Youtube yorum botu hesapları hackliyor

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
'ARKADAŞ OLMAK İSTER MİSİN?' YOUTUBE YORUM BOTU HESAPLARI HACKLİYOR VE KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM YAYIYOR

Yeni bir sorun, siber güvenlik topluluğunun ve YouTube kullanıcılarının dikkatini çekti . Bulut bilişim güvenlik uzmanlarına göre , yakın zamanda “Arkadaş olmak ister misin?” Üzerine bir söylenti yayıldı. video platformunda kullanıcıları hackleyebilecek bir yorum.

Etkilenen kullanıcılar, YouTube'da bir botla yayınlanan bir yoruma yanıt vererek, tehdit aktörlerinin kurbanın hesabına erişebileceğini ve bulut bilgi işlem güvenlik uzmanlarının belirttiği gibi sahte veya kötü amaçlı içerik kanallarını tanıtmak için bir yorum grubu haline getirebileceğini iddia ediyor.

Bu, platformun milyonlarca kullanıcısı arasında paniğe, karışıklığa ve yanlış bilgiye yol açtı. Bu konuda sesi yaymaya değer, bu nedenle bulut bilişim güvenlik uzmanları, bu iddia edilen kesmek ve kullanıcıların hesaplarını korumak için neler yapabileceği hakkında bilmeniz gereken her şeyin altında ayrıntılar.​

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=serWDmGanEE[/ame]​

İçerik oluşturucu Evanz111 , “YOUTUBE ÜZERİNDEKİ EN TEHLİKELİ YORUM” adlı bir video yayınladığında bu güvenlik sorunu , kullanıcının “Logan” adlı bir YouTube saldırı hesabının diğer kullanıcıların hesaplarına erişmek için yorumları nasıl kullandığını açıkladığı bir ün kazandı .

Evanz, bunun YouTube geçmişindeki en ciddi güvenlik ihlallerinden biri olduğunu iddia etse de, TheQuatering olarak bilinen içerik oluşturucu, kullanıcılara yönelik riskin minimum olduğuna inanıyor: “YouTube'daki basit bir yorumun bir hesabı tehlikeye atması pek olası değildir; bu iddiayı destekleyecek hiçbir kanıt yok. ”

Youtuber böyle bir risk olmadığına inanıyor olsa da , kullanıcıların hesaplarını video platformunda korumak için bazı basit önlemler almasını tavsiye ediyor:

YouTube şifrenizi periyodik olarak değiştirin
Çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştir
Google hesabınızdan Güvenlik Kontrolü uygulayın
Güvenlik açıkları, istismarlar, kötü amaçlı yazılım değişkenleri ve bilgisayar güvenliği riskleri hakkında daha fazla rapor için, Uluslararası Siber Güvenlik Enstitüsü'nün (IICS) web sitesine ve teknoloji şirketlerinin resmi platformlarına erişebilirsiniz.

ARAŞTIRMA SONUCU BULDUM ARKADAŞLAR ALINTI DEĞİLDİR, BU KONUYU DA BİLGİLENDİRMEK ADINA AÇIYORUM DİKKATLİ OLUN FORUM DA DAHA ÖNCE DEN AÇILIP AÇILMADIĞINI BİLMİYORUM.

xPLzUE.gif
[/url][/IMG]

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
En az 20 kere beat videolarımın altına gelmişti geri döndüğümde cevap verilmemişti . Düşündüm 50k aboneli adma bana neden yazıyor ? İyi ki dönmemiş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.