Mobil (Phishing) Ngrok linkini internete açık hale getirme.

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12
Merhaba arkadaşlar phising için verilen ngrok linki karşı cihazda (ağda)
Açılmıyor nedeni nedir?

Kendimde denedim mobil verimle phising tooldan, instagram fake panel açtım ama bu fake panele sadece kendi ağım ile giriş yapabiliyorum.
Arkadaşım ile paylaştığımda o fake sayfaya ulaşamıyor.

Port falan açmamız gerek diyenler gördüm ama bu konuda fazla bilgim yok detaylı bilgiye sahip olan aydınlatsın lütfen.

Portsuz bir şekilde localhostu dış ağa açamıyormuyuz?

Gerçekten bu konu hakkında internette türkçe kaynak bulamadım ve düzgün ayrıntılı anlatan birinide bulamadım kendim yazmak zorunda kaldım.

Sorun Yaşadığım Terminal ve araçlar;
[Termux / Nexphisher / Zphisher]

Son düzenleme:

OBT is HeRYerDe

Anka Team
11 Ara 2020
2,619
1,517
Merhaba,
Terminali Değiştir Veya Kaldırıp Tekrar Kurmayı Dene.
Şunu Da Söyleyeyim Link Geldiğinde Terminalden
Çıkma
Yoksa Link
Devre Dışı Kalır. Bundan Kaynaklanıyor Olabilir,
İyi Forumlar.

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
Merhabalar, mobilden yaptığınıza göre termux olduğunu düşünüyorum. ngrok localhost bir hosttur, bu sebeple sadece senin hostunda gözüküyor bu localhostu diğer arkadaşlarına açman için port açman gerek bunun için duckdns kullanabilirsin ya da kendine modem arayüzünden port açabilirsin (tehlikeli), son olarak sana önerim termux gibi basit yerden değil bilgisayarın varsa kali linux üzerinden terminal açabilirsin daha stabil olur. İyi forumlar dilerim.

misting

Üye
12 Eki 2019
75
11
Neptün
ngrok zaten dış servislere yönelik port açma işlemini gerçekleştiriyor. Port açmana gerek yok ngrok onu kendisi hallediyor. Sana özel port açıyor. Sebebide kendin ngrok'u telefonuna yada bilgisayarına indirip kur. Ayrı bir terminaldende "./ngrok http 80" şeklinde çalıştırırsan sorunun çözülecektir.

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12
ngrok zaten dış servislere yönelik port açma işlemini gerçekleştiriyor. Port açmana gerek yok ngrok onu kendisi hallediyor. Sana özel port açıyor. Sebebide kendin ngrok'u telefonuna yada bilgisayarına indirip kur. Ayrı bir terminaldende "./ngrok http 80" şeklinde çalıştırırsan sorunun çözülecektir.
Toolun kendisi bana ngrok linki veriyor, o linki paylaşınca arkadaşım açamıyor
Ben ngrok üzerinden açmıyorum ki hostu, yani ./ngrok http 80 yazarsam sadece ngork ağımı açık hale getirmiş oluyorum.
Ama eğer toolun verdiği linktede port açık halde veriliyorsa bi sıkıntı vardır çünkü benden başka kimse linke ulaşamıyor bilmem anlatabildim mi :)

Merhabalar, mobilden yaptığınıza göre termux olduğunu düşünüyorum. ngrok localhost bir hosttur, bu sebeple sadece senin hostunda gözüküyor bu localhostu diğer arkadaşlarına açman için port açman gerek bunun için duckdns kullanabilirsin ya da kendine modem arayüzünden port açabilirsin (tehlikeli), son olarak sana önerim termux gibi basit yerden değil bilgisayarın varsa kali linux üzerinden terminal açabilirsin daha stabil olur. İyi forumlar dilerim.
Haklısın Bende artık bilgisayardan birşeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum yardımın için teşekkürler

Merhaba,
Terminali Değiştir Veya Kaldırıp Tekrar Kurmayı Dene.
Şunu Da Söyleyeyim Link Geldiğinde Terminalden
Çıkma
Yoksa Link
Devre Dışı Kalır. Bundan Kaynaklanıyor Olabilir,
İyi Forumlar.
Benim düşüncem terminalde sorun yok benim yaptığım eksik bir şeyler var ama çözemedim
Ve sanki doğru diyorsun, ben program bana linki verdiğinde, paylaşmak için terminali arka plana alıp wp üzerinden paylaşıyordum ve bu yüzden link devre dışı kalmış olabilir terminal linki verdiği zaman terminale hiç dokunmadan linki paylaşıp deniyeceğim.
Yardımın için teşekkürler:)

