150 TL ekran kartı

Runstar2

Üye
8 Tem 2015
154
0
beyler Benim işlemci pentium r dual core e 5200 2.50 ghz bu işlemcinin destekledigi ekran kartlarını yazarmısınız lütfen gogle de aratıyorum da yanlış aratıyorum sanırsam bütcem 150 tl 150 tl lik bi ekran kartı alıcam kartın adı 1 gb lik nvidia gtıx mıydı neydi

Moderatör tarafında düzenlendi:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
İşlemcin ekran kartlarını desteklese bile anakartın uyuyormu ona bakmalısın.150TL bütçem var diyorsun peki kart ne için olacak oyun mu iş mi?
İş içinse AMD kullanabilirsin daha ucuzdur ve Fiyat performans ürünüdür.
Oyun ve iş içinse Nvidia kullanabilirsin.

İş için alacaksan o bütçeye AMD Radeon HD5450 DX11.1 Sapphire veya Asus alabilirsin.
Oyun ve iş için alacaksan Nvidia GeForce GT630 DX11.1 Zotac veya Asus alabilirsin.

Ben şahsen biraz daha paraya kıyıp Nvidia al derim güçlü karttır AMD'ye göre.GT630 günümüzdeki oyunlarda düşük ayarlarda 25-30 FPS verebilmekte.
AMD HD5450 ise günümüz oyunlarında yine düşük ayarlarda 20-30 FPS arası bir değer vermekte.Ancak Nvidia kadar sağlam değildir onu bil :)

Runstar2

Üye
8 Tem 2015
154
0
Beyler zaten oyun ekran kartı felan farklı Online oyunlarda 1 gb den fazla ekran kartı olsa yetiyor bide Arkadaşlar diyorki Her anakarta Her ekran kartı olmaz diyor Yani anca online oyun oynarım bide program lama çalışırım başka yapcak bişeyim yok

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0
İşlemcin ekran kartlarını desteklese bile anakartın uyuyormu ona bakmalısın.150TL bütçem var diyorsun peki kart ne için olacak oyun mu iş mi?
İş içinse AMD kullanabilirsin daha ucuzdur ve Fiyat performans ürünüdür.
Oyun ve iş içinse Nvidia kullanabilirsin.

İş için alacaksan o bütçeye AMD Radeon HD5450 DX11.1 Sapphire veya Asus alabilirsin.
Oyun ve iş için alacaksan Nvidia GeForce GT630 DX11.1 Zotac veya Asus alabilirsin.

Ben şahsen biraz daha paraya kıyıp Nvidia al derim güçlü karttır AMD'ye göre.GT630 günümüzdeki oyunlarda düşük ayarlarda 25-30 FPS verebilmekte.
AMD HD5450 ise günümüz oyunlarında yine düşük ayarlarda 20-30 FPS arası bir değer vermekte.Ancak Nvidia kadar sağlam değildir onu bil :)

Laptop desen Nvidia'nın üstün geldiği fikrine evet destek veriyorum fakat masaüstünde AMD genel anlamda cidden Nvidia'yı geçiyor.
(Elimden çok laptop + kasa geçti tecrubeyle konuşuyorum)

Her ekran kartı olur..

Güldürdün :D

'DilsizCellat

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
2,645
3
Kaf Dağı
Öncelikle giriş seviye kartlarda AMD tercih edin orta seviye ve üst seviyede ise NVDIA tercih edin. Amd kartlar elektriği sömürüyor ve yazılım desteği iyi değil ama giriş kartlarda amd daha performanslı ;)

ant07alya

Katılımcı Üye
29 Ocak 2012
918
0
Kardeşim 2. el GTS250 senin için iyi bir seçim olucaktır o fiyata başka kart önermiyorum ama ileriye dönük bir kart istiyorsan 2.el GTX 750 Ti Lere bakabilirsin oda yaklasık 350 Tl​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.