6000 Yılından geldiğini söyleyen adam

ForeverTURKEY89

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
477
0
Bu imkansız çünkü bu konuda Hz.Muhammed (SAV) Mustafa Efendimizin bir mübarek Hadis-i Şerifi var

Benim ümmetim 32 fıkraya (bölüme) ayrılacak biri hariç diğer 71'i Cehenneme girecek ,ümmetimin ömrü hicri 1500'ü geçmeyecek....

Hicri 1500 yılı kabaca miladi olarak 2072 yapıyor (yani kıyamet bu kadar yakın ama bizler hala uyuyoruz)
Arkadaşım Atma Kıyametin Ne Zaman Kopacağını Peygamberimiz (sav) Bile Bilmiyor Bu Kuranikerim'de Açık Ve Net

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Arkadaşım Atma Kıyametin Ne Zaman Kopacağını Peygamberimiz (sav) Bile Bilmiyor Bu Kuranikerim'de Açık Ve Net

Yani Hak Peygamberinin Salih (Doğruluğu sabit) Hadisine "YALAN" d,yorsun.....Sana şimdiden geçmiş olsun

"“Hadis otoriteleri tarafından sıhhatin şartı olarak kabul edilen kriterlere sahip olan bir hadisi inkâr eden kimse kâfir olup Yahudî, Hristiyan ve diğer kâfir kafilelerle birlikte haşrolur.” (bk. Suyutî, Miftahu’l-Cenne fi’l-ihticaci bi’s-Sünne, s.14)."

"“Hz. Peygamberin hadisi (sözü) olduğunu bildiği hâlde, onu inkâr eden kimse kâfir olur.(bk. el-Avasım ve’l-kavasım, 2/274)."

"Sünnetle amel etmeyi inkâr eden kimse kâfir olur. Çünkü, sünneti yalanlamak, hem Allah’ı hem Resulünü hem de ümmetin icmaını tekzip manasına gelir.(bk. Lecne, el-Mecmuatu’s-sanî, 3/194)."

"“Hz. Peygamber'den hadis rivayet edenlerin sika olması, o hadisin subutu(sahih olduğu) anlamına gelir.”(el-Ümm, 10/107-İhtilafu’l-hadis bölümü)."

"“Manası anlaşılmazsa bile, Kitap ve Sünnette yer alan her şeye iman etmek gerekir.”(Mecmuu’l-fetavî, 3/41)."

"“Hayır, hayır! Senin Rabbin hakkı için, onlar aralarında ihtilâf ettikleri meselelerde seni hakem kılıp, sonra da verdiğin hükümden ötürü içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın sana tam bir teslimiyetle bağlanmadıkça, iman etmiş olmazlar.”(Nisa, 4/65),

“O kendi heva ve hevesiyle konuşmuyor. O, kendisine vahyedilen bir vahiyden başka bir şey değildir.”(Necm, 53/3-4)"

Ayrıca düşünmeyen bir insanın fikri gözü kördür kulağı sağırdır. Tek yapabildiği "salamak veya atmak "kelimesini yazabilme çabasını gösterebilmektir

Allah Gaybı ikiye ayrılır

1.Mutlak Gayb
2.Nisbi Gayb

Nisbi Gayb kendi içinde üçe ayrılır

1.Görünür
2.Görünmez
3.Tasarrufi

Peygamber Hadisleri bu üçünü kapsar

Altrezae

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
792
0
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sen burada kendi açıdan bir algı oluşturmak istediğin muhakkak.Yani bir Peygamber hadisi ile diğer peygamber hadisinin doğruluğunu sorgulayıp yalan olduğunu ima etmeyi kast ediyorum

Senin verdiğin hadis benim verdiğim hadisin sağlaması şeklinde yani sen İpin tamamını gösteriyorsun ben ise ipin son kısmını gösteriyorum

Bu itibarla;

Senin dile getirdiğin hadiste geçen 7000 yıl ibaresinden sen eğer Miladi yıl türünü algılıyorsan çok büyük yanılgının tam ortasına kafa üstü çakılmışsın demektir.

Orada geçen 7000 sayısının kuvvetle ihtimal iki anlamı olacaktır.

