2. monitör görünmüyor

Zedainem

Üye
6 Eyl 2022
57
4
Ekran kartım gtx 1050 ti sistemim 3 ekrana kadar destekliyor ana ekranı hdmi den bağlıyorum display girişli kablo alıp ikinci ekranı bağladım resetledim ama çoklu ekranda 2. ekranı görmüyor
şu anda naptım bilmiyorum ama monitör seçeneği geldi mouseyi kaydırınca yana kayıyor ancak ekran yok seçeneklerden uzat kısmına da tıkladım

Son düzenleme:

Siber Turk

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
328
5
46
Merhaba, aşağıdaki şekilde deneyin. Bende çift monitör var sorunsuz çalışıyor.

Windows 10’da çift monitör ayarlama​

Bilgisayarınızın birden fazla monitörü tanımasını sağlamak için:
  1. 1
    Kablolarınızın yeni monitörlere düzgün bir şekilde bağlandığını doğrulayın.
  2. 2
    Masaüstünü nasıl görüntülemek istediğinizi seçin. Daha fazla ayar seçeneğine ihtiyaç duyarsanız Windows logo tuşu Windows logo Start button + P tuşlarına basarak bir seçenek belirleyebilir veya aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.
  3. 3
    Masaüstünüzde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Görüntü ayarları'nı seçerek Görüntü sayfasını açın. Monitörlerinizin bunları otomatik olarak algılaması ve masaüstünüzü göstermesi gerekir. Monitörleri görmüyorsanız Algıla öğesini seçin.
  4. 4
    Birden çok ekran seçeneğine doğru aşağı kaydırın ve ardından masaüstünüzün ekranlarınız arasında nasıl görüntüleneceğini belirlemek için açılan listeden bir seçenek belirleyin. Daha büyük çalışma alanları için Masaüstünü genişlet'i seçin.
    Birden çok ekran için seçenekleri gösteren ayarları sayfasını görüntüleme
Görüntü ayarlarını açma

Zedainem

Üye
6 Eyl 2022
57
4
Merhaba, aşağıdaki şekilde deneyin. Bende çift monitör var sorunsuz çalışıyor.

Windows 10’da çift monitör ayarlama​

Bilgisayarınızın birden fazla monitörü tanımasını sağlamak için:
  1. 1
    Kablolarınızın yeni monitörlere düzgün bir şekilde bağlandığını doğrulayın.
  2. 2
    Masaüstünü nasıl görüntülemek istediğinizi seçin. Daha fazla ayar seçeneğine ihtiyaç duyarsanız Windows logo tuşu Windows logo Start button + P tuşlarına basarak bir seçenek belirleyebilir veya aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.
  3. 3
    Masaüstünüzde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Görüntü ayarları'nı seçerek Görüntü sayfasını açın. Monitörlerinizin bunları otomatik olarak algılaması ve masaüstünüzü göstermesi gerekir. Monitörleri görmüyorsanız Algıla öğesini seçin.
  4. 4
    Birden çok ekran seçeneğine doğru aşağı kaydırın ve ardından masaüstünüzün ekranlarınız arasında nasıl görüntüleneceğini belirlemek için açılan listeden bir seçenek belirleyin. Daha büyük çalışma alanları için Masaüstünü genişlet'i seçin.
    Birden çok ekran için seçenekleri gösteren ayarları sayfasını görüntüleme
Görüntü ayarlarını açma
olayı çözdüm ikinci monitörün çözünürlüğünü 800 600 yapınca geldi fakat kendi çözünürlüğü bu değil bunu nasıl çözebilirim birde mouse yan ekrana direkt kaydırınca geçiyor bunu bir tuşa atayamazmıyım

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.