%100 disk ve cpu kullanımı

RizeLee 53

Üye
7 Eki 2012
102
0
Arkadaşlar bilgisayarımı ilk açtığımda disk kullanımı %100 gözüküyor ve bazen cpu %100 gözüküyor bilgisayarda yavaşlama yaşıyorum. Sinirden kırmama az kaldı. Nasıl düzeltebilirim.

Wn 8.1 64bit
ıntel core i5 2.2-turbo 2.ghz
8gb ddl3 sdram
gtx 950m 4GB ekran kartı

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
.. Büyük ihtimalle düzeltemezsin. Hani CTRL+SHIFT+ESC'ye bas, başlangıçta çalışan programlara bak ama muhtemelen hepsi gereklidir.

Bilgisayar ilk açıldığında doğal olarak yavaş çalışır, beklersin geçer.

ErenDURAK

Üye
25 Haz 2016
58
0
Bendede aynı durum var diski çözdüg galiba ama CPU hala aynı mesela görev yöneticisini açıyorum bakmak için görev yöneticisi %60 felan CPU kullanıyor diye gösteriyor rasgele programlar çok CPU kullanıyor en düşük programlar bile

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

HitmanPro yazılımı ile sisteminize tarama yapmanızı öneririm. Herhangi bir mining yazılımı olabileceğini düşünüyorum.
Bunun yanında HDD kulanıyorsanız, sisteminizde ilk oturumdan sonra sistem oturumunu bir defa kapatıp açmanızda fayda var. Önbelleğe alınan dosyalar bu yolla daha hızlı yürütülecektir.

İyi forumlar...

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
klasik w10 sorunu . ne yapsan düzelmez . ilk açıldığında öyle olur. windows defender update kapalı ise onları açıyor birçok işlem arka planda ilk 2-3 dk sonra düzelir .Bir baba yiğit çıkmadı daha yerli işletim sistemi yapıcak .

RizeLee 53

Üye
7 Eki 2012
102
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.