Python Dersleri #1 | Kurulum | akovskiniz

akovskiniz

Kıdemli Üye
7 Ocak 2016
3,636
50
23
akovskiniz.php
Selamlar herkese ben akovskiniz, bugün programlama dili olan Python'un ilk dersi ile başlıyoruz. Bende bu dil üzerinde yeni yeni çalışmaya başladım kendim öğrenirken sizlere de bilgi vermek istedim dersleri takip etmenizi öneririm :))
opengraph-icon-200x200.png

Python Nedir?
Python 1990 yılında Guido van Rossum tarafından Amsterdam'da geliştirilmeye başlanmış nesne yönelimli, yorumlanabilen, modüler ve etkileşimli bir programlama dilidir.

Python Nasıl Kurulur?
11-2-microsoft-windows-png-clipart-thumb.png

Windows işletim sistemine sahipseniz Python kurmanız için https://www.python.org/downloads/ linkine girerek kendi sisteminize uygun sürümü indirebilirsiniz

linux-icon-19.png

Linux'un herhangi bir işletim sistemine sahipseniz Python kurmak için terminali açıp
Kod:
[CENTER]sudo apt-get install python3[/CENTER]
yazmanız yeterlidir

Python Nasıl Açılır?
Python'u açmak için başlat menüsüne Python yazarak açabilir veya komut istemi (CMD)'yi açıp python yazarak Python'u başlatabilirsiniz

Son düzenleme:

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Gülüm pythonu windows ile kurarken başta ki add path kısmını işaretlemeleri gerekiyor onuda ekleyiver.

akovskiniz

Kıdemli Üye
7 Ocak 2016
3,636
50
23
akovskiniz.php

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.