Mobil Termuxta yükleme yaparken hata alıyorum

Exhadum

Yeni üye
12 Mar 2023
21
4
Termuxta herhangi bir şeyi yüklemeye çalışırken
CANNOT LINK EXECUTABLE "/data/data/com.termux/files/usr/lib/apt/methods/https": library "libssl.so.1.1" not found: needed by /data/data/com.termux/files/usr/lib/libssh2.so in namespace (default)
Diye bir hata alıyorum sebebi nedir nasıl düzeltebilirim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,774
Sırasıyla aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsin.
  1. pkg install openssl
  2. rm /data/data/com.termux/files/usr/lib/libssh2.so
  3. pkg install libssh2
Bunları dene.

Bunlar olmazsa ise, termux güncellemeyi dene.
  1. apt update
  2. apt upgrade

Exhadum

Yeni üye
12 Mar 2023
21
4
Sırasıyla aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsin.
  1. pkg install openssl
  2. rm /data/data/com.termux/files/usr/lib/libssh2.so
  3. pkg install libssh2
Bunları dene.

Bunlar olmazsa ise, termux güncellemeyi dene.
  1. apt update
  2. apt upgrade
Hocam attığınız şeylere bile hatayı veriyor silip yüklesem falanda olmuyo bi ara bi konuda görmüştüm bütün dilleri indirmiştim perl PHP Python falan ondan sonra oldu onların hepsini silsem belki düzelir onunla alakalı olabilir mi ?

Cmarpas

Üye
23 Şub 2022
81
20
Hocam attığınız şeylere bile hatayı veriyor silip yüklesem falanda olmuyo bi ara bi konuda görmüştüm bütün dilleri indirmiştim perl PHP Python falan ondan sonra oldu onların hepsini silsem belki düzelir onunla alakalı olabilir mi ?
O paketlerde bir sıkıntı yok, bash paketini indirdikten sonra diğer paketlerin kurulumuna izin vermiyor

$ apt update
$ apt upgrade -y
$ apt install openssl -y

Bu işini görecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.