YouTube Reklamlarını Engelleyen "URL" Açığı !

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
2
3,007

YouTube Reklamlarını Engelleyen, Her Kullanıcının Basitçe Kullanabileceği "URL" Açığı

Google, geçtiğimiz sene YouTube’da Premium hizmeti başlattı. Bu hizmet, belirli bir ücret karşılığında video izlerken reklam çıkmamasını sağlıyor.

Reddit üzerinde ortaya çıkan yeni bir hata ise YouTube reklamlarını herhangi bir eklenti kullanmadan, videonun “URL” kısmına ekleyeceğiniz tek bir “.” ile kaldırmanızı sağlıyor. Bu hata şuanda web sürümünde işe yarıyor.

YouTube videosundaki reklamlardan kurtulmak için videonun URL’sine ufak bir dokunuş yapmamız gerekiyor.

“www.youtube.com/(video URL’si)” yerine "www.youtube.com./(video URL’si)"

Yani YouTube’un URL kısmında yer alan “.com/” yerine ".com./" yazıyorsunuz.

Kaynak

Alcyoneus

Üye
31 May 2020
194
0
Siber Alem
Reddit kullanıcısı u/unicorn4sale tarafından keşfedilmiş bu açık. Eline sağlık. Neden olduğunu açıklayayım: Reklamlar farklı bir servisten alınıyor ve bu servislerin beyaz listeleri var yani bu liste dışında istek gönderilirse kabul edilmiyor. Sonunda nokta olan domain name değeri ise reklam sağlayıcılarının listesinde değil. YouTube isteği gönderirken noktayı silip URL'yi normal hale getirmiyor. Yakında fixlenir bu açık.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,415
7
2,026
35
Osmaniye 80
Basit bir webview ile android uygulamasi yapilabilir.
Musait olsaydim yapardim guzelde olurdu.

Kullanilanabilir bir acik basit ve kolay.
Eline saglik guzel bir kaynak ve haber yakalamisin.

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
2
3,007
Elinize sağlık hocam

Ellerinize sağlık hocam :)

Reddit kullanıcısı u/unicorn4sale tarafından keşfedilmiş bu açık. Eline sağlık. Neden olduğunu açıklayayım: Reklamlar farklı bir servisten alınıyor ve bu servislerin beyaz listeleri var yani bu liste dışında istek gönderilirse kabul edilmiyor. Sonunda nokta olan domain name değeri ise reklam sağlayıcılarının listesinde değil. YouTube isteği gönderirken noktayı silip URL'yi normal hale getirmiyor. Yakında fixlenir bu açık.

Elinize Sağlık Hocam

Basit bir webview ile android uygulamasi yapilabilir.
Musait olsaydim yapardim guzelde olurdu.

Kullanilanabilir bir acik basit ve kolay.
Eline saglik guzel bir kaynak ve haber yakalamisin.

Teşekkür Ederim :)

byExcellent

Yeni üye
19 Haz 2020
4
0
Bilinçli yapılmış olabilir. İnsanlara reklamsız nasıl olacağının ücretsiz demosu gibi. Yakında giderilecektir. Ben her zaman reklam engelleyen vpn kullanırım daha garanti bir yol.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.