port açamayan arkadaşlar buraya (legendikonx)

25 Eki 2019
64
0
Port Açamayan Arkadaşlar Buraya (legendikonx)

Herkese merhabalar forumda daha öncesinde araştırdım port açma konusunda baya bi sıkıntı yaşanıyor bi nebze yardımcı olmak amaçlı herkes faydalanabilsin diye bu konuyu açmaya karar verdim neyse fazla uzatmadan konumuza geçelim​

İlk olarak arkadaşlar internet sağlayıcınızın search bölümünden(google,yandex,vs) ''' OPEN VPN '' ADLI SİTEYE GİRİYORUZ VE DAHA SONRASINDA KENDİ BİLGİSAYARINIZIN ÖZELLİKLERİ NEYSE ONA GÖRE İNDİRME İŞLEMİNİ BAŞLATIYORSUNUZ .
BKNZ IMG;
E83OsI.jpg

KURULUM İŞLEMİ OLDUKÇA BASİTTİR İLERLE İLERLE DİYEREK KURULUMU YAPIYORUZ.​
BU ESNADA İNTERNET SAĞLAYINIZIN SEARCH BÖLÜMÜNDEN BU SEFERDE ''PORTMAP İO''ADLI SİTEYE GİRİYORUZ VE KAYIT OLUYORUZ VE MAİL ADRESİMİZDEN ONAYLIYORUZ ÜYELİĞİMİZİ AKTİF HALE GETİRİYORUZ .

DAHA SONRASINDA AÇILAN SAYFADA '' CREATE NEW '' BÖLÜMÜNE TIKLIYORUZ​
BKNZ ;
ekran-alintisi.E83mSR

VE BİR SONRAKİ AŞAMADA İSE KARŞINIZA 4 ADET KUTUCUK GELECEKTİR BUNLAR NELERDİR ; NAME, TYPE PROTO VE COMMENT AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM GİBİ DOLDURUYORUZ​
NAME YAZAN KUTUYA HERHANGİ BİR İSİM ÖRNEĞİN NİCKİNİZ​
TYPE YAZAN KUTUYA OPEN VPN İŞARETLİYORUZ​
PROTO YAZAN KUTUYA'DA TCP DİYORUZ​
COMMENT YAZAN YEREDE HERHANGİ BİRŞEY YAZABİLİRSİNİZ ÖRNEĞİN PORT YAZABİLİRSİNİZ​

VE CREATE DİYORUZ BİR SONRAKİ İŞLEME GEÇİYORUZ ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ RESİMDE GÖRMÜŞ OLDUGUNUZ MAPPİNG RULES ADLI BÖLÜME TIKLIYORUZ. .​

E88IJN.jpg

TEKRAR'DAN NEW CREATE DİYORUZ.​

AÇILAN SAYFADA DÜZENLEMENİZ GEREKEN YER SADECE ''PORT ON YOUR PC '' ORAYADA NE YAZICAZ DİYORSANIZ AÇMAK İSTEDİĞİNİZ PORT'U YAZICAKSINIZ ÖRNEK OLARAK 82 DİYEBİLİRSİNİZ VE ARDINDAN CREATE TIKLIYORUZ

VE AÇILAN SAYFADA RULE YAZISININ ALTINDAKİNİ KOPYALIYORUZ LAZIM OLUCAK VE SONRA ORADA SİZİN DAHA ÖNCESİNDE VERMİŞ OLDUGUNUZ NİCKNAME ÇIKACAKTIR CONFİG YAZISININ ALTINDA Bİ YERLERDE ORAYA TIKLIYORUZ BU SAYFADA İŞİMİZ BU KADAR VE AÇILAN SAYFADA HİÇBİRŞEYE DOKUNMADAN ''GENERATE '' TIKLIYORUZ VESONRASINDA DOWLOAND DİYORUZ, İNDİRDİĞİMİZ DOSYAYI MASAÜSTÜNE KOYALIM..​

İŞLEMİN BAŞINDA İNDİRMİŞ OLDUGUNUZ OPEN VPN VARDI ARKADAŞLAR ONUN DOSYA KONUMUNA GİDİYORUZ VE CONFİG'E GİRİYORUZ VE AZ ÖNCE İNDİRMİŞ OLDUGUNUZ PORT AYARLARINI BU CONFİG ADLI DOSYANIN İÇERİSİNE ATMANIZ GEREKİYOR.​

