır. Dil artık türkçe olduğuna göre ayarlara geçebiliriz.

Programı açtıktan sonra Ayarlar kısmına giriyoruz. Karşımıza bir pencere açılıyor ve sekme olarak Sunucu Bağlantısı kısmında duruyor. Burada;

Adres: ems08.your-freedom.de
Port: 443
Protokol: https ( dikkat edin http değil https olacak )

olarak ayarlıyoruz. Hemen altında ki seçenekler kısmında 8 adet kutu var. Bunlardan 2 - 3 - 5 - 6 ve 7. seçenekler işaretli diğerleri işaretsiz olacak. Hemen sağda ki ayarlarda ise;

En küçük tampon boyutu : 1500
RTT ölçümleri: boş
Bağlı kalma süresi: boş
Initial POST size: 10000000
Minimum Post Boyutu: 20000
Ftp Modu: Both olarak ayarlanacak. Bu kısımda işimiz bitti diğer kısımlara geçiyoruz. Bir sonra ki sekmeye geçiyoruz ( Settings ) ve Simge durumunda başla seçeneğini işaretliyoruz. Sağda ki Bandwidth unit: bit/s seçeneğinde olacak. 3. sekme olan Sunucu Seçimi kısmında bir ayarımız yok atlıyoruz.

4. Sekme de Hesap bilgisine siteye üye olurken kullandığınız üye adı ve şifreyi yazıyoruz. Diğer sekme olan Proxy Ayarları seçeneğinde ise Proxy Tipi HTTP/HTTPS ve Proxy Hesap Kontrolü any or none seçeneğinde olacak. Bu kısımda ayarlarımız bitiyor ve Kaydet ve çık diyoruz.

Freedom un ana penceresine geçiyoruz ve 4. sekme olan Portlar kısmına geçiyoruz. Bu kısımda üst tarafta ki kutucuklardan sadece SOCKS 4/5 ve sağda ki Gönderilen bilgiyi daha stabil gönderir. seçeneklerini işaretliyoruz. Diğerleri işaretsiz olacak. ( Socks 4/5 in port u 1080 olacak ). 6. sekmeye geçiyoruz ve uygulamalar kısmında aşağıda ki seçenekler kısmından Seçilen programı YF ile internete bağla seçeneğini işaretliyoruz. Diğerleri işaretsiz olacak. Ok a tıklıyoruz ve Freedom ayarlarını bitiriyoruz.

Şimdi Sockscap programını açıyoruz.

Programı açtıktan sonra File den Settings kısmını açıyoruz. İlk sekme olan SOCKS Settings kısmında Socks Server localhost ( burayı kesinlikle yalnış yazmayın localhost ) ve port 1080 olarak ayarlıyoruz.

Altta ki Protocol seçeneklerinde Socks Version 5 i işaretliyoruz. Name Resolution da ise ilk seçenek işaretli kalacak. Bunu da yaptıktan sonra Tamam a tıklıyoruz ve ayarlarını bitiriyoruz.

Şimdi Sockscap ile bir program çalıştıracağız. Bu program sizin online oynadığınız oyununuz olacak. Bunun için New e tıklıyoruz ve Browse kısmından oyunun exe dosyasını seçiyoruz ve aç diyoruz. Karşımıza oyunumuzun bilgileri ve uzantısı vs vs çıkıyor. Ok a tıklıyoruz ve oyunumuzu programa ekliyoruz. Sockscap penceresinde oyunumuz görünüyor olması lazım. Programda ki oyunu mause ile sürükleyerek masa üstüne kopyalıyoruz ( kopyaladığımda bende Wow+Sockscap diye birşey çıkıyor ( world of warcraft oynadığım için wow
wink.gif
) ). Oyunu artık bu kısa yoldan açacağız.

Ayarları bitirdikten sonra farzediyorum ki programları yeni açıyoruz. İlk olarak yapmamız gereken Freedom u başlatmak. Freedom u açıyoruz ve otomatik olarak bağlanıyor. Bağlanmazsa bağlan seçeneğine tıklarsınız. Freedom bağlantıkdan sonra ilk yapmamız gereken Alt + Ctrl + Delete tuşlarına aynı anda basıp Windows Görev Yöneticisini açmak. İşlemler sekmesinde Freedom.exe yi bulup ( bazı pc lerde javaw.exe de olabilir ), sağ tıklayıp Öncelik Ata - Gerçek Zamanda' yı işaretliyoruz ve onaylıyoruz. Bunu yapma nedenimiz Oyunun açılırken takılmasını engellemek. Bu işlemi yaptıktan sonra Sockscap programından masa üstüne sürüklediğimiz oyunumuzu açıyoruz ( dikkat edin oyunun kendi exe dosyası değil, Sockscap programından sürükleyip masa üstüne getirdiğimiz exe dosyası olacak ).

Oyun normal bir şekilde açılıyor ve her zaman olduğu şekilde kullanıcı adınızı şifrelerinizi girip oyununuzu açıyorsunuz. Lagdan kurtulmuş oluyorsunuz. Gelelim dez avantajlarına...

Freedom bu şekilde ücretsiz. Yalnız saatte bir bağlantıyı kapatıyor. Bunun nedeni sizin bot olup olmadığınızı anlamak. Bağlantınız koptuğu zaman size bir kod veriyor ve bu kodu girmenizi istiyor. Girdikten sonra tekrar bağlanıyor. Siteden paralı kısmını da alabiliyorsunuz. Aylık 4 Euro ve bağlantı hızınızı 64k dan 256k ya çıkarıyor ve saatlik resetleme olayı ortadan kalkıyor.

Paypal vb. gibi yerlerle anlaşması var. Yalnız kredi kartından çekmediği sürece açmakta uzun zaman gidiyor. Bunu da hatırlatırım. Kredi kartından çektirirseniz anında açılıyor ( 10 sn. içinde ).

Umarım herkese biraz olsun yardımcı olabilmişimdir. Lagsız bir oyuna inşaallah her alanda ulaşırız. Ahh TTNET yaktın bizi
smile.gif

muro30

Yeni üye
7 Eyl 2007
12
0
konu yanlış yerde burda ben yardımlık bir şey göremedim

oncelikle kusura bakmayin yanliz yere koydum.

yardımlık bir şey göremedim diyorsun ama ben sana bi anlatim ne oldugunu

simdi genelde avrupada oyun oynuyanlar turk serverlerine girmekte zorlaniyor ben ornek.

bu program ile 64 kbit/s download +upload hizi artiyor ama sadece oyunda ve lagg dan kurtulmus oluyoruz o sayede

fazla bisey bilmiyorum ben hack lerden ama bildiklerimi paylasiyom .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.