Şifremi Bul / MaMo434376-VMProtector

mamo434376

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
292
2
İsyanbul
Arkadaşlar canım sıkıldı bende bazı özellikle ekledim malesef bazı özellikleride çıkardım :(
Not: merak edenler için söyliyim güncellemeyi dnspy ile yapıyorum :)

[+] Anti-VM Protection
[+] Constant Mutation Protection
[+] Anti de4dot Protection
[+] Anti de4dot Dynamic Protection
BOoJ1L.png

bvQqam.png

Şartlar:
DnSpy KODLARIN görüntüsünü istiyorum yoksa kabul edilmez başka şekil!
yada DnSpy görüntüsü yeter :)

Şifremi Bul / İndir
Şifremi Bul / VirusTotal
Şifremi Bul Korumasız Hali / VirusTotal

Son düzenleme:

mamo434376

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
292
2
İsyanbul
BackBox bu işlerin ustası olduğundan çok rahatlıkla kırabiliyor :): Yani çokda kolay değildir sizin projeniz merak etmeyin :sırıtan

Yok kral bana saglam bir debugger korumasi lazım ollydbg yada x64 dbg ile kırılan, bu ufak tefek projeler için. Delphi tasarim konusunda yetersiz kalıyor yoksa banane o çöp dil'den her onüne gelen içinden istedigi kodu alıyor bana lazım olan içindeki kodlar güvendemi değilmi

Son düzenleme:

mamo434376

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
292
2
İsyanbul
Ne kadar sürdü kırması?
Peki programların böyle kırılmasını nasıl engelleyebiliriz

Cevap: C++ tabanlı bir dil ögren .net framework olmadan calışır ve .net gibi zırt pırt hata çıkarmaz ve kodların usta crackerler dışinda kimse çalamaz.
Mesela ben Embarcadero Delphi'yi çok iyi biliyorum ama tasarım konusunda geri

22222222.png

https://www.dosyaupload.com/ax7k

Bu kez junk kodları falan da kaldırdım...Diğerinden tek farkı anti vm gibi geldi onu da atlatması çocuk oyuncağı :)

Ve benide şüpeye düşürdün jung kodları kolay kolay temizlenmez. Xd

22222222.png

https://www.dosyaupload.com/ax7k

Bu kez junk kodları falan da kaldırdım...Diğerinden tek farkı anti vm gibi geldi onu da atlatması çocuk oyuncağı :)

Şimdi inceledim eline sağlık zormuydu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

BackBox

Katılımcı Üye
3 Tem 2007
940
2
Kartepe
Ne kadar sürdü kırması?
Peki programların böyle kırılmasını nasıl engelleyebiliriz

Ortalama 3+ saat sürmüştür çünkü bir önce ki crackme de delegate yapısını temizlemek için bir tool yazmıştım aynı toolu kullanarak çözdüm ve cflow için de yeni de kod yazılması gerekiyordu malesef cflow çözücüm pekte iyi çalışmadı uzun süre uğraştırdı :(
.Net için önerim confuserex ve kötü modlarından uzak durman... kendin bir şeyler yaz örneğin native bir loader yaz ve çalıştıracağı .net dosyasına bir anti tamper ekle kısacası orjinal dosyayı sakla anti tamper çalıştığında section name gibi değerler siler veya değiştirir böylelikle dump edilen dosyayı çalıştıramazsın çalıştırmak için orjinal dosyadan değiştirdiği kısımları alıp dump edilmiş dosyayı düzeltmen gerekir orjinal dosyaya direk ulaşılmadığı için bir çok kişi tarafından anti tamper'ı çözülemeyecektir bile ama bu yöntem de seni pek korumaz çünkü bunun da bir yöntemi var pek bilinmediği için zor çözülür...

Ve benide şüpeye düşürdün jung kodları kolay kolay temizlenmez. Xd

Niye dosyayı incelemedin mi? cflowları kaldırınca niye temizlenmesin yok confuserex'ın boşa düşen classlarını falan söylüyor ise onları elle temizledim.

Şimdi inceledim eline sağlık zormuydu?

Evet zordu bir önce ki crackmedeki delegate çözücüm delegatelerin keylerini çözse bile delegatelerin yarısını temizleyemedi başka bir delegate çözücüye atıp delegateleri temizlemek zorunda kaldım bu temizleyici de native olarak kaydetmediği için dosya çalışmaz hale geldi bu da uzun süre uğraştırdı.

mamo434376

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
292
2
İsyanbul
Ortalama 3+ saat sürmüştür çünkü bir önce ki crackme de delegate yapısını temizlemek için bir tool yazmıştım aynı toolu kullanarak çözdüm ve cflow için de yeni de kod yazılması gerekiyordu malesef cflow çözücüm pekte iyi çalışmadı uzun süre uğraştırdı :(
.Net için önerim confuserex ve kötü modlarından uzak durman... kendin bir şeyler yaz örneğin native bir loader yaz ve çalıştıracağı .net dosyasına bir anti tamper ekle kısacası orjinal dosyayı sakla anti tamper çalıştığında section name gibi değerler siler veya değiştirir böylelikle dump edilen dosyayı çalıştıramazsın çalıştırmak için orjinal dosyadan değiştirdiği kısımları alıp dump edilmiş dosyayı düzeltmen gerekir orjinal dosyaya direk ulaşılmadığı için bir çok kişi tarafından anti tamper'ı çözülemeyecektir bile ama bu yöntem de seni pek korumaz çünkü bunun da bir yöntemi var pek bilinmediği için zor çözülür...

Niye dosyayı incelemedin mi? cflowları kaldırınca niye temizlenmesin yok confuserex'ın boşa düşen classlarını falan söylüyor ise onları elle temizledim.

Evet zordu bir önce ki crackmedeki delegate çözücüm delegatelerin keylerini çözse bile delegatelerin yarısını temizleyemedi başka bir delegate çözücüye atıp delegateleri temizlemek zorunda kaldım bu temizleyici de native olarak kaydetmediği için dosya çalışmaz hale geldi bu da uzun süre uğraştırdı.

Peki ne gibi özellikler lazım sence anti vm biraz low onu biliyorum exe dump yemiyor dump atınca exe pe uygulamasi olarak karşina çıkıyor bunun üzerine bir enigma felan çaksam neyse baya boş yaptim ne gibi özellikler eklemeliyim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.