Siber güvenliğe yeni başlayan biri neler bilmeli?

alperen33433

Yeni üye
24 Tem 2023
2
0
Arkadaşlar merhaba başlamak istiyorum bu işlere.. Bilgim pek yok sadece sistemim iyi lazımsa, Mesela Sosyal medya hesapları ele geçirme,Fishing,Brute Force,Ddos gibi şeyler. Nasıl yapabilirim? hangi toollarla? Yani bilen birilieri bana düzgünce anlatırsa sevinirim lütfen dalga geçmeyin

CommandBEY

Uzman Pilot
4 May 2024
77
3
94
25
Liebe Tötet
Merhabalar, Siber güvenlik içim yol haritası mevcut okuyabilirsin.

19 May 2013
953
53
Her şeyi Tool üstünden halletmeyi düşünüyorsan bu sana bir getiri sağlamayacak. Bir şeyleri kendinde geliştirerek ilerlemek istiyorsan, tavsiyem İnternet & Ağ protokolleri prensiplerinden direkt temelden zemin hazırlaman. Sonuçta sanal bir platform üstünden çalışacaksın ve sistemini anlaman senin temelin olur. Ddos kısmını en sona atabilirsin bu aşamalardan geçtikçe ister istemez o kavrama aşina olacaksın. Fishing, Sosyal mühendislik kısmı ise bambaşka orada kendini pazarlaman bildiğin pazarlama sanatı gibi düşünebilirsin. Bu kişinin zekasına kalan bir kısım oluyor içinde tabi ki yapacağın aktivite ile alakalı teknik bilgilerde interneti ne kadar iyi bildiğin ve kullandığın ile alakalı olacak. Brute Force, bir tür deneme-yanılma yoluyla yapılan kaba kuvvet saldırısı olacak geçer. Bir binanın kilidi sende olmadığını düşün bunu elinde bir demir, bir sakız ile açma yöntemine başvurduğunu düşünebilirsin. Bir dil belirleyip kendine bunların yanında ekstra onuda geliştirerek devam edebilmen avantajına olur.

Prog. Dil: Python, Php, Javascript

Virtual Machine programlarıyla, Kali,Parrot gibi GNU/Linux dağıtımlarını kurcalayarak ve araştırarak başlayabilirsin. Tool tavsiyesi olarak içlerinde zengin bir araçlara sahipler.
Tool: Nmap, traceroute, Hydra, John, Netcat araçlarını araştırabilirsin.

Kendi düşüncelerim ve fikirlerim :)

Linux olayının içine kendini dahil etmeye bak.

// Unuttum, İngilizce seviyeni kesinlikle geliştir.

freebsd

Üye
24 Nis 2020
137
62
Arkadaşlar merhaba başlamak istiyorum bu işlere.. Bilgim pek yok sadece sistemim iyi lazımsa, Mesela Sosyal medya hesapları ele geçirme,Fishing,Brute Force,Ddos gibi şeyler. Nasıl yapabilirim? hangi toollarla? Yani bilen birilieri bana düzgünce anlatırsa sevinirim lütfen dalga geçmeyin

İzle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.