WhatsApp Web'e Yeni Özellikler Geldi

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
EYGJQB.jpg

WhatsApp uygulamasının Web sürümüne yeni özellikler geldi. WhatsApp Web artık telefonlarda olan özelliklere kavuştu.

Akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma olayını daha cazip kılabilmek için Web sürümü ile karşımıza çıkmıştı. iOS hariç, tüm Android, BlackBerry, Windows Phone, Nokia S40 ve Nokia S60 modellerinde kullanılabilen WhatsApp Web kısıtlı özelliklere sahipti. WhatsApp, Web üzerinden mesajlaşma deneyimini üst seviyeye taşımak için bugün bir takım yeniliklere gitti.

OqYM2A.jpg

Telefonlardaki özelliklerini Web sürümüne taşıyan WhatsApp, daha kullanışlı olacak. WhatsApp Web sürümünde artık; sohbetlerinizi silebilir veya arşivleyebilir, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, durum güncellemesi yapabilir ve kişisel grupları düzenleyebilirsiniz. Kısacası WhatsApp’ın mobil sürümündeki bulunan en önemli özellikler Web’e taşındı.

iPhone'da Yok!
Ocak ayında yayınlanan WhatsApp Web sürümü henüz iPhone’da kullanılmıyor. Yarım yılını dolduran Web hizmetinin hala iPhone ile kullanılmaması neden kaynaklanıyor henüz bilinmiyor. Eğer iPhone sahibiyseniz ve WhatsApp Web’i kullanmak istiyorsanız ya bir süre daha beklemeniz ya da iOS 8.4 Jailbreak yaparak WhatsApp Web Enabler’ı yüklemeniz gerekiyor.

WhatsApp Web Enabler Nasıl Kullanılır?

1. Adım: WhatsApp’in en son güncel sürümünü App Store’dan indirin.

2. Adım: Jailbreak’li iPhone cihazınızdan Cydia uygulamasını açın. Cydia uygulamasının arama bölümüne “WhatsApp Web Enabler” yazın ve karşınıza çıkan Tweak’i indirin.

3. Adım: WhatsApp Web Enabler’ı kurduktan sonra ana menüde bulunanAyarlar bölümüne girin ve Tweak’i aktifleştirin.

5dPVpd.jpg

4. Adım: WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının ayalar bölümündeki “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayın ve bekleyin.

5. Adım: PC’den Chrome, FireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine gidin.

6. Adım: WhatsApp’in Web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’da açık olan WhatsApp uygulamasına okutun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.