Run Or Die : Lava Google Play'de

HackerPanda

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
925
0
Malatya
Yeni Android Oyunum Google Play'de

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, malum korona zamanı size tavsiyem zamanınızı boş geçirmeyin, kendinizi geliştirin burada çok fazla Android oyun tasarlamak isteyen arkadaşlarımız var başlamak isteyen ya da başlamış ve bir proje geliştiriyorsanız veya Google Play e çıkmak istiyorsanız bana ulaşırsanız size yardımcı olabilirim.
Bugün çıkan android oyunumla ilgili fikirlerinizi de almak isterim.

Kullandığım oyun motoru : Unity

Kullandığım yazılım dili :C#

Oyun türü : 2D Platform , Mantığı - Mağradasınız ve lavlar yükseliyor şık atlayışlar ve reflekslerle oyunu tamamlamaya çalışıyorsunuz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AtalayStuido.RunOrDieLava

Herkese sağlıklı günler diliyorum umarım korona belasından hepimiz sağ salim kurutuluruz. #EvdeKal

Son düzenleme:

Guvwe

Üye
14 Ocak 2018
189
3
oyun güzel başarıların devamını dilerim birde özelden yazdım cevap verirsen sevinirim

CIS1

Yeni üye
28 Tem 2019
41
1
Ankara
Emeğine sağlık üstad,
Sistem özelliklerin nasıl ben de PC alıp android programlama öğrenmeyi düşünüyorum hocam

HackerPanda

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
925
0
Malatya
leptop kullanıyorum , i5 8.nesil ,8ram ddr4, mx150 ssd yok ne yazikki 1 tb hd ile yapıyorum sistemim pek iyi deil ama idare ediyor sıkıntı çıkarmıyor

oyun güzel başarıların devamını dilerim birde özelden yazdım cevap verirsen sevinirim
teşekkür ederim kardeşim yazdm özelden

güncel

Moderatör tarafında düzenlendi:

Huaweis

Uzman üye
16 Tem 2016
1,236
0
Bloom efekti ekle ayrıca color grading de iş yapabilir.
Şunu kullanabilirsin : https://unityassets4free.com/mobile-optimized-post-processing-lwrp-urp-support/
Aslında 2d olduğu için unity'nin kendi post process efektlerini de kullanabilirsin.

Ayrıca görsel olarak oyun güzel olsa da arka plandaki detaylar da önemli. Genel olarak görsellerine baktığımda görsel efekt eksikliği görüyorum.Oyununu bloom efekti ile daha ışıklı yap.
Ayrıca etrafa hiç birkaç görsel efekt ile etrafı süsle. Mesela adam her yere indiğinde kıvılcımlar çıksın.
Işın barları kullanmışsın, bunların altına küçük bir yerin parçalanması efekti (parçacığı) koysan çok daha güzel olabilir.
Sandığın içinden ışık hüzmesi çıkabilir.
Etrafta collideri olmayan sadece süs olması için yarassa gezdirebilirsin.
Camera motion blur kullanabilirsin https://unityassets4free.com/fast-mobile-camera-motion-blur-with-lwrp-support/. Bu da çok güzel olur.

Kameranın sarsılması (camera shake) efekti de çok işine yarar.

Sana söyliyeyim ben şuanki haliyle oyunu indirmedim, indirmem de çünkü Google Play'e koyduğun resimlerden oyunun çok eksiği olduğu kanısına vardım. Ne kadar gereksiz, grafiksiz oyun 1 milyon indirmeye ulaşıyor sen de biliyorsundur. Bu yüzden Google Play'e koyduğun resimlere de oyunun kadar önem ver.

Kısacası, senin oyununu indirmeleri için başkalarına neden vermen lazım. Genellikle android'ten oyun oynayanların da yaş ortalamasının 10 olduğunu düşünürsek, grafiklere ve aşırılığa önem vermen en iyisi olur.
(Dediklerimi yapman zor değil en fazla 3-4 gününü alır fakat oyununu çok daha güzel yapar.

HackerPanda

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
925
0
Malatya
Bloom efekti ekle ayrıca color grading de iş yapabilir.
Şunu kullanabilirsin : https://unityassets4free.com/mobile-optimized-post-processing-lwrp-urp-support/
Aslında 2d olduğu için unity'nin kendi post process efektlerini de kullanabilirsin.

Ayrıca görsel olarak oyun güzel olsa da arka plandaki detaylar da önemli. Genel olarak görsellerine baktığımda görsel efekt eksikliği görüyorum.Oyununu bloom efekti ile daha ışıklı yap.
Ayrıca etrafa hiç birkaç görsel efekt ile etrafı süsle. Mesela adam her yere indiğinde kıvılcımlar çıksın.
Işın barları kullanmışsın, bunların altına küçük bir yerin parçalanması efekti (parçacığı) koysan çok daha güzel olabilir.
Sandığın içinden ışık hüzmesi çıkabilir.
Etrafta collideri olmayan sadece süs olması için yarassa gezdirebilirsin.
Camera motion blur kullanabilirsin https://unityassets4free.com/fast-mobile-camera-motion-blur-with-lwrp-support/. Bu da çok güzel olur.

Kameranın sarsılması (camera shake) efekti de çok işine yarar.

Sana söyliyeyim ben şuanki haliyle oyunu indirmedim, indirmem de çünkü Google Play'e koyduğun resimlerden oyunun çok eksiği olduğu kanısına vardım. Ne kadar gereksiz, grafiksiz oyun 1 milyon indirmeye ulaşıyor sen de biliyorsundur. Bu yüzden Google Play'e koyduğun resimlere de oyunun kadar önem ver.

Kısacası, senin oyununu indirmeleri için başkalarına neden vermen lazım. Genellikle android'ten oyun oynayanların da yaş ortalamasının 10 olduğunu düşünürsek, grafiklere ve aşırılığa önem vermen en iyisi olur.
(Dediklerimi yapman zor değil en fazla 3-4 gününü alır fakat oyununu çok daha güzel yapar.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim, fakat bazı konularda uyuşmuyoruz ben bu oyunu 3 ay önce yaptım, ilk çıkaracağım oyundu ve bu oyunun tutmayacağını biliyordum insanların isteklerini iyi analiz ederim ve bu oyunu piyasanın nasıl döndüğüyle sistemle ilgili bilgi sahibi olmak için çıkardım.Efekt konusunda ben bu oyuna 100/100'ümü falan vermedim öyle bir algı oluşturmuşsun kendi kafanda bu oyun zayıf ve birçok şeyi yapıcaktım vazgeçtim, değmezdi çünkü harcadığım zamana ve şuan bakıyorum haklıymışım grafiği artsa da oynanmaz kendi assestlerim bile değil ses efektim de yok elim de, dedim ya tamamen gelişim için bir oyundu ve planladığım gibi gitti , yoksa bölüm sonunda büyük bir canavar yaptım ilk yapay zeka ekleyip savaştırcaktım işte deprem etkisi yaratıcaktı ekran sallanması yapıcaktı , ışık grafik herşeyi düşündüm ama vazgeçip animasyon yapıp çıktım olaydan çünkü değmez harcadığım zamana , kendini geliştirip ,sağlam bir oyun yapıp, para yatırıp reklam yapıcaksın yoksa ne yaptığının önemi yok çünkü insanlar görmüyor ve uğraşların bir anlam bulmuyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.