1.7000 Hicri Yıl = Hz.Adem'den Hz Nuh'a kadar bu sayının "7000-1439 = 5561 hicri yıl geçmiş" olup 5561 sayısının ne kadarı Hz.Adem ile Hz.Nuh arasındadır orası tam bir bilinmezlik içindedir.

Bu itibarla;

1439 -1500 = 61 hicri yıl kalmıştır ve ayrıca 1 Ocak 2072 yılının hicri karşılığı 10 Zilhicce 1494 (Peygamberin işaret buyurduğu hicri 1500 yakın)

2.7000 sayısını ahiret gün hesabına göre yaparsak;

Ahiret'teki bir bir gün = 50.000 dünya yılı olarak (bunu algılamanız biraz zor olacaktır ama Peygamber Hadisi ile sabittir) o zaman 7000 Ahiret Günü = 50000 x 7000 = 350 000 000 dünya yılı (yani 350 000 000 x 365 gün = 127 750 000 000 dünya günü demektir)

Bu iki değeri karşılaştırıldığı zaman;

İnsani ölçülere göre birinci hesap daha reeldir.
Allah'ın büyüklüğüne göre de ikinci hesap daha reeldir.

Şimdi sen bana kalkmışsın insanların kafasını karıştırma......Eğer bir insanın kafası karışıyorsa o düşünmeye başlamıştır.Yani sen diyorsun ki insanların düşünmesinler sadece okuduklarını olduğu gibi kabullensinler.Bu anlayış Rehabi Mantığıdır.

Emin ol bu konularda Allah'ın izni senden ve senin gibilerden çok ileri düzeyde bilgi sahibiyim.Sana bir soracağım bunun mantıklı cevabını senden isteyeceğim.(tabii bulabilirsen öyle google aratıp bulamayacağın bir soru)

Zamanın sence kaç farklı yüzü vardır.(Aslında Bu Soru Havas İlmi ile Uğraşan Birinin Cevaplayacağı Türden Soru )

Hocam sorduğunuz sorunun cevabını özelden yazabilir misiniz?

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Hocam sorduğunuz sorunun cevabını özelden yazabilir misiniz?

Birkere ben hoca değilim değerli kardeş ve forumdaş ve bende sizin gibi 6.nesil bir Ademoğluyum sizden tek farkım da bu tür konularda (Havas) 20 yıllık bir araştırmacı yazarım.... (asıl meslek mühendislik)

Saygılarımla

O soruyu muhattabı cevaplamasını bekleyeceğim....Ha bir ses çıkmazsa özelden yazarım sana

Altrezae

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
792
0
Birkere ben hoca değilim değerli kardeş ve forumdaş ve bende sizin gibi 6.nesil bir Ademoğluyum sizden tek farkım da bu tür konularda (Havas) 20 yıllık bir araştırmacı yazarım.... (asıl meslek mühendislik)

Saygılarımla

O soruyu muhattabı cevaplamasını bekleyeceğim....Ha bir ses çıkmazsa özelden yazarım sana

Hocam kelimesini saygı çerçevesi içerisinde yazdım kusura bakmayın 20 yıl az bir süre değil sorunun cevabını bekliyorum en kısa zaman içinde (tabi eğer cevapliyamazsa)

XxPaRaZiTxX

Katılımcı Üye
9 Eyl 2012
290
0
New Şehir

Sen burada kendi açıdan bir algı oluşturmak istediğin muhakkak.Yani bir Peygamber hadisi ile diğer peygamber hadisinin doğruluğunu sorgulayıp yalan olduğunu ima etmeyi kast ediyorum

Senin verdiğin hadis benim verdiğim hadisin sağlaması şeklinde yani sen İpin tamamını gösteriyorsun ben ise ipin son kısmını gösteriyorum

Bu itibarla;

Senin dile getirdiğin hadiste geçen 7000 yıl ibaresinden sen eğer Miladi yıl türünü algılıyorsan çok büyük yanılgının tam ortasına kafa üstü çakılmışsın demektir.

Orada geçen 7000 sayısının kuvvetle ihtimal iki anlamı olacaktır.

1.7000 Hicri Yıl = Hz.Adem'den Hz Nuh'a kadar bu sayının "7000-1439 = 5561 hicri yıl geçmiş" olup 5561 sayısının ne kadarı Hz.Adem ile Hz.Nuh arasındadır orası tam bir bilinmezlik içindedir.

