Unity 3D Öğelerini Tanıtalım..

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;

Selamun aleyküm // Aleyküm selam

giris23-300x184.png

Unityi ilk açtığımızda karşımıza çıkan ekrandır.Bu ekranda bulunan öğeler sırasıyla Scene,Hierarchy,Project,İnspector,Game'dir.
SCENE

Scene (sahne) oyunumuzdaki bütün nesneleri görmemizi sağlar.
Hierarchy

Scenemizde (sahnemizde) bulunan tüm nesneleri listeler.nesnelerin isimlerine tıklayarak nesnemizi seçebiliriz.
Project

Oyun projemizdeki tüm dosyaları listeler.Hierarchyden farkı sahnede olmayıpta oyunda bulunan dosyalarıda listeler.sonradan sahnemize eklemek istediğimiz dosyalarda bu listede bulunur.
İnspector

inspector menüsü sahnemizde bulunan seçili nesnenin özelliklerini gösterir.Bu özellikler istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.
Game

Bu menümüz ise kesinlikle en sevdiğiniz menü olan debug yani önizleme yani oyununuzu denemek için oynadığınız menü.gördüğünüz resimdeki oyun ise üzerinde çalıştığım oyunum şuanda kıt zekalılar olarak adlandırdığım yapay zekaları kodluyorum.Yapay zeka dediğime bakamyın o kadarda zeki değiller ama size yaklaşıp ateş etmeyecek kadarda gerizekalı değiller.Oyunum yakında bitiyor burda yayınlayacağım.Darısı yeni başlayanların (sizin) başınıza.

44sefa44

Üye
13 Şub 2012
51
0
malatya
aga bir eğitim videosu hazırlarmısın yeni başladım nasıl yapacağımı bilimiyorum şimdiden teşekkür ederim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.