Vps Kurulumu [C4]

Boomer24

Katılımcı Üye
26 Şub 2016
934
0
DuckDNS
Ubuntu açtım ama bu kodu kabul etmiyor;
yum groupinstall "X Window System" "GNOME Desktop Environment" "X Window System" "Desktop" "General Purpose Desktop"
apt-get install yum yazın diyor aynısını yazıyorum geri kalanı düzelterek yazıyorum ama kabul etmiyor....
Bi yardım edersen sevinirim ve yapabilen arkadaşş varsa iletişime geçerse :)

ardax76

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,737
1
Tanrı Dağı
Ubuntu açtım ama bu kodu kabul etmiyor;
yum groupinstall "X Window System" "GNOME Desktop Environment" "X Window System" "Desktop" "General Purpose Desktop"
apt-get install yum yazın diyor aynısını yazıyorum geri kalanı düzelterek yazıyorum ama kabul etmiyor....
Bi yardım edersen sevinirim ve yapabilen arkadaşş varsa iletişime geçerse :)

hocam cent os kurman lazım yazdığım komutları uygulamak için

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,469
52
649
Türkiye Cumhuriyeti
Hepinize Merhaba Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere Şöyle Bir Konum Vardı http://www.turkhackteam.org/hosting/1468285-2-ay-bedava-vps-bomba.html
Şimdi Vps'yi Kuramayan Arkadaşlar İçin Bir Anlatım Hazırladım İşinize Yararsa Teşekkür Etmeyi Unutmayın Yarın Da Para Kazanmayı Anlatacağım

Hemen Başlayalım :)

Öncelikle Aruba Cloud Hesabımıza Giriş Yapıyoruz Giriş Bilgilerimizin Mail Hesabımıza Gönderilmiş Olması Lazım :)
Daha Sonra Üst Kısımdan Cloud Seçeneğine Tıklıyoruz

V0gp1n.jpg

Bu Sayfada "Create New Cloud Server" Yazan Yere Basıyoruz.
vbQzvv.jpg

Daha Sonra Cloud Server Smart Seçeneğini Seçmemiz Lazım
1L2PlA.jpg

Karşımıza Çıkan Bu Sayfada Select Template Kısmına Basarak İşletim Sistemimizi Seçeceğiz :)
r3mLo7.jpg

İşletim Sistemimizi Seçiyoruz (Cent Os)

P0Y3Z9.jpg

Daha Sonra Root Şifremizi Ve Vps'mizin Adını Yazıp Create Cloud

Server Butonuna Basıyoruz.

ZZANPG.jpg

Bekliyoruz.. :)

ld0Y6J.jpg

Daha Sonra Üst Kısımdaki Yere Tıklıyoruz

nR5PqV.jpg

Ve Vpsmizin İpsini Alıp Putty Üzerinden Giriş Yapıyoruz
7qV2aL.jpg

vbQYmD.jpg

Bu Uyarıya Evet Diyoruz

M0PE5M.jpg

Bu Kısma root Yazıyoruz Daha Sonra Enter Tuşuna Basıp Şifremizi Yazıyoruz

Qa4AEj.jpg

Bu Kısıma Şu Kodu Yapıştırıyoruz;

Kod:
r3mYjz.jpg

Daha Sonra Gelen Soruya y yazıp Entere Basıyoruz
7qV2Yr.jpg

Complete! Yazısı Geldikten Sonra Sırayla Şu Kodları Yapıştırın :)
Kod:
wget http://download.fedoraproject.org/pub/epel/6/i386/epel-release-6-8.noarch.rpm

rpm -ivh epel-release-6-8.noarch.rpm
yum repolist -v | grep epel

yum install xrdp tigervnc-server
service vncserver start
service xrdp start
chkconfig vncserver on
chkconfig xrdp on
iptables -I INPUT -p tcp --dport 3389 -j ACCEPT
service iptables save
service iptables restart

Daha Sonra Windowsunuzun Arama Kısmına mstsc Yazıp Çıkan uzak Masaüstü Bağlantısı Aracı İle Vpsye İp Adresi Üzerinden Bağlanabilirsiniz Bir Hata Falan Çıkarsa Mesaj Atın :) İyi Forumlar

Bağlantı Hatası Olan Kişiler Şunu Uygulasınlar:
Kurulumdan sonra ekran gonumunu ayarlamamiz gerekli. Asagidaki dosyayi duzenlemeiz gerekli. Ben nano kullaniyorum, siz hangisini kullaniyorsaniz onunla acin:

Kod:
nano /etc/sysconfig/vncservers
Acilan dosyada en alt kisimda asagidaki gibi bir yer var:

Kod:
# VNCSERVERS="2:myusername"
# VNCSERVERARGS[2]="-geometry 800x600 -nolisten tcp -localhost"
yukaridaki kodlari asagidaki gibi degistirin:

Kod:
VNCSERVERS="2:root"
VNCSERVERARGS[2]="-geometry 800x600"
Ben root kullanici adini kullaniyorum siz hangisini kullaniyorsaniz root kismini ona gore degistirebilirsiniz. Ayrica 800×600 kismida ekran boyutunu belirtiyor, ben default olarak 800×600 yaptim, siz yukseltebilir, yada kucultebilirsiniz.

Kaydedip cikalim. nano kullananlar: ctrl + x sonrasinda y + enter yapsinlar, kaydedip cikar. Farkli bir program kullananlar nasil kaydedilip cikilacagini arastirip ciksinlar.

putty'de opena tıklayınca güvenlik uyarısı falan gelmeden hata veriyor ne yapmam gerek?

'Gustavo

Nature Cannot Be Controlled
12 Tem 2014
95
24
Hocam sistemi kurdum. Uzak masaüstü bağlantısı ile bağlandım. Buraya kadar sıkıntı olmadı vesselam. Ama vps üzerinden internet tarayıcısına tıkladığım zaman hiçbir şey açılmıyor nedeni nedir şimdiden teşekkürler...

kemer2

Üye
29 Mar 2013
89
0
teşekkürler hocam bende uzak masaüstünden bağlanamamıştım bunu yapmak gerekiyormuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.