OBT is HeRYerDe

Anka Team
11 Ara 2020
2,619
1,517
Benim düşüncem terminalde sorun yok benim yaptığım eksik bir şeyler var ama çözemedim
Ve sanki doğru diyorsun, ben program bana linki verdiğinde, paylaşmak için terminali arka plana alıp wp üzerinden paylaşıyordum ve bu yüzden link devre dışı kalmış olabilir terminal linki verdiği zaman terminale hiç dokunmadan linki paylaşıp deniyeceğim.
Yardımın için teşekkürler:)

Ne Demek, Bu Arada 'ngrok' Seçeneğini Değilde 'cloudflare' Seçeneğini Kullanırsan Daha İyi Olur.

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12
Ne Demek, Bu Arada 'ngrok' Seçeneğini Değilde 'cloudflare' Seçeneğini Kullanırsan Daha İyi Olur.
İkisinin arasındaki fark ne zphisherde cloudflare seçeneği mevcut ama nexphiserde yok ayrıca onu da denedim ve termuxa hiç dokunmadan linki ellerimle başka bir cihazdan giriş yaptım ve bazı hatalar aldım

Termuxun açık olduğu cihaza ellemeden "zphisher" ile
[ https://i.hizliresim.com/pjw2tre.png ]
- Cloudflare denedim Url 1 gözükmedi, Url 2 vardı sadece onu başka bir cihazdan ellerimle girdim.
[ https://i.hizliresim.com/k0hdv3e.png]

-Url 2 yi denediğimde de sonuç bu;
[ https://i.hizliresim.com/lbqiuyi.jpg ]

Gelelim termuxun açık olduğu cihazdan nexphisher ile ngrok kullanmaya;

[ https://i.hizliresim.com/nis20si.png ]
-Bu seçenekler vardı ngrokla devam ettim.

-Url yi düzgün bir şekilde verdi bu araç
[ https://i.hizliresim.com/mv6jhv1.png]

Ama sonuç yine aynı
[ https://i.hizliresim.com/d914a13.jpg]

(Kusura bakma telden uğraşıyorum bu yüzden geç yazıyorum ve ayrıca resimleri direkt buraya nasıl paylaşıldığını bulamadım mecbur ayrı bir siteden attım ssleri)

Büyük ihtimal termux u kullanmayı bırakıp pc den kaliye geçeceğim ama mobilden bişeyler yapabilseydim güzel olurdu...

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
290
Atatürk'ün İzinde

Merhaba değerli üye ;

2. Ngrok ile Localhost’a HTTP(S) Tünel Açmak

Artık localhost üzerinde bulunan dilediğimiz bir HTTP adresi internete tünel açarak yayınlayabiliriz. Bu örnekte 127.0.0.1:8080 üzerinde çalışan Jenkins sunucumu internete açmak istiyorum. Bunun için yine ngrok.exe nin olduğu dizinde cmd çalıştırarak şu komutu kullanmamız gerekiyor.

Kod:
undefined

Bu komut ile
localdeki 8080 portumuza bir adres atanıyor ve bu adresle internetten local sunucumuza erişebiliyoruz.

1920x773

Cmd çıktısında da gördüğünüz gibi http://6fbd-31-206-15-52.ngrok.io ve adresleri artık bize atanmış durumda. Bu adreslerden gittiğimizde Jenkins sunucumuzu göreceğiz.

1082x318
1920x794

Gelen istekleri ve ağ durumunu cmd üzerinden takip edebiliriz.

1082x542

Tabi ngrok burada güzel bir araç daha sunuyor. Bir tünel açtığınızda localhost:4040 adresi üzerinden açılan tünel adresini ve durumunu inspect edebilirsiniz.

1920x841
1886x874

İyi Forumlar Dilerim .

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12

Merhaba değerli üye ;

Artık localhost üzerinde bulunan dilediğimiz bir HTTP adresi internete tünel açarak yayınlayabiliriz. Bu örnekte 127.0.0.1:8080 üzerinde çalışan Jenkins sunucumu internete açmak istiyorum. Bunun için yine ngrok.exe nin olduğu dizinde cmd çalıştırarak şu komutu kullanmamız gerekiyor.

Kod:
undefined

Bu komut ile
localdeki 8080 portumuza bir adres atanıyor ve bu adresle internetten local sunucumuza erişebiliyoruz.

