SM de karşı tarafa istediğinizi yaptırın !!

29 Ağu 2011
132
0
karşı tarafı istediğimiz bir şeyi nasıl yaptırırız ? tehdit mi ,parayla mı , vs. peki biz bunları yaparsak bize geri dönüşü nasıl olur ? tabiiki de öfke ve kin .Peki biz istediklermizi başkasına nasıl yaptırabiliriz ? hem de karşı tarafın seve seve yapabilceği şekilde işte burda devreye SM giriyor .Aşağıdaki örneği inceleyelim .Bakalım nasıl bir SM uygulayacağız;

SM:sosyal mühendis
KB:kurban

kurbanı telefonla arıyoruz;

KB:
alo
SM:iyi günler .Ben X şirketinden arıyorum.Şirketimiz size internet güvenliği hakkında hizmet sunuyor ve az önce yaptığımızı bir taramada sizin bilgisayara virüs bulaştığını tespit ettik.Ancak bu virüsü diğer bilgisayarlara bulaşmasını engellemek için sizin de bize yardım etmeniz gerekir
KB:(kendisine yardım edildiğini duyan kurban bu isteğe seve seve olumlu cevap verir.Çünkü şirketin güvenliği söz konusu) tamam .
işte arkadaşlar bu konuşmadan sıonra kurbana talimatları vererek istediğimizi yaptırabiliriz
şifreleri alabilirz,pc lere trojan atabiliriz burdan sonrası size kalmış. iyi günler ...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.