WhatsApp Mavi Tık Özelliği Kapatma (RESİMLİ ANLATIM)

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
whatsapp-logo-336x290.png

WhatsApp Mavi Tık Özelliği Kapatma (RESİMLİ ANLATIM) malum bildiğiniz gibi whatsapp son güncellemesinde mavi tık özelliği çıkardı ve sizin çevrimiçi olup olmadığınızı belirtiyor. Bu durumda bazı kaçamak işlerinizi ve yeni ayrıldığınız bir arkadaşınızla ilgili biraz problem çıkarıyor. Ben bile WhatsApp Mavi Tık gizleme Özelliğini yeni yeni görmeye başladım ama gerçek garip bir durum uzak durmak lazım derim. Facebook Kurucusu olan Mark Whatsapp’ı satın aldıktan sonra geliştirmeye her geçen gün gün devam etmekte. Umarım WhatsApp Mavi Tık durumu kullanıcılar ile Mark’ın arasını bozmaz.

Görüntüler:

XY5aMD.png

Bilgiler:

Öncelikle Hem android hemde ios kullanıcıları için Whatsapp engelleme özelliği şöyledir.

IOS Kullanıcıları İçin Mavi Tık Gizleme:
• Gelen Mesajı okumadan önce cihazınızı Genel Ayarlardan yada kapatma Düğmesinden uçak moduna alın.
• Mesajı okuduktan sonra Whatsapp uygulamasından çıkın ve uçak modunu kapatın.

Android Kullanıcıları İçin:
• Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet veya Wifi bağlantısını kesin.
• Gelen Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
• İnternet bağlantınızı ve varsa (Wifinizi) aktifleştirin yeni mesaj gelirse dahi sildiğiniz içerik için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bunu her mesaj için tek tek yapmak yerine otomatik olarak gizlenmesine ne dersiniz?

Android:
Whatsapp+ 6.65 sürümü
Root gerektirmez

iOS:
repo.appleyardim.org
Reposundan "curtains" tweak i.
Jailbreak gerektirir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.