Rat Şüphesi

void0

Yeni üye
6 Şub 2023
46
18
Merhaba laptop ve bilgisayar kullanıyorum geçen burada başlık açmıştım laptop klavyem saçma sapan karakterler yazıyor bir tuşa basarken başka tuşa basıyor bu sefer de windows masa üstü bilgisayarımda aynı şeyi yapıyor capslock açınca küçük yazıyor mousla tıklarken sanki yapışkan tuşlara basıyor muşum gibi bir sürü sekme ve kısayol seçiyor : Ben bundan nasıl kurturabilirim noktalama işareti bile atamyıroum

Ek olarak antivirüsüm hiçbirşey algılamıyor:

Merhaba laptop ve bilgisayar kullanıyorum geçen burada başlık açmıştım laptop klavyem saçma sapan karakterler yazıyor bir tuşa basarken başka tuşa basıyor bu sefer de windows masa üstü bilgisayarımda aynı şeyi yapıyor capslock açınca küçük yazıyor mousla tıklarken sanki yapışkan tuşlara basıyor muşum gibi bir sürü sekme ve kısayol seçiyor : Ben bundan nasıl kurturabilirim noktalama işareti bile atamyıroum
Hocam merhabalar, sistem geri yükleme ve ya sistem dosyalarını onarmayı denediniz mi?

void0

Yeni üye
6 Şub 2023
46
18
iki tane sistem kullanıyorum bir kali linuxum var laptobum da bir diğeri windows sistemim. Ben geçenlerde yine burada konu açmıştım klavyem bozuldu sanıp başka klavye taktım laptobuma o zaman bir süre düzeldi sonra yeniden saçmalamaya başladı yeni taktığım klavyeyle her neyse laptobumu kapattım masaüstüne geçtim bu sefer masaüstündede aynı saçmalıkları yapmaya başladı. Şuan klavyem düzeldi. Ama yine tekrar yapacak ve neden böyle olduğunu anlamıyorum.

iki farklı donanımda aynı şeyle karşılaşmak beni şüphelendiriyor. Az önce görev yöneticisine erişemiyordum şuan açıldı mesala

iki tane sistem kullanıyorum bir kali linuxum var laptobum da bir diğeri windows sistemim. Ben geçenlerde yine burada konu açmıştım klavyem bozuldu sanıp başka klavye taktım laptobuma o zaman bir süre düzeldi sonra yeniden saçmalamaya başladı yeni taktığım klavyeyle her neyse laptobumu kapattım masaüstüne geçtim bu sefer masaüstündede aynı saçmalıkları yapmaya başladı. Şuan klavyem düzeldi. Ama yine tekrar yapacak ve neden böyle olduğunu anlamıyorum.
Başlangıçta çalışan uygulamalara baktınız mı?

iki farklı donanımda aynı şeyle karşılaşmak beni şüphelendiriyor. Az önce görev yöneticisine erişemiyordum şuan açıldı mesala
Windows olan makinenizde çalıştır ile msconfig'i açın, üst kısımdan Hizmetler kısmına gelip yavaş yavaş aşağıya doğru kaydırın eğer üretici kısmında bilinmeyen bir üretici yazıyorsa rat yemiş olabilirsiniz. Ayrıca sürekli farklı makineler arasında kulladığınız bir usb belleğiniz varsa onu da taratmanızı tavsiye ederim. Olmazsa önemli dosyalarınızı boş bir usbye atıp formatlayabilirsiniz.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
49
981
Merhaba

her şeyi virüs olarak düşünmeyin klavye arızası da olabilir burada iyi niyetli olarak düşünüyorum ama eğer illa virüs şüpheniz varsa başka güvenlik yazılımları kullanabilirsiniz eğer hala varsa bunun yerine başka bir bilgisayarda sıfırlama dosyası yapıp temiz bir format atabilirsiniz.

İyi Forumlar

Lihtg

Kıdemli Üye
15 Mar 2022
2,062
79
898
lihtgTHT.php
Daha farklı antivirüs uygulamalarıyla tarama yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz. Her hata virüslerden kaynaklanmaz, sistemsel sorunlar böyle hataları doğurabilir. Her ihtimale karşı temiz bir format atarak sıfırdan başlayabilirsiniz, sistem ayarlarında sıkıntı varsa da düzelecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.