Sızma Testleri Açık Arama Faaliyeti

Horusira

Yeni üye
31 Tem 2019
7
0
Arkadaşlar merhaba TürkHackTeam'e "üye olarak" katılalı 1 hafta olmadı ama birkaç aydır sürekli güncel konularınızı takip ediyorum.

Benim Abi ve Kardeşlerimden bir ricam olucak şuanda bir site üzerine açık arıyorum birkaç açık buldum ve kendilerine bildirdim

Kendileri büyük bir şirket bana yardımcı olabilecek arkadaşa zaten herşeyi detaylıca açıklarım.

Acunetix'den detaylı şekilde 2 gündür taratıyorum ve sonuçlar duruyor içinde ortaya çıkartamadığım açıklar olduğunu düşünüyorum bana yardımcı olabilecek Abim veyahut bir Kardeşim varsa çok müteşekkir olurum. :mahcup:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Horusira

Yeni üye
31 Tem 2019
7
0
3 medium 4 low

Bulduğun Bi kaç açık hangi zaafiyet türünde peki?
Benim manuel olarak bulduğum açıkta çok ciddi bir açık vardı zaten hemen kapattılar çünki hukuki bir sürece sokabilirdi onları KVK ile alakalı bir durumdu ama ordaki sorguların uzatılabileceğine inansamda sorun şu ki bunun için yeterli deneyim ve tecrübem yok o yüzden yardımdan zarar gelmez dedim

3 MEDIUM 4 LOW 14 İNF

VE Tarama Sadece Blind Sql İnjection üzerinden gerçekleştirdim farklı bir tarama yapmamı önerirsen yaparım

Moderatör tarafında düzenlendi:

PasTiEl

Katılımcı Üye
5 Haz 2015
327
0
Selamlar;
Bulduğun açıkları şirkete bildirmekte sıkıntı yaşıyorsan, şirketin iş için kullandığı mail adresinden onlara ulaşarak durumu detaylıca anlat, başını belaya sokmamaya da gayret göster. Çünkü artık iyi niyetli dahi olsanız bir sitede açık taratmak yasal değil, iyi forumlar.

Horusira

Yeni üye
31 Tem 2019
7
0
Selamlar;
Bulduğun açıkları şirkete bildirmekte sıkıntı yaşıyorsan, şirketin iş için kullandığı mail adresinden onlara ulaşarak durumu detaylıca anlat, başını belaya sokmamaya da gayret göster. Çünkü artık iyi niyetli dahi olsanız bir sitede açık taratmak yasal değil, iyi forumlar.
Kardeşim zannedersem durumu iyi belirtememişim affola tekrarlayım. Ben zaten açıkları kendisine bildirdim ve kapattılar şuanda açıklarını aradığım şirkette stajerim ama başka açıkları olduğundan eminim diyebilirim birinin yardımına ihtiyacım var sadece. çok çömezim ama araştırıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.