Tim/Klüp Öneri

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
22
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Genelleme olarak Tüm Tim ve klüpler adında kendi fikrimi,önerimi sunucam.

Lütfen güzel bir sohbet olmasını istiyorum. Yetkilileri yormayalım :)

Önce eleştiri sonra önerimden bahsedicem.

ELEŞTİRİ ;

"
Tim alımları açık, Klüp alımları açık"

Mesajını gören yeni üyeler hatta şuana kadar 0-20 mesaji olan kişiler timlere ve klüplere alınıyor hatta, 2 Klüpde bulunup, 1 klüpde ise lider yardımcısı olduğunu gördüm isme gerek yok, tecrübesi var mı bilemem ona üdy karar verir :)

Demek istediğim yeni üyeler başka forumlardan gelenler geldikleri yerde böyle tim ve klüp toplulaşma olmadığı için merak edip/heves edip girmeye çalışıyorlar, zaten çoğu hevesini alıp çıkıyor.Bu yüzden hocaların tim yetkililerin emekleri boşa gidiyor.

Düne kadar hoca hoca diye peşimizde dolaşanlar şimdi bir klübe girip kendini admin sanmaya başladı :) Herneyse konuyu dağıtmiyalim..

öneriye geçiyorum.

ÖNERİ;

Peki bunun önüne THT olarak nasıl geçebiliriz.

Benim düşüncem;

Bir Klübe
+Üye olarak en az

Bir Tim'e ise
+ Katılımcı Üye olarak başlatılmasını düşünüyorum.

Bunun sebebi 2'ye ayrılıyor;

Üyeler time girebilmek için yardım merkezi gibi insanlara yardim etmek amacıyla hem mesajlar atıcak hem yardımını yapıcak.Üye rütbesine geldiği zaman başvuruya hak kazanıcak.

Diğer 2. sebeb

Formun ve Timin İşleyişi ;

Kişi Katılımcı üye veya normal üyeye geldiği zaman az çok forum hakkında bilgi sahibi forumun işleyişini mantığını kavrayacaktır. Ama çoğu kişi timin ne görev yaptığını bilmeden Başvuru atıyor sonra 1 hafta sonra çıkıyor :)

Buraya kadar dinlediğiniz için teşekkür ederim yorumlarda sizinde önerilerinizi bekliyorum.

ɴᴜʟʟ

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
746
2
680
/www/
ÖNERİ;

Benim düşüncem;

Bir Klübe
+Üye olarak en az

Bir Tim'e ise
Öncelikle eline sağlık. Çok doğru bir noktaya değinmişsin. Cidden dikkate alınması gereken bir konu. Umarım konunu ÜDY görür :)

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
958
"2 Klüpde bulunup, 1 klüpde ise lider yardımcısı olduğunu gördüm"

Bir kulüp lideri olarak cevap vereyim, kişi en fazla bir kulüpte bulunabilir. Böyle bir durum olduğunda fark edildiği anda çıkışı sağlanır.

"Düne kadar hoca hoca diye peşimizde dolaşanlar şimdi bir klübe girip kendini admin sanmaya başladı"

Kulüplerde herhangi bir yetki durumu yoktur. Kulüpler eğitim için oluşmuştur, kulüp üyesi de forumun bir üyesidir, kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur.

Başvuru konusuna gelecek olursak, bir üyenin yaptığı başvurunun onaylanmadığı sürece bir önemi yoktur. Forum açısından kendini kanıtlamışlık ve istenilen özellikler yeterli olduğu zaman başvuru onaylanır.

Fikirlerin için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Elzem

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,281
1
3,493
Her ikiside kulüp & tim liderinin insiyatifinde kalır. Kendi ekibim adına yorum yapayım, "eline sağlık" yazabiliyor diye ben ekibe alım yapmam, kalifiye postlarla değildir, icraat ve emektir.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,418
33
1,503
K E R K Ü K
Selam Pump

Kimse 1 den fazla kulüpte bulunamaz bunun denetimini çok sıkı bir şekilde yapıyorum, aynı şekilde multi hesaplarda bulunamaz.

Ben bana verilen sorumluluğu yaptığımı düşünüyorum, dediğin gibi bir olay yok varsa getirir kanıtlarsın.
Üye olayınıda düşüneceğim önerilerin için teşekkürler.

Son düzenleme:

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
22
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Selam Pump

Kimse 1 den fazla kulüpte bulunamaz bunun denetimini çok sıkı bir şekilde yapıyorum, aynı şekilde multi hesaplarda bulunamaz.

Ben bana verilen sorumluluğu yaptığımı düşünüyorum, dediğin gibi bir olay yok varsa getirir kanıtlarsın.
Buyrun hocam @lexom siber güvenlik tim lider yardimicisi ve pp sinde belli olduğu basın medya ?

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
22
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Her ikiside kulüp & tim liderinin insiyatifinde kalır. Kendi ekibim adına yorum yapayım, "eline sağlık" yazabiliyor diye ben ekibe alım yapmam, kalifiye postlarla değildir, icraat ve emektir.
Evet hocam bende size katılıyorum,
kişinin yorum sayısi değil yazdığı ve yaptığı yardimlar 1000 tane eline sağlık yazmaktan iyidir :)
"2 Klüpde bulunup, 1 klüpde ise lider yardımcısı olduğunu gördüm"

Bir kulüp lideri olarak cevap vereyim, kişi en fazla bir kulüpte bulunabilir. Böyle bir durum olduğunda fark edildiği anda çıkışı sağlanır.

