Acil yardım kafayı yedim oldum walla cd rom sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ASİ_LoRD1

Uzman üye
30 Haz 2009
1,662
0
ya arkiler son 4 5 gündür bilgisayarımın cd rom sürücüsü açıkmıor yanında küçük bi delik war ona iğneyi soktum cd rom açıldı fakat hala çalışmıo cd koyuyom okumuo ışığıda yanıo aygıt yöneticisinden baktım hatalımı die ordada düzgün çalışıo dio ben nabıyım şimdi 2 senedir çalışan cd rom sürücüsü 4 5 gündür açılmıo counter strikeyide yükleyemediğim içinde çıldırıorum allah rızası için yardım:(:(:(:(

Ra's al Ghul

Yaşayan Forum Efsanesi
1 Mar 2007
7,966
2
glenn moors
cd rom un açılmaması mekanik bir sorun kardeşim..okumaması ise optik bir sorun..eğer sana göre mekanik bir sorunu yoksa,içini de açabiliyorsan okuyucuyu güzelce bi temizle derim..ama bana kalırsa cd rom un hakkın rahmetine kavusmak uzre..

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
dostum windows sağlam görüyorsa o yazılımsal ve chipset kısmı :) windows optiğin arızasını anlayamaz.cd romların içini açmak biraz zor açsanda yapabileceğini pek sanmiyorum çünkü cd rom tamiri pek yapılamıyor çünkü smd malzemeler içeriyor.tek yapabileceğin şey içini açabilirsen optiği alkol ile silmek :) şunu diyim eğer maddi imkanın varsa hiç uğraşma DVD-RW al :) .ama şunuda denemekte fayda var pc yi kapat içini aç cd romun kablolarını sök geri tak belki çalışır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.