Python ile ortamdaki IP ve MAC adreslerini bulun!

Hacknology

Kıdemli Üye
25 Eki 2015
2,712
11
rm -rf /
[COLOR="WhiteNMAP'i hepiniz biliyorsunuzdur değil mi? Pekii hiç çalışma prensibini merak ettiniz mi? İşte size küçük bir prototipi...
Bu program -GitHub hesabımda da bulabilirsiniz ortamdaki IP ve MAC'leri tarayarak size verir.DNS spoof için vs. vazgeçilmezdir.Kodları:
[CODE]from scapy.all import *
import sys

conf.verb = 0
ip = "192.168.0."

for i in range (1,254):
ipadres = ip + str(i)
ans=srp1(Ether(dst="ff:ff:ff:ff:ff:ff")/ARP(pdst=ipadres),timeout=1,retry=1)
if ans:
print("IP adres: " + ans.psrc + " MAC : " + ans.hwsrc)
[/CODE]
Programın git adresi:
[URL="https://tik.lat/o0758"] https://github.com/Hacknology/PythonHostScanner/blob/master/hostscan.py[/URL]
Kullanımı:
CMD'yi scriptin bulunduğu dizinde açın ve ekrana

Kod:
py -3 hostscan.py
Linux için:
Kod:
python3 hostscan.py
Güle güle kullanın :)[/COLOR]

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?
NMAP'i hepiniz biliyorsunuzdur değil mi? Pekii hiç çalışma prensibini merak ettiniz mi? İşte size küçük bir prototipi...
Bu program -GitHub hesabımda da bulabilirsiniz ortamdaki IP ve MAC'leri tarayarak size verir.DNS spoof için vs. vazgeçilmezdir.Kodları:
Kod:
from scapy.all import * 
import sys

conf.verb = 0
ip = "192.168.0."

for i in range (1,254):
    ipadres = ip + str(i)
    ans=srp1(Ether(dst="ff:ff:ff:ff:ff:ff")/ARP(pdst=ipadres),timeout=1,retry=1)
    if ans:
        print("IP adres: " + ans.psrc + " MAC : " + ans.hwsrc)
Programın git adresi:
https://github.com/Hacknology/PythonHostScanner/blob/master/hostscan.py
Kullanımı:
CMD'yi scriptin bulunduğu dizinde açın ve ekrana

Kod:
py -3 hostscan.py
Linux için:
Kod:
python3 hostscan.py
Güle güle kullanın :)

Hocam ortamdaki ıp ve mac demişiz ama bu hangi ortam ağımıza bağlı olanlar dğeil peki nasıl böyle birşey mümkün gördüm şaşırdım deneyeceğim birazdan

Hacknology

Kıdemli Üye
25 Eki 2015
2,712
11
rm -rf /
Kullanımı basit. Öncelikle bilgisayarınızda Python 3.x sürümlerinden birisi yüklü olmalıdır. Benim verdiğim Git linkinden scripti indirip çıkardığınız dizine komut satırından Windows kullanıyorsanız
py -3 hostscan.py
Linux kullanıyorsanız
python3 hostscan.py
Yazmanız yeterlidir. Sonrasında bekleyin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.