Bu itibarla;

1439 -1500 = 61 hicri yıl kalmıştır ve ayrıca 1 Ocak 2072 yılının hicri karşılığı 10 Zilhicce 1494 (Peygamberin işaret buyurduğu hicri 1500 yakın)

2.7000 sayısını ahiret gün hesabına göre yaparsak;

Ahiret'teki bir bir gün = 50.000 dünya yılı olarak (bunu algılamanız biraz zor olacaktır ama Peygamber Hadisi ile sabittir) o zaman 7000 Ahiret Günü = 50000 x 7000 = 350 000 000 dünya yılı (yani 350 000 000 x 365 gün = 127 750 000 000 dünya günü demektir)

Bu iki değeri karşılaştırıldığı zaman;

İnsani ölçülere göre birinci hesap daha reeldir.
Allah'ın büyüklüğüne göre de ikinci hesap daha reeldir.

Şimdi sen bana kalkmışsın insanların kafasını karıştırma......Eğer bir insanın kafası karışıyorsa o düşünmeye başlamıştır.Yani sen diyorsun ki insanların düşünmesinler sadece okuduklarını olduğu gibi kabullensinler.Bu anlayış Rehabi Mantığıdır.

Emin ol bu konularda Allah'ın izni senden ve senin gibilerden çok ileri düzeyde bilgi sahibiyim.Sana bir soracağım bunun mantıklı cevabını senden isteyeceğim.(tabii bulabilirsen öyle google aratıp bulamayacağın bir soru)

Zamanın sence kaç farklı yüzü vardır.(Aslında Bu Soru Havas İlmi ile Uğraşan Birinin Cevaplayacağı Türden Soru )

Son yazdıklarını Kendini üstün görmen ÜSTÜNLÜK TAKVADADIR VE İKİ PEYGAMBER HADİSİNDEN BAHSETMİŞSİN ama peygamber efendimizin ümmetim bilmem kaç sene yaşar diye bir hadisi yok ayrıca sen kelime oyunu yapmayı bırak gelecekten sanki haberin var

İnsanların kafasını karıştırmak onların doğru olanı sorgulayıp yanlışa düşmesine de neden olur yaptığın resmen üste çıkmaya çalışmak adam gibi araştırarak konuş yaptığın o işlemleri tek tek inceledim ama çoğu insan karmaşık düşüp inceleyemicektir işlemlerin hatalı

KİYAMETİ KİMSE bilemez Peygamber efendimizde Dahil kıyamet günü allah hiç bir peygamberine belirtmemiştir ama tahminler mevcut bana diyemezsin

BAK KARDEŞ BU YAPTIĞIN BENİ ÇOK CELALLENDİRDİ CAHİLLERE TAHMÜLÜM YOK GİT ARAŞTIR SONRA BURDA BİLMİŞLİK TASLA SANA ÖNCEKİ MESAJIMDA İNCELEMEN İÇİN LİNK VERDİM

haaaa

Soruna gelirsek Zamanın bence kaç yüzü var

ZAMANIN YÜZÜ FELAN YOK ZAMAN EĞRİLİP BÜKÜLEN YAVAŞLAYAN HIZLANAN BİR ÖLÇÜM BİRİMİDİR BU ÖLÇÜM BİRİMİNE ADEMOĞLU GETİRDİ ZAMAN DİYE BİRŞEY YOKTUR AKIP GİDEN VAKİT VARDİR Bu her gezegende her galakside farklıdır tam anlamıyla zamanı ölçemezsin çünkü değişkendir zamanın binbir türlü yüzü vardır biraz edep öğren kendini üstün görme ÜSTÜKLÜK TAKVADADIR .

