Tanıtım Yazısı Nedir ?

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,459
Shibuya
DaWIsg.gif

Tanıtım yazısı nedir ?

Web siteleri her geçen gün biraz daha fazlalaşıyor. Hatta her saatte dünyada 100 binlere ulaşan bir web sitesi açma durumu mevcut. Bu durumda bir web siteside biz açtıysak bu web siteleri içerisinde kaybolmak yerine üst sıralara yükselmemiz gerekiyor.

Yükselmek için belirli yöntemler mevcut. Örneğin; Yüksek otoriteye sahip sitelerden backlink almak gibi ama backlink almanın yanı sıra, bunu bir şeyler yaparak desteklememiz gerekiyor. Burada tanıtım yazısı dediğimiz olay giriyor. Tanıtım yazısı kısaca yüksek otoriteye sahip sitelerden sitemizi anlatan bir yazı yayınlayıp, web sitemize link vererek desteklemektir.

6apXyk.png

iIdeeR.gif

Tanıtım yazısı neden alınır ?

Tanıtım yazısı, yazıları yukarıda bahsetmiş olduğum gibi yüksek otoriterli sitelerden alınması gerekir. Yüksek otoriter diyerek kast ettiğim olay; Ziyaretçisi fazla olan, backlink bakımından değerli sitelerden link almış ve tabi ki alexa sıralaması iyi olan sitelerden almak gerekir. Ayrıca tanıtım yazısı alacağımız web sitelerinin hedef ülkemiz ile aynı hedefde bulunmasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Örneğin; A sitesi yani backlink alacağımız site Türkiye'de yer alıyor ve ziyaretçileri bu ülkeden geliyorsa bizde Hedef olarak Türkiye'de yükselmek istiyorsak bu siteden tanıtım yazısı almak her zaman daha iyi olacaktır. Eğer ki hedef ülkemizin dışında bir ülkede yer alan web sitesinden tanıtım yazısı alırsak, sitemiz hedeflediğimiz ülke yerine o ülkeden ziyaretçi daha çok alacaktır. Dolayısıyla alexa verileri farklı çalışacaktır.

6apXyk.png

eq3yAZ.gif

Tanıtım yazısı nereden alınmaz ?

Yukarıda bahsettiğimiz konunun dışında bulunan her web sitesinden alınmaz. Örneğin; Spam değerleri yüksek, web sitemizle alakası olmayan konular ve kategoriler barındıran, alexa verileri yüksek olan, ziyaretçi almayan web sitelerinden tanıtım yazısı alınmaz.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.