"Düne kadar hoca hoca diye peşimizde dolaşanlar şimdi bir klübe girip kendini admin sanmaya başladı"

Kulüplerde herhangi bir yetki durumu yoktur. Kulüpler eğitim için oluşmuştur, kulüp üyesi de forumun bir üyesidir, kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur.

Başvuru konusuna gelecek olursak, bir üyenin yaptığı başvurunun onaylanmadığı sürece bir önemi yoktur. Forum açısından kendini kanıtlamışlık ve istenilen özellikler yeterli olduğu zaman başvuru onaylanır.

Fikirlerin için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Elzem
"düne kadar..." Hocam asıl eleştirim kişilerin üstünlük taslaması değil evet sizde haklısın ama asıl değindiğim nokta konudan sapmasın :) yanlış anlamayın lütfen bende teşekkür ederim.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,418
33
1,503
K E R K Ü K
Timler ile kulüpler bambaşka yerler, benim timlerin içine karışma gibi bir lüksüm yok, sen nasıl timde terfi alırsın diye boynuna yapışacak halim yok.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
22
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Hocam hayırlı akşamlr etiket attığınız hocamız bir tim ve kulüp üyesi forum icerisinde 1 adet Tim ve 1 adet kulüpte bulunabilir
teşekkür ederim..
O arkadaşımızada ben kötü birşey demiyorum aslında bir yandan onun aleyhine iyi birşey.

Önerim aslında tam olarak bu
yeni üyelerin bir time veya klübe girebilmesi.

Aeslan hocamızın dediği yeni üye rütbesı sıkıntı değil önemli olan az olabilir ama öz olması.

Timler ile kulüpler bambaşka yerler, benim timlerin içine karışma gibi bir lüksüm yok, sen nasıl timde terfi alırsın diye boynuna yapışacak halim yok.
Hocam ben size illa yapın demiyorim bu konu başlığı sadece bir öneridir. :)

Parmaklarını boşa yoruyorsun pump
Neden ?

Riocy

Yeni üye
9 Ara 2022
50
16
Selam Pump

bendede bi tane hesap var 2020den kalma sadece isimi sevmediğim için yeni hesap açtım vip üye olmadan isim değiştirme gibi bir şey varmı

#Banlı.üyelerin.multileri.banlansın
vpn veya proxy olmadan önce belki dediğin olabilirdi

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
5
515
dsowww
Genelleme olarak Tüm Tim ve klüpler adında kendi fikrimi,önerimi sunucam.

Lütfen güzel bir sohbet olmasını istiyorum. Yetkilileri yormayalım:)

Önce eleştiri sonra önerimden bahsedicem.

ELEŞTİRİ ;

"Tim alımları açık, Klüp alımları açık"

Mesajını gören yeni üyeler hatta şuana kadar 0-20 mesaji olan kişiler timlere ve klüplere alınıyor hatta, 2 Klüpde bulunup, 1 klüpde ise lider yardımcısı olduğunu gördüm isme gerek yok, tecrübesi var mı bilemem ona üdy karar verir :)

Demek istediğim yeni üyeler başka forumlardan gelenler geldikleri yerde böyle tim ve klüp toplulaşma olmadığı için merak edip/heves edip girmeye çalışıyorlar, zaten çoğu hevesini alıp çıkıyor.Bu yüzden hocaların tim yetkililerin emekleri boşa gidiyor.

Düne kadar hoca hoca diye peşimizde dolaşanlar şimdi bir klübe girip kendini admin sanmaya başladı :) Herneyse konuyu dağıtmiyalim..

öneriye geçiyorum.

ÖNERİ;

Benim düşüncem;

Bir Klübe
+Üye olarak en az

Bir Tim'e ise

Bunun sebebi 2'ye ayrılıyor;

Üyeler time girebilmek için yardım merkezi gibi insanlara yardim etmek amacıyla hem mesajlar atıcak hem yardımını yapıcak.Üye rütbesine geldiği zaman başvuruya hak kazanıcak.

Diğer 2. sebeb

Formun ve Timin İşleyişi ;

Kişi Katılımcı üye veya normal üyeye geldiği zaman az çok forum hakkında bilgi sahibi forumun işleyişini mantığını kavrayacaktır. Ama çoğu kişi timin ne görev yaptığını bilmeden Başvuru atıyor sonra 1 hafta sonra çıkıyor :)

Buraya kadar dinlediğiniz için teşekkür ederim yorumlarda sizinde önerilerinizi bekliyorum.
Kesinlikle yeni gelen üyelerin herhangi bir kulüp veya time girmesine ben de karşıyım.Hemen girmemesi gerekiyor.Onun dışında rütbe kazanan bazı elemanlar kendilerini çok üstte görebiliyor bazen orasında da haklısın bence.. Davranışlarını düzeltebilirler eğer o hatayı yapıyorlarsa.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.