Vatan Computer Çalışanının Topladığı PC

TheMCA

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
254
0
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart (359,57 TL )

Intel Core i5 6402P Soket 1151 2.8GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci (880,95 TL)

MSI RX460 2GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı (516,88 TL)

Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) (269,68 TL)

FRISBY FC-8910G 500W 2X12 CM IŞIKLI FAN USB 3.0 MidT GAMING KASA (258,44 TL)

CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15 Ram (225,85 TL)

(HDD isteğe bağlıdır diye koymadım.)

TOPLAMDA : 2.511,37 TL

techhack13

Üye
1 Ocak 2016
173
0
yazar mısın her parçasını?

CPU Ailesi INTEL CORE I7-4790 3,60 Ghz

8 GB 3000 Mhz RAM (Tam 3000 Mhz'mi bilmiyorum programda öyle gözüküyor araştırmanı öneririm). 1600 Mhz altı Ram önermem.

2 GB NVIDIA GeForce GT 720 (MSI) (Ekran kartı ram'den alan alıyor 6 GB oluyor millet
beğenmiyor ama bilmiyorum ben çok beğeniyorum).

931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 (SATA)
223GB KINGSTON SHSS37A240G (SSD) SSD'i kendim taktırdım toplam 2934 ₺.

Bilgisayarımdan memnunum Maşallah 5. yaşına girdi 10 tane GTA 5 çalıştıracağını düşünüyorum 5 Taneyi denedim ama 10 taneyi denemedim.

Markası ve Modeli: Lenovo H530 İnternetten ulaşmak istersen bu bilgisayara marka ve modeli aratırken sonuna İ7-4790 getir.

Bu işlerde acele etmeni önermem tavsiyemdir Lenovo h530.

Yukarıdaki her şeyi tavsiye ediyorum. Yinede senin ekran kartın daha iyi gibi gözüküyordu ama tavsiyem NVİDİA ekran kartı çünkü geçen adam 2300 ₺ ye pc aldı pc'nin ekran kartını sınadım bilgisayarını sınadım gerçekten zerre değmez o pc ye benim ki orta derece neredeyse çıktı ekran kartım bir üst model falan olsaydı heralde çok daha iyi sonuç alacaktım ve bilgisayarcılara fazla kanma oyun bilgisayarı istedi adam, adama 2300 ₺ ye pc verdiler i7 falan ama gerçekten çok kötü bir bilgisayardı Valla çok üzüldüm adam 2300 ₺ ye bana danışsaydı Ram'i en az 3000 Mhz verirdim adama...

techhack13

Üye
1 Ocak 2016
173
0
ekran kartında nvida der susarım.

Aynı düşüncedeyim bilgisayar az iyi oldumu NVİDA hemen kendini gösteriyor modeli kötü olmasına rağmen SSD harddisk olmadan GTA 5'İ normal ayarlarda çok güzel oynuyordum tam seviyede ise çok nadiren 2-3 saatte bir ya bir kere takılırdı ya takılmazdı takıldığındada hemen düzelirdi bir ara kasıyordu ama sonra tekrar düzeldi ama yinede çok memnunum.

İşlemci olarakta İntelden vazgeçmem.

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
arkadaşlar aslında bu sistemi toplayacaktım

asus a68hm-k
sapphire rx460 2gb
amd athlon x4 860k
8gb 1600mhz ddr3 ram
wd blue 1tb 7200rpm
corsair 450w
zalman z3 plus

ama Vatan Computer'a gidince adam ellerinde benim istediğim işlemcinin bulunmadığını gördü ve daha iyi bir işlemci ekledi. sonra biraz daha ileriye dönük olması için çoğu şeyi değiştirdi, o güç kaynağının yetmeyeceğini söyledi ve sistemin son hali böyle oldu

bana biraz dengesiz geldi ama ben pek anlamıyorum. sizce nasıl bu sistem? (fiyat 3100 lira)

1 - 1151 soketli işlemci alıyorsun ram alırken ve ekran kartı alırken bunu belirt
2 - fan eklememiş listeye alet soğumadığı için doğru düzgün fazla ısınıp işlemciyi yorucak düzgün performans başlarda alırsın ama bi süre sonra toz yüzünden sıkıntı yaşatır
3 - 2400 mhz ye gerek yok
4 - adamın işten anlamadığı çok belli
5 - verebileceğin meblaya göre sana daha güzel bi liste yapabilirim
6 - ekran kartı olarak sanırım amd kullanmış listede asla tavsiye etmem
7 - ekran kartı markası 'sapphire' bilindik markaları kullanman sana daha çok avantaj sağlar
8 - ne amaçla topluyorsun oyun , sadece günlük site video vs. işleri için mi , programlama kodlama vs şeyler için mi ? amacını belirtirsen belki daha ucuza patlar belki aynı yada biraz fazlasına daha düzgün bi pc toplanabilir
9 - 2 gb lik bir ekran kartılya oyun performansı pek bekleme
10 - işlemci - anakart / anakart - ram uyumuna dikkat edilmeli

aklıma şimdilik bunlar geldi konun üzerinden yardımcı olmaya çalışırım ama bu listedekilerden uzak dur dostum.

