1300 TL Sistemim nasıl

erdoraf

Katılımcı Üye
13 Şub 2011
403
3
oyunların alayını oynarsında hdd nin 120 gb olması kötü yani 1 oyunun 10 gb kapladıgını düşürsek kötü olur hdd ni büyüt en kötü 500 gb lik yap

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
oyunların alayını oynarsında hdd nin 120 gb olması kötü yani 1 oyunun 10 gb kapladıgını düşürsek kötü olur hdd ni büyüt en kötü 500 gb lik yap

HDD 120 GB değil, SSD 120 GB.

SSD'lerin 500 GB'si yok. Olsada çok pahalıdır.

SSDler, HDDlere fena koyar. Bir şey bilmeden konuşma kardeşim :)

SSD'ni 320 GB yap, veya yüksek okuma/yazma hızı olan 1 TB HDD al kardeşim. :) Yoksa 120 GB yetersiz gelir. :)

Eğer bilgisayarını fazla kullanacaksan işlemcini kesinlikle Intel yap. Çünkü AMD oyun dışında hiç bir işe yaramıyor. Intel ile bilgisayarında 4K video bile izleyebilirsin. Bence Intel al. :)

Kuvvetmira MF

Katılımcı Üye
19 Haz 2013
335
0
Ben maximum performansı oyunlarda görmek isterim diğerlerinde mesela video o kadar inceliği olması önemli değil gösteriyormu gösteriyor ikiside ama oyunda göstermesi önemli dğeil performans önemli bu yüzden amd tercihim intel pahalı değerli yorumlarınız için tşkkrler Para olsa tabi ki intel alırım :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
bencede eksik olan yanı bu 500 gb olsa daha iyi

Ya size anlatamayacağım kardeşim o bir SSD, yani normal bir HDD'nin 2 katı fazla bir fiyata satılıyor.

SSD = 60 GB = 120 TL
HDD = 60 GB = 60 TL falandır.

Alan o kadar önemli değil, 120 GB'lık olsun ama SSD olsun tamamıyla yeterlidir.

Bende 320 GB'a çıkarmasını isterdim, eğer parası varsa.

120 GB gayet yeterli, bir SSD için.

Ayrıca git araştır bakayim kaç para 500 GB'lık SSD. 1.100 TL git al bakayim 500 GB'lık SSD'yi.

Lütfen boş yorumlar atmayın, sadece tek çeşit depolama aygıtı yok burda.

Son düzenleme:

cesiceyms

Katılımcı Üye
12 Mar 2013
543
0
Ya size anlatamayacağım kardeşim o bir SSD, yani normal bir HDD'nin 2 katı fazla bir fiyata satılıyor.

SSD = 60 GB = 120 TL
HDD = 60 GB = 60 TL falandır.

Alan o kadar önemli değil, 120 GB'lık olsun ama SSD olsun tamamıyla yeterlidir.

Bende 320 GB'a çıkarmasını isterdim, eğer parası varsa.

120 GB gayet yeterli, bir SSD için.

Ayrıca git araştır bakayim kaç para 500 GB'lık SSD. 1.100 TL git al bakayim 500 GB'lık SSD'yi.

Lütfen boş yorumlar atmayın, sadece tek çeşit depolama aygıtı yok burda.

ne demek boş yorum atmayın? bak arkadaşım SSD nin ne olduğunu senden öğrenecek değilim ve yeni de öğrenmiyorum burada arkadaş konu açarak insanların fikirlerini ve önerilerini almak istemiş bende her kes gibi fikrimi söyledim ve bundan dolayıda insan azarlar gibi yorum atma haddini bil. maddi olarak da kişinin durumu musait olabilir veya olmayabilir . burada önemli olan insanların fikirleri ve önerileridir. bu tür konuların açılma amacıda budur anladınmı .

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
ne demek boş yorum atmayın? bak arkadaşım SSD nin ne olduğunu senden öğrenecek değilim ve yenide öğrenmiyorum burada konu açarak insanların fikirlerini almak istemişsin bende herkez gibi fikrimi söyledim ve bundan dolayıda insan azarlar gibi yorum atma haddini bil . yada kısaca sana şunu söyleyim bu aşamadan sonra senin ne alacağın çokta umrumda değil bilmem anlata bildimmi arkadaşım ????

Adamın zaten bütçesi sınırlı sen birde gidip 1.100 TL'lik şey öneriyorsun. Çok garip. Adamın işlemcisinden pahalı bir depolama aygıtı almasını öneriyorsun bu bana göre biraz fazla garip. Bilmem anlatabildim mi? SSD'yi öğretmeye çalıştım çünkü bilmiyormuş gibi gözüküyorsun. Kardeşimiz fazla parasının olmadığını söyledi, sende 500 GB'lık SSD alsaydın diyorsun. :)

Uzun sözün kısası lafın altında kalmamak için elinden geleni yapıyorsun ama ben orada sana fazla bir şey demedim. Boş yorumlar atmayın dedim çünkü kardeşimiz büyük ihtimal 500 GB lık bir SSD ALAMAYACAKTI. Yani boş yorum.

Kavga çıkmasın, özür diliyorum böyle durumlar yaşandığı için. Kendinize iyi bakın.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.