Python Pratik Bilgi[Python3Kulübü/YeniRevizyon]

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Merhaba arkadaşlar Herkese İyi Tatiller Diliyorum Şimdiden Ve Bugünkü Konuma Geçiyorum . Arkadaşlar Python 'da işimizi kolaylaştıran birkaç durum vardır.Sizlere onları anlatacağım

1.Yıldızlı Parametreler

Arkadaşlar biz bu şekil bir kodu nasıl ortaya çıkarırız.

Kod:
T.H.T

Akıllarımıza geçen derste anlattığım sep parametresi olabilir yapılır .Ve her harfi tek tek virgülle ayırabiliriz .Ama daha kısa bir yöntem daha var.

Kod:
>>> print(*"THT", sep=".")
T.H.T

2.Sys.Stdout 'u kalıcı olarak değiştirme

Peki ya yazdığımız yazıları nasıl etkileşimli kabuğa değil direkt olarak bir dosyaya ya da başka bir yere yazabiliriz

Kod:
sys.stdout

Windows'da şuna benzer bir çıktı verir

Kod:
<_io.TextIOWrapper name='<stdout>' mode='w' encoding='cp1254'>

Anlamı w (yazma kipinde) ,cp1254 kodlama biçimiyle yazılır.

Kod:
>>> f = open("dosya.txt", "w")
>>> sys.stdout = f

Bu kodda sys.stdout değerini dosya.txt ile değiştirdik artık yazacağınız hiçbir şey etkileşimli kabuğa gelmiyecektir

Eski haline döndürmek için etkileşimli kabuğu kapatıp açabilir ya da takas yöntemini kullanabilirsiniz.

Böylece bugünkü konumun sonana gelmiyorum kaçış dizileri adlı konumun python da sağlayacağı bir çok kolaylığı da bugün anlatmaktan çekinmeyeceğim.Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.