VB.net Client ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nestea

Katılımcı Üye
30 Haz 2009
432
0
Trabzon
Merhaba beyler , biraz araştırdım bulamayınca size sormak istedim.

Bir proje üzerinde çalışıyorum Kullandığım Dil VB.net fakat çook iyi derecede bildiğim söylenemez.

Projem bir client server projesi gibi birşey...

Yapmak istediğim şey :Bende server karşıda client olucak ben buradan en azında istersem pc yi kapatmak ve pcyi yeniden başlatmak gibi şeyler ufak tefek komutlar vererek işlemimi yapmak istiyorum..

Fakat takıldığım nokta olayı nasıl yapacağımdır . Benim bir fikrim var sizinle paylaşayım olabiletesi var ise .. Bildiğim yolda tarifinizi üstadların yardımıyla alırız... Olabiletesi yok iseee...

Sizin bildiğiniz yollardan yapmaya hazırım ...

Benim yolum şöyle :

Serveri da Mysql bağlantısı ilee mesela serverda mysql e 1 gireceğimm...

Client de timer ile kontrol yapıcak 1 dk da birr ...

mysql de 1 olduğunda client cd sürücüyü açacak gibi şeyler. ..

Benim düşüncem böyle daha kolay bir yol var ise önerin ...

Şimdi öğrenmek istediğim şeyde : Mysql bağlantısını .. internetten birşeyler buldum fakat yeterince iyi açıklamalar bulamadım yani işimi halledemedim ... Bu konuda sizden yardım istedim :) Şimdiden saolun beylerr...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.