DAHA SONRASINDA ''OPEN VPN '' ADLI PROGRAMI AÇIYORUZ :) SAĞ ALT KÖŞEDE BİR YERLERDE PROGRAM AÇILIYOR ORADAN SAĞ TIKLIYORUZ VE BAĞLAN DİYORUZ​

MASAÜSTÜNE BOŞ BİR TXT DOSYASI AÇIYORUZ VE DAHA ÖNCESİNDE SİZİN KOPYALADIGINIZ BİR BÖLÜM VARDI O KOPYALADIGINIZ YERİ BU YENİ AÇTIĞIMIZ MASAÜSTÜNDEKİ TXT DOSYASININ İÇERİSİNE YAPIŞTIRIP KAYDEDİYORUZ

VE SİSTEM KURULMUŞTUR ARKADAŞLAR NOT DEFTERİNE YAZMIŞ OLDUGUNUZ BİLGİLERE GELCEK OLURSAK ONLARDAN BAHSEDİYİM SİZE NEREDE LAZIM OLUCAK NEREDE KULLANICAKSINIZ ONU ANLATIYIM ;​

SUNUCU(SERVER) KURDUGUNUZ ZAMAN OLUR (PORT NUMARASI) ORAYA NOT DEFTERİNDE YAZAN​
İO: YAZISININ YANINDAKİ SAYILARI GİRİCEKSİNİZ . DİĞER EN SONDAKİ SAYILAR İSE DİNLEME BÖLÜMÜNE YAZIKCASINIZ ARKADAŞLAR.

KONUM BU KADARDI ARKADAŞLAR BU KONUMUZDA MODEM ARAYÜZE GİRMEDEN PORT AÇMAYI ANLATMAYA ÇALIŞTIM UMARIM İHTİYACI OLANLAR BAŞARILI BİR ŞEKİLDE PORTLARINI AÇABİLİR SORUSU OLANLARA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞABİLİRİM TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR​

Son düzenleme:

LegendRadicaL

Yeni üye
3 Kas 2019
2
0
Ustam iyi geceler, port açma işlemini gerçekleştirdim. bu durumda güvenli bir şekilde ıp adresim gizlenmiş oluyor mu?

Kaan Ruling

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
290
2
İstanbul
Hocam ben noraml modemden port açıyorum
Portu test ediyorum portta açık ama darkcometrat
Veya spynote de kurban düşmüyo sebebi nedir

25 Eki 2019
64
0
Portlar gizlenmez ama kapatılabilir senin yapman gereken IP Gizlemek ve bu işi yapan programlar aralarından en iyisini seçmelisin

Kaan Ruling tahminimce modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatmanda gerekiyor (firewall içeriyor olabilir yani)
bu işlemi yap daha sonra bilgisiyarında aktif olarak çalışan güvenlik duvarınıda kapat ve tekrar dene düzelicektir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaan Ruling

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
290
2
İstanbul
Kaan Ruling tahminimce modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatmanda gerekiyor (firewall içeriyor olabilir yani)
bu işlemi yap daha sonra bilgisiyarında aktif olarak çalışan güvenlik duvarınıda kapat ve tekrar dene düzelicektir

Hocam firewall kapatıp denedim sonuç aynı
Aynı internetteki bilgisayarlara sızabiliyorum fskat diğer türlü pcler düşmüyo

25 Eki 2019
64
0
1-) portların sorunsuz bir şekilde açık mı ona bi bak
2-) açtığın server sorunsuz çalışıyormu ( kendinde bi dene)
3-) güvenlik duvarından firewall'a izin ver (büyük ihtimalle engelliyor)

ve bunları yaptıktan sonra bide ıp sabitle

eğer hala daha olmuyorsa progrmı tekrardan güncelle bu dediklerimi bidaha yap no-ip kontrol et..

Bunlardan sonra olması gerekiyor çünkü başka bi engelleme durumu yok benim bildiğim

KralMacHiNe

Yeni üye
4 May 2014
27
0
Cevap: Port Açamayan Arkadaşlar Buraya (legendikonx)

bende turkcellin superbox modemi var, onun arayüzünden port yönlendirmeye girip port açıyorum ama olmuyor birtürlü

aynur74

Yeni üye
17 Kas 2019
1
0
ben yapamdım yardımcı olurmusnuzz

ben yapamadım anlamıyorum galibaa bana yardımcı olurmusnuzz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.