.pak dosyasını aktif olarak çıkarmayı bilen birisi var mı?

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
Unreal Engine'e ait bir .pak dosyasını aktif olarak çıkarmayı bilen birisi var mı? Düzenlediğim bir dosyayı çıkarılan .pak dosyasına ekleyip, .pak dosyasını tekrar oluşturup orijinaliyle değiştirmeliyim. Birkaç program ve video denedim kimi program çalışmazken kimisi çıkarma işleminden birkaç saniye sonra kendi kendini kapatıyor.

Maroaa

Moderasyon Ekibi Çaylak
13 Mar 2023
99
36
Unreal Engine'e ait bir .pak dosyasını aktif olarak çıkarmayı bilen birisi var mı? Düzenlediğim bir dosyayı çıkarılan .pak dosyasına ekleyip, .pak dosyasını tekrar oluşturup orijinaliyle değiştirmeliyim. Birkaç program ve video denedim kimi program çalışmazken kimisi çıkarma işleminden birkaç saniye sonra kendi kendini kapatıyor.
QuArK, Sprite Explorer, Wally, DePacker ve Pak Explorer Bu proğramları denedin mi. dosyaları bir klasörün içerisine çıkarmayı tercih edebilirsin. Aynı zamanda dosyaları klasöre çıkarmadan da sıkıştırılmış dosyanın içerisinde de görüntüleme imkanı bulabilirsin.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
QuArK, Sprite Explorer, Wally, DePacker ve Pak Explorer Bu proğramları denedin mi. dosyaları bir klasörün içerisine çıkarmayı tercih edebilirsin. Aynı zamanda dosyaları klasöre çıkarmadan da sıkıştırılmış dosyanın içerisinde de görüntüleme imkanı bulabilirsin.
Görüntüleme ve düzenleme ile ilgili bir sıkıntım yok. Bana lazım olan düzenlediğim .uasset dosyasını bir şekilde import etmek. Sanırım buna hiçbir şey izin vermiyor. Ben de .pak dosyasını çıkartıp, .uasset dosyasını değişip tekrar build etmek istiyorum. Dediğim programlar bu işlevi görüyor mu?

Maroaa

Moderasyon Ekibi Çaylak
13 Mar 2023
99
36
Görüntüleme ve düzenleme ile ilgili bir sıkıntım yok. Bana lazım olan düzenlediğim .uasset dosyasını bir şekilde import etmek. Sanırım buna hiçbir şey izin vermiyor. Ben de .pak dosyasını çıkartıp, .uasset dosyasını değişip tekrar build etmek istiyorum. Dediğim programlar bu işlevi görüyor mu?
Dostum unreal engine .pak dosyasını açmak genelde yama olarak kullanılıyor bu proğramlarda da deneme yanılma ile bulabilirsin,
burda da .uasset dosyasını import etme yöntemini gösteriyor. Umarım işine yarar

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
Dostum unreal engine .pak dosyasını açmak genelde yama olarak kullanılıyor bu proğramlarda da deneme yanılma ile bulabilirsin,
burda da .uasset dosyasını import etme yöntemini gösteriyor. Umarım işine yarar
Ben oyunun yapımcısı değilim. O attığın yöntem direkt bir oyun sahibi olanların işine yarar. Ayrıca yine attığın video .uasset açmayı gösteriyor. Benim .uasset'ı açmakta ve düzenlemekte bir problemim yok, yapabiliyorum bunları. Amacım bir dil dosyasını değiştirmek. Attığın video benlik değil. Söylediğin programları deneyip konuyu güncelleyeceğim.

Birinciyi bulamadım, ikincisi benim işime yaramaz, üçüncüyü bulamadım, dördüncünün uzantısı .sit diye bir şey ve Windows'ta çalışmıyor son olarak beşinci sadece Battlezone 2 diye bir oyun için geçerli.

Maroaa

Moderasyon Ekibi Çaylak
13 Mar 2023
99
36
Birinciyi bulamadım, ikincisi benim işime yaramaz, üçüncüyü bulamadım, dördüncünün uzantısı .sit diye bir şey ve Windows'ta çalışmıyor son olarak beşinci sadece Battlezone 2 diye bir oyun için geçerli.
dostum hangi oyun için istiyorsun ona göre araştırma yapalım. İyi formlar

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
dostum hangi oyun için istiyorsun ona göre araştırma yapalım. İyi formlar
Oyundan oyuna değişen bir şey değil bu tam olarak. Belirli durumlarda sadece oyuna özel olabiliyor o da AES anahtarlarından dolayı. Yani .pak dosyası şifreli olanlar. Bunda AES anahtarına gerek olmadığı için oyunla alakalı bir durum da yok. Oyun pek bilinmeyen bir oyun. Oyunun adını verirdim ama hiçbir katkısı olmayacak üstteki sebepten dolayı. Pak dosyasını genel anlamda çıkarmayı biliyorsanız bu konuda yardımcı olabilirsiniz, eğer bilginiz yoksa ne kadar konuşursak konuşalım bir sonuca ulaşamayacağız.
Hiç .pak dosyası çıkardınız mı veya bilginiz var mı?

Maroaa

Moderasyon Ekibi Çaylak
13 Mar 2023
99
36
Oyundan oyuna değişen bir şey değil bu tam olarak. Belirli durumlarda sadece oyuna özel olabiliyor o da AES anahtarlarından dolayı. Yani .pak dosyası şifreli olanlar. Bunda AES anahtarına gerek olmadığı için oyunla alakalı bir durum da yok. Oyun pek bilinmeyen bir oyun. Oyunun adını verirdim ama hiçbir katkısı olmayacak üstteki sebepten dolayı. Pak dosyasını genel anlamda çıkarmayı biliyorsanız bu konuda yardımcı olabilirsiniz, eğer bilginiz yoksa ne kadar konuşursak konuşalım bir sonuca ulaşamayacağız.
Hiç .pak dosyası çıkardınız mı veya bilginiz var mı ?
Evet, oyunun engine veya exe dosyası bulunur, content paks dosyası açılır. pax dosyası 4gb büyükse 4gb_files_exe olarak açılır ( yukarda önerdiğim proğramlar ile ancak işine yaramamış ) bu proğramdan engine_4.bms dosyası açılır. oyunu kaydettiğimiz pak dosyasını seçip proğramda kaydet seçeneği var onu kaydettikten sonra komut satırı açılacaktır ve dosyalar çıkacaktır. ancak konu başlığında .pak dosyasını çıkartmayı sormuşsun son söylediğin farklı belki ben yanlış anladım vesselam

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.