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce

Son yazdıklarını Kendini üstün görmen ÜSTÜNLÜK TAKVADADIR VE İKİ PEYGAMBER HADİSİNDEN BAHSETMİŞSİN ama peygamber efendimizin ümmetim bilmem kaç sene yaşar diye bir hadisi yok ayrıca sen kelime oyunu yapmayı bırak gelecekten sanki haberin var

İnsanların kafasını karıştırmak onların doğru olanı sorgulayıp yanlışa düşmesine de neden olur yaptığın resmen üste çıkmaya çalışmak adam gibi araştırarak konuş yaptığın o işlemleri tek tek inceledim ama çoğu insan karmaşık düşüp inceleyemicektir işlemlerin hatalı

KİYAMETİ KİMSE bilemez Peygamber efendimizde Dahil kıyamet günü allah hiç bir peygamberine belirtmemiştir ama tahminler mevcut bana diyemezsin

BAK KARDEŞ BU YAPTIĞIN BENİ ÇOK CELALLENDİRDİ CAHİLLERE TAHMÜLÜM YOK GİT ARAŞTIR SONRA BURDA BİLMİŞLİK TASLA SANA ÖNCEKİ MESAJIMDA İNCELEMEN İÇİN LİNK VERDİM

haaaa

Soruna gelirsek Zamanın bence kaç yüzü var

ZAMANIN YÜZÜ FELAN YOK ZAMAN EĞRİLİP BÜKÜLEN YAVAŞLAYAN HIZLANAN BİR ÖLÇÜM BİRİMİDİR BU ÖLÇÜM BİRİMİNE ADEMOĞLU GETİRDİ ZAMAN DİYE BİRŞEY YOKTUR AKIP GİDEN VAKİT VARDİR Bu her gezegende her galakside farklıdır tam anlamıyla zamanı ölçemezsin çünkü değişkendir zamanın binbir türlü yüzü vardır biraz edep öğren kendini üstün görme ÜSTÜKLÜK TAKVADADIR .

Benim bildiğimi bana satıyorsun.....Sen Tavka sahibi değilsin eğer sen takva sahibi olsaydın BÖYLE CAHİLCE tepki vermezdin. Asıl kelime oyunu sen yapıyorsun (ben kıyameti biliyorum demedim) senin yaşın kadar benim hayat tecrübem var

Ayrıca sorduğu soruyu zahiri olarak açıklamaya çalıştın....

Ayrıca bu forum kurallarına uymadığın aşikar ...... (Büyük harf yazma olayı)

Sen daha bir Allah (cc) kelimesini yazmayı beceremiyorsun önce sen yazı yazmayı sonra düşünceni bildir.

XxPaRaZiTxX

Katılımcı Üye
9 Eyl 2012
290
0
New Şehir
Benim bildiğimi bana satıyorsun.....Sen Tavka sahibi değilsin eğer sen takva sahibi olsaydın BÖYLE CAHİLCE tepki vermezdin. Asıl kelime oyunu sen yapıyorsun (ben kıyameti biliyorum demedim) senin yaşın kadar benim hayat tecrübem var

Ayrıca sorduğu soruyu zahiri olarak açıklamaya çalıştın....

Ayrıca bu forum kurallarına uymadığın aşikar ...... (Büyük harf yazma olayı)

Sen daha bir Allah (cc) kelimesini yazmayı beceremiyorsun önce sen yazı yazmayı sonra düşünceni bildir.

Kardeş forum görüyor yazılanları hepsini büyük yazmadım forum kurallarında hepsi BÜYÜK olursa diye kural var takvam olmadığını nerden biliyorsun ALLAH MISIN benim sana sözüm yok cahilliğinle başbaşa bırakıyorum bildiğini sanamı satıyorum senin onu alacak akıl bile yok bana onca yazdıklarıma Allah (cc) yazmayı bilmiyorsun diyorsun işin gücün boşa lak lak konuyu çarptınman hade allaha emanet ben burda yaratıcımın ismini düzgün yazmamış olabilirim ama efendimin bir hadisi var bunu bilmiş olsaydın kusurumu örterdin ve sana acıyorum biraz boşa konuşma

"Bir kul, bu dünyada başka bir kulun ayıbını örterse, kıyamet gününde Allah da onun ayıbını örter."

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Bak hala hakaret etmeye devam ediyorsun bu hoş değil. Ben sana Ben Allahım (cc) dediğim işin demokoji (dini kavramları saptırma = rehabi yönetmi)

Sen böyle devam et..... Sözüm ona takvalı ulu insan (ben ne yazıyorum ki sana sen Hz.Peygamber de üstünsün hatta dünyayı üzerindeki dağları sen yarattın....)