Turgutlu

Üye
8 Eyl 2016
80
0

1 - 1151 soketli işlemci alıyorsun ram alırken ve ekran kartı alırken bunu belirt
2 - fan eklememiş listeye alet soğumadığı için doğru düzgün fazla ısınıp işlemciyi yorucak düzgün performans başlarda alırsın ama bi süre sonra toz yüzünden sıkıntı yaşatır
3 - 2400 mhz ye gerek yok
4 - adamın işten anlamadığı çok belli
5 - verebileceğin meblaya göre sana daha güzel bi liste yapabilirim
6 - ekran kartı olarak sanırım amd kullanmış listede asla tavsiye etmem
7 - ekran kartı markası 'sapphire' bilindik markaları kullanman sana daha çok avantaj sağlar
8 - ne amaçla topluyorsun oyun , sadece günlük site video vs. işleri için mi , programlama kodlama vs şeyler için mi ? amacını belirtirsen belki daha ucuza patlar belki aynı yada biraz fazlasına daha düzgün bi pc toplanabilir
9 - 2 gb lik bir ekran kartılya oyun performansı pek bekleme
10 - işlemci - anakart / anakart - ram uyumuna dikkat edilmeli

aklıma şimdilik bunlar geldi konun üzerinden yardımcı olmaya çalışırım ama bu listedekilerden uzak dur dostum.

2500 liraya bir oyun bilgisayarı toplar mısın? Bu arada vatanda bulunan parçalar olursa daha iyi olur

Son düzenleme:

scoobyy

Katılımcı Üye
24 Eki 2015
665
0
Gereksiz pahalı bence senin gösterdiğin sistem :D
Eğer ki oyun bilgisayarıysa intel işlemciyi tavsiye etmem amd de olabilir

RelaXZenci

Üye
19 Şub 2016
74
0
everest rempage kb-r01 şuan kullnıyorum ama tozlanma sorunu çok fazla var onun yerine daha iyi bişey alabilirsin (mart ayından beri kullanıyorum)

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
2500 liraya bir oyun bilgisayarı toplar mısın? Bu arada vatanda bulunan parçalar olursa daha iyi olur

Biraz önce vatan da toplamaya kalktım ama 2500 sınırını aştı istersen listeyi göndereyim ama pc nin kasası hariç 4000 tl oldu .

SSD - Samsung tercih et mutlaka

Anakart - Gigabyte/asus/msi olabilir hatta bunlardan şaşma. Bunları alırkende DDR3 mü DDR4 mü dikkat et. Ama en önemlisi anakartta 1151 alman en çok uyumlu parçayı 1151 de bulursun.

Ekran kartı - ASUS Geforce gtx1050 Ti GDDR5 4GB 128 bit DX12 Nvdia al oyun problemini çözücek olan şey ekran kartıdır bu tavsiye ettiğim ekran kartının fiyatı vatan da 800 tl ama eş değeri bu fiyatta bulursun ama aynı performansı vermeyebilir

RAM - Corsair 8 gb lık alabilirsin 250 lira ama tavsiyem 16 gb lık al yine DDR3/DDR4 olup olmadığına dikkat et anakart uyumu için

Güç Kaynağı - Bunu alırken de tavsiyem corsair ama alıcağın marka ne olursa olsun güç kaynağının tassaruflu olması gerekir elektrik faturasında baya fark eder tam adını hatırlamadım ama bizzat bunu sor '' Bu güç kaynağı Bronze mu ? / gold mu ? / platinium mu ? '' bu senin güç kaynağı alırken başta çebini biraz yakabilir normal bitane alırsın 400 tl ye corsair 750 W GOLD alırsın 700-800 tl ye ama elektrik faturanda baya fark eder.

İŞLEMCİ - Minimum i5 al 1151 uyumuna dikkat et önbelleği minimum 6 MB alsan daya iyi olur.

KASA - Zevk meselesi olduğundan girmedim oraya sana büyük kasa satmaya çalışıcaklar emin ol demişti dersin medium kasalar var yine bütün parçaların sığdığı ( tabi medium / large kasa hoşuna giderse kasayı dışardan alman tavsiyem daha güzel şeyler bulabilirsin kasa için vatandan alma mecburiyetin yoktur sonuçta ) ama sor parçalarını toplayınca bu medium kasalara sığarmı benim parçalarım diye

FAN/SOĞUTMA - Bu işlemi kasa yı aldıktan sonra yapman gerek kasanın üzerinde fan delikleri vardır kasayı alırken öğren 120mm - 140mm diye onu öğren ona göre al. Alırken tavsiyem sor en sessizi hangisi diye Coolmaster/Corsair fan da bu ikisinden şaşma ama yine de bazen alternatif everest diyelim mesela şuan uydurdum hiç beklemediğin yerden daha güzeli daha ucuzu çıkıyor ama fan olduğu için max 120 tl lik bişey en fazla 20 tl oynar ama senin arama kriterin kesinlikle Sessizlik ve boyutu olmalı

aklıma bunlar geldi umarım yardımcı olmuşumdur - birilerinin topladığını değilde bu bilgilerinle kendin cüzdanına göre şimdi rahatlıkla toplayabilirsin :)

Son düzenleme:

Scorpion123

Katılımcı Üye
26 Şub 2016
538
1
İstanbul
toplayan arkadaş kazıklamak istemiş galiba anakartın 2400 Mhz desteklemiyor ayrıca ekran kartına amd önerem gtx 150 asus modelini öneririm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.