Yasalara uygun mu

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
THT ailesi hepinize merhabalar;
Aklımda ufak bir soru var cevaplarsanız sevinirim. Web pentest ile uğraşmak istiyorum. Bir websitesinde açık var mı yok mu diye bakarken illegal bir iş olur mu ya da admin paneline ulaşıp ama zarar vermemek şartıyla uğraşsam cezai işlem var mıdır

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Aklımda ufak bir soru var cevaplarsanız sevinirim. Web pentest ile uğraşmak istiyorum. Bir websitesinde açık var mı yok mu diye bakarken illegal bir iş olur mu ya da admin paneline ulaşıp ama zarar vermemek şartıyla uğraşsam cezai işlem var mıdır

Zarar vermesen bile suç. İlk duyduğumda saçma geldi. Hala saçma geliyor.

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2

Evet suç. Söyle özetlemek gerekirse site sahibi ile birebir veya çeşitli platformlar üzerinden bir anlaşma olmadığı sürece bu kesinlikle şuç.
Eğer bugbounty için soruyorsan iş farklı tabikide.

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler peki kendimi test etmenin ücretli ve ücretsiz imkanları nelerdir

Birde kendimi gizlemenin bir yolu var mıdır

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Şöyle düşün bir evin bahçesinden girip penceresini, kapısını yokluyorsun.

Son düzenleme:

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2
Kendini test etmek istiyorsa sanal makineye bi server kurup üzerinden deneyeblirsin. BugBounty işine girebilirsin. Ki bug bıunty i tavsiye ederim. Çeşitli CTF ler var çözebilirsin. vs vs liste uzar gider.

""BÖRÜ''

Üye
5 Nis 2020
69
0

Öncellikle Pentest uygulamak kesinlikle suçtur.
Türk Ceza Kanunu bilişim suçları maddelerini incellemeni tavsiye ederim. En az 1-3 yıl arası hapis, 5000 güne kadar 100.000 TL üstü Adli para cezası da mevcuttur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.