1 nisanın çıkışı

ReisTR

Katılımcı Üye
19 Nis 2016
516
1
1 Nisan Ve Müslümanlar
15. yüzyılda Haçlı ordusu İspanya da bulunan Endülüs’ü yani müslümanlarının son kalesini kuşatma altına alır. Bu kuşatmada kış ayı olması sayesinde kale korunabilmektedir. Haçlı ordusu komutanı durumu anlar ve taktik değiştirmeye karar verir. Komutanın yeni taktiği hilelerle doluydu. 31 Mart gecesinde kalenin önüne geçti ve bir eline hristiyanlığın dini kitabı İncil’i diğer eline ise Kuran-ı Kerim’i aldı. Ve bağırmaya başladı..”Şu iki kitap üzerine yemin olsun ki eğer kaleden çıkar ve ordumuza teslim olursanız size zarar vermeyeceğim.”

Müslümanlar zaten ellerinde imkan olmadığı için anlaşmayı kabul ettiler. Ertesi gün 1 Nisan’da Haçlı ordusu komutanı bütün müslümanların öldürülmesi için emir vermiştir. Müslümanlar ise dün verdiği sözü komutana hatırlattılar.

Komutanın sözü ise ” Ben size o sözü dün akşam için verdim” şeklindedir. Ve o gün orada bulunan tüm müslümanlar şehit edilmiştir.

Bu olaydan sonra 1 Nisan müslümanlar arasında ”Hile Günü” olarak bilindi.

Maalesef Türkiye’de de yaygınlaşmış bulunan bu günde yani binlerce müslümanın katledildiği günde 1 Nisan’lar şaka yapılan gün olarak bilinmektedir. Müslümanların bazıları da 1 Nisan’ı kutlamayı modernleşme olarak olarak görmektedir.

Sonuç olarak 1 Nisan’ın önemi kültürlere göre değişmektedir. Hristiyan aleminin çoğunda ”Şaka Günü” olarak bilinen 1 Nisan, bazı müslümanlar tarafından ”Hile Günü” olarak kabul edilmiştir.

cTURKc

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
665
0
Mersin
Kaynak varsa Lütfen at.
Şuanda Vicdan Azabı Çekiyorum Nerdeyse az önce yaptığım şaka için.

"Eşhedu En La İlâhe İllâllah Ve Eşhedu Enne Muhammeden Abduhu Ve Resuluhu.. Ben Şahitlik Ederimki ALLAH 'tan Başka İlah Yoktur Ve Yine şahitlik ederim ki Muhammed Onun Kulu Ve Elçisidir..."

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.