2.işletim sistemi kuruyorum.

thelasthacker

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
956
1
S.a arkadaşlar. Kali linux iso dosyalarını indirdim flash belleğe yazdırdım. disk böldüm 50gb boş yer ayırdım kali için. boot menuden kurucam. açılışta windowsu ya da kali yi seçmek için bi program yüklemek gereklimi ?

Banjamen

Kıdemli Üye
10 Eyl 2015
2,005
6
Hayır kardeşim boot menuden öncelik disk veya usb yapıp kaydedersin açılışta kurulum çıkar kurulumdan sonra artık oto sadece Kali Linux açılcak windows silincek dosyaların olsaydı önemli win de yedekle derim

thelasthacker

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
956
1
Hayır kardeşim boot menuden öncelik disk veya usb yapıp kaydedersin açılışta kurulum çıkar kurulumdan sonra artık oto sadece Kali Linux açılcak windows silincek dosyaların olsaydı önemli win de yedekle derim

açılışta hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsan onu seçersin demişlerdi bana. şimdi bidaha windowsa geçemiycek miyim ?

Banjamen

Kıdemli Üye
10 Eyl 2015
2,005
6
Hayır geçmiyecek windows silincek geri yüklemek için format atmalısın windowsu geri yüklemelisin yani ama bence sanal sunucu virtual box dan yap boşuna linux kurma

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Hayır geçmiyecek windows silincek geri yüklemek için format atmalısın windowsu geri yüklemelisin yani ama bence sanal sunucu virtual box dan yap boşuna linux kurma

İnsanları neden yanlış yönlendiriyorsun ?

Dual boot kurduğunda, linux sistemler deault olarak grub kurar. Bootloader. Buda senin sistem açılışında istediğin işletim sistemini seçmene olanak sağlar. Grub dışında da bootloaderlar mevcut tabii ki, ama en yaygın olanı grub.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.