Poppy Rehber

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Arkadaşlar tekrardan Merhaba
yeni bir rehber zamanıdır dedim kolları sıvadım.
Yeni karakterimiz Tank-Bruiser-Assassin karışımı bir karakter.Evet o bir Poppy
Şimdi öncelikle skill açıklamaları.
1-Devastating Blow (Poppy'nin olayı)

Küçük şirin Poppy'miz elindeki çekici güçle doldurur ve saldırır.Bu güç normal attackına eklenir ve 1 vuruşluktur.Ap'ın %60 kadarını ekler
Level 1-20+ap+Rakibin maksimum hpsinin %8'i en fazla 75 damage
Level 2-40+ap+Rakibin maksimum hpsinin %8'i en fazla 150 damage
Level 3-60+ap+Rakibin maksimum hpsinin %8'i en fazla 225 damage
Level 4-80+ap+Rakibin maksimum hpsinin %8'i en fazla 300 damage
Level 5-100+ap+Rakibin maksimum hpsinin %8'i en fazla 375 damage

2-Paragon of Demacia (evet Lux'un Demaciiaaaaaa...)

D226F41ED927EBF0EAF5CC0CB4DAFBE3.png

Passive:poppy her vuruşunda armor ve attack damage kazanır.8 stack olur.Attack yapılmadıktan kısa süre sonra gider.
Active:poppy'nin stackleri fullenir ve belli hız kazanır.5 saniye sürer
Level 1-P:1.5 damage & armor - A:%17
Level 2-P:2 d&a - A:%19
Level 3-P:2.5 d&a - A:%21
Level 4-P:3 d&a - A:%23
Level 5-P:3.5 d&a - A:%25

3-Heroic Charge (Poppy'nin 2. olayı)

Poppy miz boğa gibi rakibin üzerine atılır ve onu iter.Eğer rakip duvara ya da binaya çarparsa extra damage alır ve stun yer. Ap'ın %40 ını alır.
Level 1-50+(ap) duvara çarptığında 75
Level 2-75+(ap) duvara çarptığında 125
Level 3-100+(ap) duvara çarptığında 175
Level 4-125+(ap) duvara çarptığında 225
Level 5-150+(ap) duvara çarptığında 275

4-Diplomatic Immunity(Poppy'nin 3. olayı )

Poppy çok medeni bir insan olduğu için bir rakiple antlaşma yapar ve o rakip harici kimse Poppy'e damage vuramaz.Ayrıca Poppy antlaşma yaptığı karaktere fazla damage vurur.6 saniye sürer.
Level 1-%20 daha fazla
Level 2-%30 daha fazla
Level 3-%40 daha fazla.

Passive:Valiant Fighter

Eğer gelen bir damage Poppy'nin Hp'sinin (Current) %10 unu geçiyor ise bu damage %50 daha az hasara yol açar.
Passive olarak tam bir karthus antisidir.İlk levellarda double kill e doyan karthus poppy de çok sıkıntı çeker.

Gelelim itemlere
1-Sheen

İlk skill desteği.Bot çıkmadan önce alınması gereken item.
2-Mercury's Treads

Kesinlikle bir disable ile oyundan düşmemiz gerekiyor.Üstüne bir de magic resist veriyor.
3-Trinity force

Sheen'in devamı.Ms,Slow, Double,5 damage
4-Nashor's Tooth

Herkez pek önermez.Benim gözüm zaten as de değil.Cooldown reduction da.Hem sürekli ilk skill için.Hem de ultimate in sürekliliği için.
5-Infinity Edge

Attackımız da cepte olur critic şansıda atağıda.
6-Hextech Gunblade

Hem attack hem ap hem life steal hem spell vamp.
7-Blood Thirster

Attack'ı fazlaca etkiler.Bu aşamaya geldiyseniz zaten oyun late dir.
Tiamatın çalışıp çalışmadığından emin değilim o yüzden sadece öneri olarak dursun
Custom game 2 kişi gerektirmeseydi deneyecektim.
Skill dizilimi
3->1->1->2->1->4->1->2->1->2->4->2->2->3->3->4->3->3
Summoner Spell

Runelar
Magic penetration,cooldown reduction,armor penetration.3 ünden birini dizebilirsiniz.Ben magic penet cooldown karışık öneririm.
Masteriesler

Taktik şudur.Öncelikle carry vs den dışarı itilip zarar gördürülür.Eğer hedef sizseniz önce takımın en az damage vuran karakterine ulti atılır.Ardından carry dışarı atılıp canı yakılır ve ulti atılan masum karakter olduğu yere çivilenir.Early de ise yanınızdaki karakter tanksa tank çime ilk giren olur.Sizse çime giren karakteri dışarıdan takip edersiniz.Çimin içinde rakip varsa duvara yapıştırırsınız.Başarılar

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
En Sevdigim Karakterden Poppy Ama Pek Oynayan Gormedim Solo Oynarım Ben Ve Herkezin Aksine Ad Poppy Kasarım Yani Tank Diyorlar Genelde Poppy Kastımı Asla Oyunu Vercegini Sanmıyorum Karşı Tarafta Bir Supporta Ulti Diger Bütün Takımı Ulti Geçmeden Kesebiliyorsun Acayip Hasar Veriyor Hele "Q" Skilli Full Kastıgınızda Her Seferinde 1.500 Den Fazla Vuruyor Ve 1-2 Saniyeydi Sanırım Tam Hatırlamıyorum Cok Kısa Süreli.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.