1 milyon yazılımcı projesi ?

TyranTigRe

Üye
15 Mar 2017
80
0
Selamlar arkadaşlar sizce bu proje hayata ne zaman geçer ve sizin araştırdığınız konu hakkında bilginiz var ise beni de aydınlatır mısınız?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Anlamsız bir projedir. Gerçekleşemeyecek olandır.

Arkadaşlar bu işin 4 yıl akademik eğitimini alıp hala sektörün ihtiyacını karşılayan bir yazılımcı profili oluşturulamıyor. 3 yıl internetten video izleyerek olabilir mi sizce? Bu kadar basit bir iş mi?

Ya da şöyle sorayım sizlere, 3 yıl internetten video izleyerek 1 milyon cerrah yapabilir misiniz? Ne 1 milyonu 1 tane yapılabilir mi?

İstihdam var mı? 1 milyonu geçtim, piyasada bulunan mevcut yazılımcıların hepsi kendi girişimlerini kuracak olsa, destek var mı?

Nitelik ve nicelik farkı arkadaşlar. Sayının bir önemi yok, kalite önemli.

11 Nis 2020
90
0
DOMANİÇ
benim açımdan söylemek gerekirse çok sıkıcı ilerliyor ve gereksiz uzun videolar amaçları nedir iş olanağı sağlanır mı bilmiyorum ama kendini geliştirisen iş bulabileceğinden eminim kolay gelsin iyi çalışmalar

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Üsluplu bir şekil de tartışma devam ederse sevinirim arkadaşlar. Kilitlemek zorun da kalmayalım kolay gelsin herkese.

Konuya bu yorumundan önce topu topu 2 tane normal üye yorum atmış. Nasıl bir üslupsuzluk gördün, yorumlardan birisi de bana ait olduğu için kime nasıl bir ithamda bulunduğunu merak ettim. Forumda bir konuya dair fikirlerini de mi söylemesin üyeler? Bu arada `zorunda` birleşik yazılır.

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,477
29
NEREYE
Merhabalar burada amaç kendini geliştirmek herkes tam takır yeterli bilgiye sahip olcak değil arada bi can sıkıntısı oluyor ama ilk amacımız her zaman kendimizi geliştirmek.

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Kendi fikirlerimi belirtirsem... 3 yılda yazılımcı olunmaz... Bu işe hayatını adayıp yine de bir yerlere gelemeyen insanlar var. Akademiye büyük bir heyecanla giriş yaptım fakat önümdeki tek şey, birkaç penetrasyon terimi(blackbox,graybox vb.) ve her saniye anlatım hatası yapan bir adamdı... Normalde bu şekilde sert yargılamaktan sürekli kaçınmışımdır fakat bence, bu konuda neredeyse hiçbir bilgisi olmayan insanlara 3 yılda iyi bir yazılımcı olacağını vaat etmek, buna hayatını vermiş insanlara büyük bir saygısızlık olur...

Son düzenleme:

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
10
:C / Adobe
Varolan bir projeden daha iyisini yapmadan veya daha kalitelisini yapmadan eleştirmek ne kadar etik olur ? Daha iyisini bilenler daha iyisini yapsınlar onun haricinde Tv karşısında buğüne kadar yazılımcılardan pek bahseden olmadı bazı kesimler yazılımcıları yeni tanımaya başladı çamur atmayalım projenin ilk adımıdır kaliteyi attırmak adına iletişim adreslerinden ulaşırsınız.İyi Forumlar :)

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Merhabalar, sizlere tavsiyem 1 milyon yazılımcı projesi yerine edx platformuna göz atmanız. Eğer ingilizceniz var ise ünlü üniversitelerin dersleri mevcut. Harvard üniversitesinin bilgisayar bilimlerine giriş dersini tavsiye ederim. Yani emin olun orda ki eğitimin size çok daha fazla katkısı olcaktır. Ayrıca dilerseniz eğitim aldığınız üniversite tarafından sertifika alabiliyorsunuz. Eğer daha profesyonel bir şey isterseniz googlede "open source society university" diye aratın. Bilgisayar Mühendisliği müfredatını ücretsiz bi şekilde en iyi okullardan online eğitim olarak alabilirsiniz. Github da mevcut bu proje. İyi çalışmalar kolay gelsin.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Akademik olarak 4-5 yıl eğitimini alip, "mühendis" sıfatına sahip onlarca işsiz oldugunu düşünürsek işsizliğini geçtim asgari ücret seviyesinde çalışanları hesaba katarsak 1 milyon yazilimci uçuk bir hayal. Üstelik online olarak ...

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Akademik olarak 4-5 yıl eğitimini alip, "mühendis" sıfatına sahip onlarca işsiz oldugunu düşünürsek işsizliğini geçtim asgari ücret seviyesinde çalışanları hesaba katarsak 1 milyon yazilimci uçuk bir hayal. Üstelik online olarak ...
İstihdam kısmını bilemem ama insanlar kendini online olarak eğitebilir.. COVİD-19 süreci bize bunu ziadesiyle doğruladı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.