1920x773

Cmd çıktısında da gördüğünüz gibi http://6fbd-31-206-15-52.ngrok.io ve adresleri artık bize atanmış durumda. Bu adreslerden gittiğimizde Jenkins sunucumuzu göreceğiz.

1082x318
1920x794

1082x542

Tabi ngrok burada güzel bir araç daha sunuyor. Bir tünel açtığınızda localhost:4040 adresi üzerinden açılan tünel adresini ve durumunu inspect edebilirsiniz.

1920x841
1886x874

İyi Forumlar Dilerim
Yardımın için çok teşekkür ederim 💚
Dediğin yöntemi kısa zamanda deneyip değerlendireceğim telefonda rahat değilim bilgisayardan halletmem gerek
Sanırım.
Ayrıca ben termux üzerinden bir phising aracı üzerinden aldığım ngrok linkinden bahsetmiştim.
Örneğin fake bir instagram panelini ngrok linki ile karşı tarafa yedirmek
Ama karşı taraf linke bastığında hiçbir şeye ulaşamıyor tıpkı bu resimdekiler gibi
Ben karşı tarafı başarılı bir şekilde oltalamak istiyorum sadece ama linklerden dolayı yaşadığım bu sorun peşimi bırakmıyor. 😊

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,298
833
Ddos
Merhaba arkadaşlar phising için verilen ngrok linki karşı cihazda (ağda)
Açılmıyor nedeni nedir?

Kendimde denedim mobil verimle phising tooldan, instagram fake panel açtım ama bu fake panele sadece kendi ağım ile giriş yapabiliyorum.
Arkadaşım ile paylaştığımda o fake sayfaya ulaşamıyor.

Port falan açmamız gerek diyenler gördüm ama bu konuda fazla bilgim yok detaylı bilgiye sahip olan aydınlatsın lütfen.

Portsuz bir şekilde localhostu dış ağa açamıyormuyuz?

Gerçekten bu konu hakkında internette türkçe kaynak bulamadım ve düzgün ayrıntılı anlatan birinide bulamadım kendim yazmak zorunda kaldım.

Sorun Yaşadığım Terminal ve araçlar;
[Termux / Nexphisher / Zphisher]
Ben de kullandım zphisher ı hiçbir sorun vermedi

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)
Aslında sorunum tam olarak çözülmedi, benim asıl amacım termux üzerinden birşeyler yapabilmekti.
Ama sana hak veriyorum termux basit bi terminal olduğu için kaliye göre bir şeyleri başarmak gerçekten de zor.
💚😊

Ben de kullandım zphisher ı hiçbir sorun vermedi
Nasıl kullandığınla ilgili detaylı dm den yada yeni bir konu açarsan güzel olur
Teşekkürler 😊

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
Aslında sorunum tam olarak çözülmedi, benim asıl amacım termux üzerinden birşeyler yapabilmekti.
Ama sana hak veriyorum termux basit bi terminal olduğu için kaliye göre bir şeyleri başarmak gerçekten de zor.
💚😊
Anlıyorum seni, ancak Termux bir yere kadar yardımcı olabilir. Yine yapılabilir mi? Evet, ihtimaller mevcut. Ancak Kali Linux'tan yapmanız kolaylık sağlar ve nerede ne yaptığınızı bilmiş olursunuz. Ve bazen cihazlar, Termux'a bazı şeyler için izin vermiyor. Ancak yine de tam olarak ne yaptığınızı, ve sonucunda ne olmasını istediğinizi bir konuda yazarsanız elbet de güzel bir dönüt alma şansı yakalayabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

GMR148

Yeni üye
9 Kas 2021
32
12

Merhaba değerli üye ;

Kod:
undefined

Bu komut ile

1920x773

1082x318
1920x794

1082x542

1920x841
1886x874

İyi Forumlar Dilerim .
Benim local serverimde jenkins yok jenkins nedir ne işe yarıyor local hpsta nasıl ekleniyor detaylı araştırmam gerek...

Knk kali linuxtan oluyor
Deniyeceğim umarım çalışır
Kaliden, zphisheri çalıştırmadan önce yapmam gereken birşeyler varmı dikkat etmem gereken bir nokta falan?

M

Marda3233

Ziyaretçi
beyler ngroktan port açınca sadece kendi ağıma (modemimde bulunan diğer ip adreslerine) açmış oluyorum bu sebeple arkadaşınız veya herhangi biri modeminize bağlı olmadan sunucunuzu göremez yada attığınız rat vs. bunun için çözüm olan varsa yazabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.