Bir cahil ile tartışmak bir insanın başına gelebilecek en büyük fikri beladır. (bundan sonra sana cevap veermeyeceğim zira hastayı kendi haline bırakmak eftaldir).

Son düzenleme:

Shigi

Uzman üye
20 Ağu 2016
1,541
0
İyide kanıtlamak için neden gelip bu zamanda video çekiyor. 6000 ilden çeksin videoyu bizle paylaşsın . Böyle fotoğrafla falan inandıramazsın kimseyi. :trl

Son düzenleme:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

acıyorum biraz boşa konuşma

"Bir kul, bu dünyada başka bir kulun ayıbını örterse, kıyamet gününde Allah da onun ayıbını örter."

Dostlar, napıyorsunuz? Sizin fikrinizi bilmiyorum ama eminim bilge bir insan cahil de olsa karsisindakine cahil demez. Hele ki ikiniz de muslumansınız. İslam'ı temsil ediyorsunuz. Madem o kadar muslumansınız, öyleyse kiyamet alametlerinden mescidden yükselen sesler hususunda bilginiz vardır diye umuyorum.. Lutfen kendinize geliniz.

XxPaRaZiTxX

Katılımcı Üye
9 Eyl 2012
290
0
New Şehir

Dostlar, napıyorsunuz? Sizin fikrinizi bilmiyorum ama eminim bilge bir insan cahil de olsa karsisindakine cahil demez. Hele ki ikiniz de muslumansınız. İslam'ı temsil ediyorsunuz. Madem o kadar muslumansınız, öyleyse kiyamet alametlerinden mescidden yükselen sesler hususunda bilginiz vardır diye umuyorum.. Lutfen kendinize geliniz.

kardeşim ilk yazdığım mesajı oku ben cahil felan başta demedim ama müslüman kardeşimiz kendini üstün görünce beni küçümseyince cahil demek gerekir çünkü her müslüman üstünlük takvada olduğunu bilir

Bak hala hakaret etmeye devam ediyorsun bu hoş değil. Ben sana Ben Allahım (cc) dediğim işin demokoji (dini kavramları saptırma = rehabi yönetmi)

Sen böyle devam et..... Sözüm ona takvalı ulu insan (ben ne yazıyorum ki sana sen Hz.Peygamber de üstünsün hatta dünyayı üzerindeki dağları sen yarattın....)

Bir cahil ile tartışmak bir insanın başına gelebilecek en büyük fikri beladır. (bundan sonra sana cevap veermeyeceğim zira hastayı kendi haline bırakmak eftaldir).

Seni Allaha havale ediyorum Çok biliyorum diyenler Çok yanılanlardır Ne kadar bilsende bir bilene danışmalısın evet beni peygamberden üstün tutman buda senin cahillğin dalga geçtim dersende peygamber efendimizin geçtiği bir cümleyi dalga olarak yazman bile cahilliğini belirtir umarım doğru yolu bulup hatanı kabullenip biraz daha araştırırsın şunu belirteyim 2 peygamberin hadisini karşılaştırıp yalanlamaya çalışmadım hesaplayınca 2 hadisinde aynı şeye cıktığı bilgisi olan her insan fark eder şu hadisi de eklemek isterim

"Şüphesiz Rabbinin katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin sene gibidir." (Hac, 22/47)

Kıyamet 2072 dede kopabilir 5000 sene sonrada kopabilir BUNU YANLIZ ALLAH CC bilir kal sağlıcakla konu kapandı

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
kardeşim ilk yazdığım mesajı oku ben cahil felan başta demedim ama müslüman kardeşimiz kendini üstün görünce beni küçümseyince cahil demek gerekir çünkü her müslüman üstünlük takvada olduğunu bilir

Tamam. Unut onu. Güzel bir dille uyar. O yazdıklarını bütün forum gördü. Seni müslüman olarak gören birisi için kötü bir imaj bıraktın. Suçu ona atma. Bu dedigin yanlışını duzeltmek için uğraşmadın. Bu yüzden sen de suçlusun.

Neyse.. :) unutalım gitsin, islam kelimesi se-le-me kökünden türemiştir. Barış demektir. Barışalım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.