Python İle Basit Virüs Yapımı

GökBörü.

Uzman üye
20 Haz 2021
1,815
1,048
Kara Harp Okulu
o37e0rf.png

Herkese Merhaba TürkHackTeam Üyeleri Bugünkü Konuda Python İle Basit Virüs Yapımını Göstericem Fazla Uzatmadan Geçelim.

Mantığı çok basit sonsuz döngü açıp Her döngüde sayıyı katlarıyla çarpmak ve CPU'yu yoğun işleme maruz bırakmak.

Python:
Num = 1
Xor = 2
while True:
    Ex = Num * Xor
    Num += Ex
    Print(Num)

kb727cc.PNG

6 Satırda Basit bir python virüsü bu şekilde
ne kadarda virüs denilmesede etkisi aşırı fazla olmasada sinir bozucu birşey

t80h3tn.png

4rybi7i.PNG

"Keskin Feraset ,
~Keramete Nal Toplatır.~
🇹🇷 ~ GökBörü ~ 🇹🇷

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
Eline sağlık, virüs geliştirilebilir. Örneğin virüs kendini saklar, gizler, kopyalar vb. gibi

connec

Uzman üye
5 Nis 2022
1,109
1,064
1283
Ellerine sağlık. Virüsün sadece temel mantığını oluşturmuşsun. Üzerinde uğraşıp çok daha fazla geliştirmeni tavsiye ederim.

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
Diğer yorumlarıda okudum. Haklı olarak gördüğüm yorumlar vardı. Yapıcı bir yorum yapılacaksa şöyle yapabilirim;

Aslında virüs olarak adlandırılması yanlış olmuş. Zira böyle olsaydı bu yaptığınız basit virüs, virüs kategorisine girerdi.
Yaptığınız işlem sonsuz bir döngüde hafızada önceden belirlenmiş adresteki integer boyutunda yer kaplayan bölmeyi doldurmaya çalışmak. Zamanla hafızayı zorlayacaktır.
Bu sürekli tekrarlayacağından bilmem kaç zaman sonra sistemde hafıza doluluğuna sebep olacak.

Yani virüs değil de hemen hemen herkesin kaçındığı koşulsuz sonsuz bir döngü içerisinde hafıza boyutu kadar devam edecek bir işlem olarak adlandırma ve tanıtım yapsaydınız, o yorumlar gibi yorum almazdınız. Çünkü siz her ne kadar basit bir virüs deseniz dahi insanlar bu kadar basitlikte yazılan bir koda nasıl virüs dersinizi size söylemeye çalışmışlar. Siz de bunu kabul etmeyip tartışmaya yol açmışsınız, burnunu sokanlar olmuş.

O yüzden Orada bir yazı görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti. Onu tekrardan ben yazayım.
"Paylaşmadan önce acaba bu yazdığım kod gerçekten de şu şu şu anlamda kullanılabilir mi ? adlandırılabilir mi ?..."
Dikkate alınabilecek bir cümle bence...

Elinize sağlık.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Buna virüs değil diyen arkadaşlar görüyorum. Arkadaşlar virüsün tanımı budur. Sistemi aşırı yoran, sistemin alışık olmadığı işlemler için tasarlanmış yapılardır. Biyolojide de bu böyledir. Grip bir virüstün. Vücudunuz patojen geliştirmediyse, onunla mücadeleniz, sizi ısıtır, yüksek ateşe yakalanırsınız. Burada ateş bu cpu etkisi işte. Teknolojinin, doğayı ve biyolojiyi tasarım mimarisinde temele oturttuğunu unutuyorsunuz. Gökten zembille inmedi bu teknolojiler. Mesela forkbomb. Buradaki yazılıma benzer. Sürekli bir fonksiyon çağırır, bununla öncekini ve yenisini çağırır böylelikle mitoz bölünmeyi kopyalar. Hacker olduğum kadar bilgisayar mühendisiyim. Teknolojinin tabanı budur. BİR İNSTAGRAM SAYFASINDAKİ POSTUN YORUM KISMINDAN ALINTIDIR.

1 Ara 2020
76
89
İstanbul
Buna virüs değil diyen arkadaşlar görüyorum. Arkadaşlar virüsün tanımı budur. Sistemi aşırı yoran, sistemin alışık olmadığı işlemler için tasarlanmış yapılardır. Biyolojide de bu böyledir. Grip bir virüstün. Vücudunuz patojen geliştirmediyse, onunla mücadeleniz, sizi ısıtır, yüksek ateşe yakalanırsınız. Burada ateş bu cpu etkisi işte. Teknolojinin, doğayı ve biyolojiyi tasarım mimarisinde temele oturttuğunu unutuyorsunuz. Gökten zembille inmedi bu teknolojiler. Mesela forkbomb. Buradaki yazılıma benzer. Sürekli bir fonksiyon çağırır, bununla öncekini ve yenisini çağırır böylelikle mitoz bölünmeyi kopyalar. Hacker olduğum kadar bilgisayar mühendisiyim. Teknolojinin tabanı budur. BİR İNSTAGRAM SAYFASINDAKİ POSTUN YORUM KISMINDAN ALINTIDIR.
Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır.

Terim genelde kötücül yazılım (malware) denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs aşağıda belirtilen iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

• Kendini çoğaltmalı
  • Kendini çalıştırmalı (yürütmeli)
Kaynak: Bilgisayar virüsü - Vikipedi

GökBörü.

Uzman üye
20 Haz 2021
1,815
1,048
Kara Harp Okulu
Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır.

Terim genelde kötücül yazılım (malware) denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs aşağıda belirtilen iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

• Kendini çoğaltmalı
  • Kendini çalıştırmalı (yürütmeli)
Kaynak: Bilgisayar virüsü - Vikipedi
Dostumm belirttim zaten geliştirlicek ben başlangıç olarak gösterdim ilerleyecek bu böyle kalmayacak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.