Windows 10 mu 7 mi?

THUmut

Üye
4 Tem 2015
66
6
Merhabalar gecenin şu saatinde artık canıma tak etti. Sorunum şu bildiğiniz üzere windows 10 hdd ile çekilmez bir çile. benimde şuan ssd alıcak param yok. sistemim gayet iyi rx 570 8 gb ekran kartım ryzen 5 1600 af işlemcim var. Fakat oyunlarda böyle droplar yaşıyorum bunun sebebi de windows 10un hdd sorunu yüzünden. disk kullanımı 100% de sürekli ara sıra inip düşüyor ama sürekli 100% ve ram kullanımı da çok yüksek min 2.5 3 gb ram yiyor bende ise zaten 8 gb ram var. Şimdi size sorum windows 7 geçersem bu sorunlardan kurtulabilirmiyim. ssd ve ram alabilecek durumda değilim şuan. Win 8 geçmeyi düşündüm fakat onda da ekran kartı driveri desteklemiyor.

Arslan'

O Şimdi Asker!
7 Nis 2020
2,262
3,434
Windows 7 ye geçmek sorunlarınızı çözecektir. Win 8.1 sürümüne geçmenizi isteyecektim ama sürücülerde sorun yaşayacağınızı söylediniz. Windows 10'dan hemen vazgeçmeyin bu disk hatası çözülebiliyor, benimde hdd ile kullandığım bir bilgisayarım vardı yine aynı hata ama çözebildim, nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Ama siz araştırın 7 sürümüne geçmenize gerek kalmaz.

THUmut

Üye
4 Tem 2015
66
6
Windows 7 ye geçmek sorunlarınızı çözecektir. Win 8.1 sürümüne geçmenizi isteyecektim ama sürücülerde sorun yaşayacağınızı söylediniz. Windows 10'dan hemen vazgeçmeyin bu disk hatası çözülebiliyor, benimde hdd ile kullandığım bir bilgisayarım vardı yine aynı hata ama çözebildim, nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Ama siz araştırın 7 sürümüne geçmenize gerek kalmaz.
bir yandan da ram kullanımı oldukça yüksek. bir nevi bunu düşürmek istiyorum. yani win 7 çoğu sorunumu çözecek gibi duruyor sanırım?

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
Merhabalar,

Windows 10 maalesef bu tür donanımsal yetersiziliklerde sorunlara neden olabiliyor. Windows 7 geçmek mantıklı ve gerçekten Windows serisinde kullandığım en hızlı ve stabil işletim sistemi.
Şunu da belirteyim, iş yerimizde kullandığımız 2 masaüstü bilgisayarda Windows 7 mevcut ve sık sık virüslere mağdur kalıyor. Bilindiği üzre Microsoft, Windows 7'den desteğini çektiği için bu tür sorunlara karşı temkinli olmanız gerekmektedir. Aksi halde Windows 7'de kullanırken, bilinmeyen sebeplerden dolayı çıkılmaz bir sorun yaşayabilirsiniz.

İyi Forumlar

Arslan'

O Şimdi Asker!
7 Nis 2020
2,262
3,434
bir yandan da ram kullanımı oldukça yüksek. bir nevi bunu düşürmek istiyorum. yani win 7 çoğu sorunumu çözecek gibi duruyor sanırım?
Evet çoğu sorunu çözecektir. Ama herzaman böyle kullanamazsınız win 7 artık miladını doldurdu. Sistemi yükseltmek kesin ve net çözüm olacaktır, şimdi idareten win 7 kullanabilirsiniz.

THUmut

Üye
4 Tem 2015
66
6
Evet çoğu sorunu çözecektir. Ama herzaman böyle kullanamazsınız win 7 artık miladını doldurdu. Sistemi yükseltmek kesin ve net çözüm olacaktır, şimdi idareten win 7 kullanabilirsiniz.
En iyisi ben win 7 ye geçeyim. en azından bir ssd alana kadar bu şekillde kullanayım. Teşekkürler.

Merhabalar,

Windows 10 maalesef bu tür donanımsal yetersiziliklerde sorunlara neden olabiliyor. Windows 7 geçmek mantıklı ve gerçekten Windows serisinde kullandığım en hızlı ve stabil işletim sistemi.
Şunu da belirteyim, iş yerimizde kullandığımız 2 masaüstü bilgisayarda Windows 7 mevcut ve sık sık virüslere mağdur kalıyor. Bilindiği üzre Microsoft, Windows 7'den desteğini çektiği için bu tür sorunlara karşı temkinli olmanız gerekmektedir. Aksi halde Windows 7'de kullanırken, bilinmeyen sebeplerden dolayı çıkılmaz bir sorun yaşayabilirsiniz.

İyi Forumlar
Ama ekran kartı firmaları hala win 7 için driver sunuyor. Keşke win 8 için de driver sunsalar. Ne yazıkki şuanda windows7 den başka şansım yok sanıyorum. Teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.