RedHat Linux'un çıkışı yine ertelendi

DoWn LiTe

Uzman üye
9 Nis 2007
1,608
33
emekli mod
En önemli Linux geliştiricilerinden birisi olan RedHat'ten yapılan açıklamada işletim sisteminin yeni sürümünün çıkışının bir kez daha gecikeceği belirtildi.

En önemli Linux geliştiricilerinden birisi olan RedHat'ten yapılan açıklamada işletim sisteminin yeni sürümünün çıkışının bir kez daha gecikeceği belirtildi. Daha önce Ağustos'ta yayınlanacağı açıklanan yeni sürümün çıkış tarihi daha sonra Eylül'e kaydırılmıştı. Novell'in Suse Linux'u ile birlikte en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan RedHat aynı zamanda dünyanın en büyük Linux dağıtımcısı olma özelliğini de taşıyor. RedHat CEO'su Matthew Szulik Reuters Ajansı'na verdiği röportajda, Linux severleri üzecek bu açıklamayı yaparken, gecikmenin gerekçelerini de sıraladı.

Yeni işletim sisteminin yerelleştirmesi için yapılan çalışmaları çerçevesinde yürütülen çeviri çalışmalarının işletim sisteminin çıkış tarihinin ileri alınmasına rol oynadığını söyleyen Szulik, diğer gerekçeleri ise donanım uyumluluğu ile ilgili problemlerin halledilmesi ve bazı lisans sorunlarının halledilmesi için ilgili şirketlerle yapılan görüşmeler olarak sıraladı. RedHat CEO'su Szulik'in sütten ağzı yanmış olacak ki kesin çıkış tarihi hakkında açıklama yapmaktan dikkatle kaçındığı gözden kaçmadı. Linux işletim sistemlerini ücretsiz olarak dağıtan RedHat'in, yazılımlsal anlamda ana gelir kaynağını ise teknik destek hizmetleri oluşturuyor. Linux yazılımları satarak da gelir elde eden RedHat 1993 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.