5 Kişilik İngilizce Diyaloğu Olanlar Bakabilirmi

Alcestra

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
404
0
Teksas
Soru şöyle kardeşim İngilizce Performans ödevimiz Diyalog hazırlayıp sunmak.Ama diyalog hazırlamak biraz zor.Daha önce böyle bi ödevi olan olabilir ya da internetten bulan olabilir.Elinizde var mı böyle bir diyalog diyorum.5 kişilik :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
18+ olur mu? 5 kişi toplanmışsınız aklımda mükemmel senaryo var: Ahçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa sonra hepsi uşağa... :trl

Ciddi olmak gerekirse, bize "şu konuda 5 kişinin konuşması olsun" deyin, yazalım üstadım. 5 kişiye iyi not getirecekse yardım etmeye değer gibime geliyor.

Alcestra

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
404
0
Teksas
İlk önce yardım etme isteğiniz için teşekkür ederim fakat benim gibi ingilizceniz iyi değil ve sözcüklere translateden bakacaksanız zamanınızı almak istemem çünkü aynısını ben yapıcam biraz sonra :) Ama ingilizceniz süper ve aklınızdan direk yazabiliyosanız ve de az zamanınızı alacaksa bi deneyin diye rica etmek isterim :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
İlk önce yardım etme isteğiniz için teşekkür ederim fakat benim gibi ingilizceniz iyi değil ve sözcüklere translateden bakacaksanız zamanınızı almak istemem çünkü aynısını ben yapıcam biraz sonra :) Ama ingilizceniz süper ve aklınızdan direk yazabiliyosanız ve de az zamanınızı alacaksa bi deneyin diye rica etmek isterim :)

Ortaokulda iken ufferintermediate idim. Şimdi native(yerlisi, içinden) kabul ediliyorum.

Direkt yazarım üstadım..

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Estağfurullah Üstad Felan değiliz :)
Peki çok zamanınızı alırmı

#1 *approaches to the group* Hello men, what's up?
#2 Nothing, hanging out..
#3 Hiya.
#4 Hey..
#5 Hi..*turns back to the other three again* The fourth problem's result must be -4. You must have done some miscalculation.
#2 No I did not. I'm sure.
#3 God, my answer is different from both of yours.. This homework sucks.
#1 ….. What homework?
#4 Math homework?
#2 Tell me you didn't do it.. Tell me you didn't do it.
#4 Oh man this is going to suck. Ms. Nihal always checks the homeworks. Always.
#1 Wow wow wow slow down.. How many problems?
#3 Twelve..
#5 Twelve..
#4 Twelve. They are hard problems, man. And one's a proof of concept. You may never make it.
#1 Oh no… Hey.. Let me copy a few from each of you..
#3 No..
#2 No, the teacher will understand.
#1 How?
#4 How? She'll understand. She's sold her soul to the devil for her special teacher powers. She'll look us in the eye and she'll understand.
#1 C'mon!
#5 We're five people. Let's give him three questions each. In random order.
#2 Random order?
#3 Yeah I get it. I'll give him the answers to three, seven and nine.. We'll all give him three answers each.
#2 You know how many problems that makes Einstein? Three times four is twelve.
#5 All right.. That'll do. But the twelfth question.
#4 What about it?
#5 The proof. From whom he copies the proof, it'll be so obvious that even I can't miss the cheating.
#2 Correct
#1 Don't leave me hanging. We are friends. We'll have to rough it out in days like this.
#3 Yeah sure, just like you helped me get Nilay's number.
#1 She was not, interested.
#3 Did you really ask her?
#1 I did..
#4 Asked her how?
#1 I said #3 likes her.
#2 Directly?
#5 Oh Romeo..
#1 Why? Why beat around the bush?
#4 Why? Maybe he'd have her number now, if you weren't goody-two-shoes honest.
#2 Give him a break. Let's say, you got her number. Then what?
#3 Then what, I.. I'd call her..
#2 *slowly shakes his head* Really?
#3 Of course I would, man. I'm not a wimp.
#5 Then ask for her number herself.
#3 Maybe I will.
#4 Maybe you should.
#3 I will.
#1 Good, she's right behind you.
#3 *quickly turns around, then turns back blushing* This was low.
#1 C'mon! We can argue if he's whipped or not later. Now, homework.
#5 All right. Uhm.. I feel I'm the only person who actually got the 'concept' and has proven it without copying from another book.
#2 Oh yeah, you're so clever.
#4 We're lucky to have you with us, or we'd be lost.
#5 Oh shut up. I'll tell you the concept, you'll fill in the proof in your own words. After that, we'll each give you the answer of three questions.
#3 2.6..
#1 Yeah, one will give one question less. Let's go to the classroom.
#4 And you will owe us for that.
#1 I'll owe you big time.
#2 C'mon, scoot, scoot..

