Photoshop Diş Beyazlatma - En Hızlı ve En Kolay Yöntem

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,503
1,036
Merhaba, sarı dişleri en hızlı ve en kolay şekilde nasıl beyazlatacağımızı göstereceğim.

Resmi açıyoruz.

2gqcm85.png

Sonrasında Adjustments kısmından Hue&Saturation kanalını seçiyoruz.

spp4wpk.png

Daha sonra Master yazan kısma tıklayıp renk kanalımızı Yellow yapıyoruz. Bu sarı olan tüm renkleri seçmek demek oluyor.

7gvkx5w.png

Daha sonra değerleri aşağıda verilmiş şekilde ayarlıyoruz. Saturation kısmı rengin dolgunluğu azaltıp arttırmayı sağlıyor. Lightness kısmı ise rengin parlaklığını ayarlamamızı sağlıyor. Biz sarı renklerin dolgunluğu azaltıp beyazlatmak için parlaklığını arttıracağız.

Saturation: -100
Lightness: +100

66u66as.png

Görüldüğü üzere resimdeki tüm sarıya yakın renklerin dolgunluğu azalıp parlaklığı arttı.

enqmre2.png

Burada dikkat edilmesi gereken tüm renklere uygulamış olması. Biz sadece dişlere uygulamasını istiyoruz bu yüzden mask kısmına gelerek CTRL+i kombinasyonunu kullanıp önce maskı tersine çeviriyoruz. Daha sonra brush tool ile sadece diş kısmını boyuyoruz.

ioe12oz.png

Final görüntüsü ektedir, teşekkürler.

ld7xbr1.png

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,320
2,505
Dişçiye gitmek ❌ Photoshop ile beyazlatmak ✅

Elinize sağlık hocam. Böyle eğitim konuları benim mutlaka ilgimi çeker. Eğer konu tasarım ise. Teşekkür ederim

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,503
1,036
Dişçiye gitmek ❌ Photoshop ile beyazlatmak ✅

Elinize sağlık hocam. Böyle eğitim konuları benim mutlaka ilgimi çeker. Eğer konu tasarım ise. Teşekkür ederim
Daha çok dişçi kişiler sosyal medya için böyle şeyler istiyorlar. Kişiye gerekli işlemi uygulamadan paylaşım yapmak istiyorlar. Birinin elbet işine yarar diye düşünüyorum 😅

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.