Bilgisayarım ele geçirildi ve çok ısınıyor nasıl çözebilirim?

BlackSky

Yeni üye
2 Tem 2007
17
4
Yok
Merhaba kolay gelsin.ben unuttum da baya oldu siteye üye olalı benim başımda yabancı bir hacker var yaklaşık 13 14 aydır uğraşıyor allahtan güvenliğim iyi sizden pc konusunda bilgi istiyorum pc çok çabuk ısınıyor bunuda o hacker yaptı sanırım,bişimide alamadı allahtan bende bekliyorum bırakmasını ,acaba bu laptop ısınmasını nasıl çözerim önceden iyiydi pc teşekürler.

23 Eki 2023
195
54
Merhaba kolay gelsin.ben unuttum da baya oldu siteye üye olalı benim başımda yabancı bir hacker var yaklaşık 13 14 aydır uğraşıyor allahtan güvenliğim iyi sizden pc konusunda bilgi istiyorum pc çok çabuk ısınıyor bunuda o hacker yaptı sanırım,bişimide alamadı allahtan bende bekliyorum bırakmasını ,acaba bu laptop ısınmasını nasıl çözerim önceden iyiydi pc teşekürler.
Dosya yedekleyip reset oneririm

BlackSky

Yeni üye
2 Tem 2007
17
4
Yok
ett bu dediklerinide yapmam lasım da ben eskiden format atabiliyordum şu anda zor,genede saol okur bakarım yazılarını.

ben pc sıfırlamayı yaptım 5 6 kere sıfırladım pc yi,iyi oluyordu gene kullanıyordum.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,573
92
Ocak' tan gelme...
@BlackSky format at bios sıfırla ve güncelle modem sıfırla güncelle modemini şifrelerini değiştir ve tüm epostalarını , leptop iç temizlik yap termal macun termal pad ve fan temizlik yap
Dediği gibi uzun süredir bilgisayarı kullanıyorsan ne tür olursa olsun; Fan temizliği, Termal macun değişimi, makine içinin temizlenmesi muhakkak gerekir.

Format atacaksan bir de internet bağlantını kes ve kullandığın kurulum dosyalarından farklı güvenilir birinde kurulum dosyası al ve formatı onunla at

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.