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bit kadar argo kullandım ama hoca dizilerden öğrendiğinizi varsayar, uğraşmışsınız diye düşünür. Temiz, öğrenci ingilizcesi..

Dimi biraz da "türk usulü" düşünülmüş..

"What homework" ilk defa duydum "which homework" daha doğru benim kanaatimce :)

Bütününe bakmıyorum, çok da detaya inmeye gerek yok ne de olsa max. lise ingilizce müfredatı :)

"Ufferintermeadiate" klavyeye bir baktım da şimdi "f" ve "p" harfleri bir hayli uzak :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Dimi biraz da "türk usulü" düşünülmüş..

"What homework" ilk defa duydum "which homework" daha doğru benim kanaatimce :)

Bütününe bakmıyorum, çok da detaya inmeye gerek yok ne de olsa max. lise ingilizce müfredatı :)

"Ufferintermeadiate" klavyeye bir baktım da şimdi "f" ve "p" harfleri bir hayli uzak :D

What homework doğrudur üstadım.. Figure of speech'tir, varlığından tamamen habersiz olduğunu bildiriyorsundur.

Homework+what+homework+thumb+up+if+u+like+it_a5dc03_3875866.jpg

Upper neden öyle yazılmış? Valla bana sorma.. Ben de bilmiyom :p Aklıma buffer filan mı geldi ne geldiyse...

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
What homework doğrudur üstadım.. Figure of speech'tir, varlığından tamamen habersiz olduğunu bildiriyorsundur.

Homework+what+homework+thumb+up+if+u+like+it_a5dc03_3875866.jpg

Upper neden öyle yazılmış? Valla bana sorma.. Ben de bilmiyom :p Aklıma buffer filan mı geldi ne geldiyse...

Yapma hocam figure of speech ile bir alakası yok bunun :)

Bu meme de (meme caps demek şimdi yanlış anlayan çıkar illaki) bizdeki inci gibi geyik bir platformda paylaşılmış. İncide kullanılan dil ne konuşma, ne yazışma hiçbiri değil, tamamen çöp dolayısıyla baz alınacak bir yer değil bu site de.

Ayrıca, figure of speech'te vurgu da önemlidir. İlla figure of speech olacaksa "damn, have we got a homework?" Tonu verilerek sadece "homework??" yazılabilir..:)

Edit: diyaloğu okudum baştan sona, eğlenceli olmuş baya :))
"She's sold her soul to devil for her teacher powers" :D

Ama ödevin amacı diyaloğu kendileri yazmak ise konuyu açan arkadaş yandı çünkü bu diyaloğu bir lise ingilizce öğretmeni de yazamaz..:)

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yapma hocam figure of speech ile bir alakası yok bunun :)

Bu meme de (meme caps demek şimdi yanlış anlayan çıkar illaki) bizdeki inci gibi geyik bir platformda paylaşılmış. İncide kullanılan dil ne konuşma, ne yazışma hiçbiri değil, tamamen çöp dolayısıyla baz alınacak bir yer değil bu site de.

Ayrıca, figure of speech'te vurgu da önemlidir. İlla figure of speech olacaksa "damn, have we got a homework?" Tonu verilerek sadece "homework??" yazılabilir..:)

Edit: diyaloğu okudum baştan sona, eğlenceli olmuş baya :))
"She's sold her soul to devil for her teacher powers" :D

Ama ödevin amacı diyaloğu kendileri yazmak ise konuyu açan arkadaş yandı çünkü bu diyaloğu bir lise ingilizce öğretmeni de yazamaz..:)

Israr edecem.. What | Define What at Dictionary.com

18., 19. ve de 22. kullanım.. Benimki 18. kullanıma giriyor.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Israr edecem.. What | Define What at Dictionary.com

18., 19. ve de 22. kullanım.. Benimki 18. kullanıma giriyor.
19. Madde okey zaten "what"ın sıfat olarak usage'ı o yaygın olarak.

18. Maddedeki belirtilen şekilde ben informal yazışmalarda hiçbir yerde görmedim. Konuşma dilinde illaki telaffuz etmişimdir.. Demekki böyle de oluyormuş. Öğrendiğim iyi oldu ama en başta da dediğim gibi informal bir yazışma olsa ben "Homework??" derdim.. Teşekkürler referans için :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.